Filmy žánru: Rodinný

Full Out 2: You Got This! (Full Out 2: You Got This!) 2020

Jacob, Mimmi a mluvící psi (Jekabs, Mimmi un runajosie suni) 2019

Jakob žije ve městě a sní o tom, že se stejně jako jeho věčně zaneprázdněný táta stane architektem. V době, kdy je jeho otec v práci, Jakob kreslí budovy a sní. Když musí otec odjet na týdenní služební cestu, Jacob je poslán k rodině svéhlavého bratrance jménem Mimmi. Po příjezdu zjistí, že na území místního parku chce chamtivý podnikatel postavit nové mrakodrapy. Oba chlapci se rozhodnou jeho záměr překazit. Ukáže se ale, že bez smečky mluvících psů to nepůjde!

Dobrodružství Bullwhipa Griffina (Adventures of Bullwhip Griffin, The) 1967

Jack Flagg (Bryan Russell) se rozhodne obnovit čest své rodiny v Bostonu a vyráží tajně na lodi do Kalifornie. Přidává se tak k hledačům zlata v éře Zlaté horečky. Jeho sestra Arabella (Suzanne Pleshette) a sluha Griffin (Roddy McDowall) se vydávají ho hledat. Zažívají velká dobrodružství, napětí i lásku, která vede k záchraně cti rodiny.

Cesta krokodýlů (Alligator Alley) 2000

Dva bratři, znechucení prací, dají výpověď a vydávají se za životním dobrodružstvím. Koupí si loď na Key West! Ale žraloci, mořské panny, pasti na turisty a nebojácní krokodýli jsou jen kapkou v moři překvapení, jež ohrožují jejich plán, který asi nebyl tak dobře promyšlený. S trochou štěstí a romantiky ale Jay a Kile Taylorovi nakonec dojdou štěstí, přátelství a v neposlední řadě naplnění svého snu.

Tribhanga – cikcak na třetí (Tribhanga) 2021

Matka úspěšné samoživitelky upadne do kómatu a její dceři se vrátí hořké vzpomínky na všechno, co spolu musely prožívat, když se jedna druhé postupně vzdalovaly.

Táta na kvadrát (Um Pai no Meio do Caminho) 2021

Celý svůj život prožila v hipísácké komuně. Když ale její matka odjede do zahraničí, proklouzne osmnáctiletá dívka ven a vydá se hledat svého biologického otce.

Rémi sans famille (Rémi sans famille) 2018

Desaťročný Rémi bol ešte bábätko, keď ho jedného dňa našli samého pri kostole. Ujala sa ho dobrá žena, ktorá ho vychovala, no keď sa jeho adoptívna rodina dostala do problémov, otčim sa rozhodol, že ho odvedie do sirotinca. Cestou stretli pána Vitalisa, potulného muzikanta, ktorý malého Rémiho od jeho otčima kúpil. Spolu s Vitalisovym verným psom a nezbednou opičkou sa vydali na cestu Francúzskom, počas ktorej sa Rémi naučil písať a čítať, objavil svoj výnimočný spevácky talent, a spoznal radosti i strasti potulného života, ľudskú zlobu, ale i silu priateľstva a lásky. A jedného dňa i pravdu o svojom skutočnom pôvode…

Findus: Kocourek Fiškus (Pettersson und Findus – Kleiner Quälgeist, große Freundschaft) 2014

Starý Pettson žije na malebné farmičce, kde tráví čas výrobou hrnků, chytáním ryb a marným povídáním se slepicemi. Má vlastně vše, co si starý muž může přát, přesto se cítí trochu osamělý. Jeho sousedka Beda Anderssonová mu dá malého nalezeného kocoura, aby mu dělal společnost. Pettson se nejdříve trochu zdráhá, ale nakonec se začne o kocourka starat. Dá mu jméno Findus a nechá si ho na farmě. Findus začne mluvit a Pettson má ohromnou radost. Spolu zažívají úžasná dobrodružství. Jsou z nich prostě nerozluční přátelé.

Moj dedo spadol z Marsu (Moj dida je pao s Marsa) 2019

Una je malá holka a její život se v jednom okamžiku naprosto převrátí vzhůru nohama. Jejího milovaného dědečka totiž unesou mimozemšťané a maminka se z toho zhroutí a skončí v nemocnici. A tak všechno je jen na Uně. Tím však pro ni překvapení nekončí. Při svém pátrání zjistí, že její děda je vlastně také mimozemšťan, jehož raketa před mnoha roky havarovala na Zemi. Ve sklepě totiž objeví dědova pilota, malého a hodně mrzutého robota. Una a tento její nový parťák teď mají necelých 24 hodin na to, aby dědu našli a zachránili. Díky výjimečnému dobrodružství se Una i robot spřátelí, pilotovu racionální robotickou logiku nahradí city a nezištná láska Uny zachrání její částečně mimozemskou rodinu.

Drak Tabaluga (Tabaluga – Der Film) 2018

Mladý drak Tabaluga žije v Grónsku u svého pěstouna, krkavce Kolka. Neumí však ani chrlit oheň, protože je posledním svého druhu a nemá ho to kdo naučit. Jeho jediným přítelem je beruška jménem Bully. Na Islandu, kam je vyláká zlý lord Arktos, se setkávají s krásnou ledovou princeznou Lilli. Pro Tabalugu je to láska na první pohled. Arktos se chce zbavit i posledního draka, aby mohl nechat Grónsko pokrýt ledem. Jenže netuší, že Lilli se do mladého draka zamilovala. Podaří se trojici spoleně porazit Arktose a jeho armádu ledních medvědů?