Filmy žánru: Mysteriózní

Dáma v bílém (Paní v bílém) 1988

V tomto nostalgickém, o nadpřirozenu pojednávajícím snímku odhalí desetiletý chlapec s pomocí duchů zabitého děvčátka a jeho matky nebezpečného vraha malých dětí. Nyní již dospělý spisovatel Frankie Scarlatti ve filmu popisuje znepokojivé události, které narušily jeho idylické dětství na malém městě. O Halloweenu roku 1962 jej spolužáci zavřeli ve školní šatně, kde se malý Frankie setkal s duchem Melissy Anne Montgomeryové, která mu přehrála svou vlastní smrt uškrcením těsně před tím, než do budovy nepozorovaně vnikl neznámý člověk a pokusil se v ten moment to samé udělat Frankiemu. Když se díky svému ovdovělému otci dá Frankie dohromady, zahraje si na detektiva a zjistí, že Melissa byla jedním z deseti dětí, které byly v uplynulé dekádě zavražděny. Následná setkání s dívčiným duchem – a truchlícím přízrakem její matky, Dámy v bílém – ale při objasňování záhadných vražd příliš nepomohou. Mezitím se v roli obětního beránka, obviněného policií z vražd dětí, octne nevinný černošský údržbář. Díky záhadným, ale usvědčujícím důkazům, které Frankie objevil, začne však chlapci hrozit akutní nebezpečí, protože opravdový vrah na něj začne číhat až příliš blízko jeho domova.

The Batman (The Batman) 2022

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců – Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona – a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City.

The Other Me (The Other Me) 2022

Irakli , barman a začínající architekt, který chce svými návrhy měnit města, se dozví, že brzy oslepne. Nutsa , jeho žena, je traumatizována nejen nemocí, ale i krachujícím manželstvím, v němž nyní možná uvízla. Jeho povrchní přítel Giorgi nese zprávu poměrně dobře. Procházka lesem však budoucího nevidomého Irakliho přivede ke dveřím krásné blondýny beze jména. A když se mu zrak skutečně ztratí, přibývá vzpomínek, snů a vizí. Začíná přemýšlet, zda nevidí alternativní realitu…

Scooby-Doo a upíří legenda (Scooby-Doo and the Legend of the Vampire) 2003

Nová dobrodružství Scoobyho Doo a jeho přátel party Mystery Inc. vás zavedou na hudební festival do Austrálie, kde se začala zjevovat tamní starodávná legenda, upír zvaný Yowieho Yahoo. Každého, kdo se vystoupení zúčastní, přemění na upíra…

Noc v Eagle Inn (Night at the Eagle Inn) 2021

Dvojčata Spencer a Sarah Mossovi se na vlastní pěst vydávají na pouť do odlehlého vermontského hostince, kde byl v noci, kdy se narodili, naposledy spatřen jejich otec. Když se ubytují jako hosté, tajemný majitel Eagle Inn je informuje o tragické a hrůzné minulosti podniku. Spencer a Sarah chtějí zjistit vše a proniknout hlouběji do historie, ale přitom odhalí šokující pravdu… Zapletou se do temných tajemství pekelného labyrintu, z něhož musí uniknout před svítáním.

Záhady slečny dohazovačky: Umění zabíjet (The Matchmaker Mysteries: The Art of the Kill) 2021

Slavná organizátorka schůzek s celebritami Angie Doveová se ocitá uprostřed dalšího případu vraždy – tentokrát v muzeu, kde její otec, vysloužilý policejní detektiv Nick Columba , vyšetřuje sérii drobných krádeží. Obětí se stal renomovaný archeolog Clinton Jennings, kterého muzeum najalo, aby ověřil původ nedávno zakoupených etruských soch. Zatímco detektiv Kyle Carter vyšetřuje jeho úmrtí, Angie se na případu neoficiálně podílí svou bezkonkurenční schopností pozorovat lidské chování, aby Carterovi pomohla dobrat se pravdy a přivedla ho k pachateli.

Smrt na Nilu (Death on the Nile) 2022

Smrt na Nilu, jehož předlohou je slavný detektivní román z roku 1937, je odvážným tajemným thrillerem režiséra o emocionálním chaosu a smrtících následcích vyvolaných milostnou posedlostí. Dovolená belgického detektiva Hercule Poirota na palubě okouzlujícího říčního parníku v Egyptě se změní v děsivý hon na vraha, ve chvíli, kdy idylické líbánky dokonalého páru postihne tragédie. Příběh nespoutané vášně a paralyzující žárlivosti, zasazený do prostředí impozantní pouštní scenérie, dech beroucích výhledů a majestátních pyramid v Gíze, sleduje osudy skupiny kosmopolitních cestujících, přičemž nečekané zvraty a zápletky udržují diváka v napínavé nejistotě až do konečného rozuzlení.

Záhady pro začátečníky: Vražedné načasování (Mystery 101: Killer Timing) 2021

Zatímco se Amy Winslowová věnuje na své domovské univerzitě v Elmsteadu ve funkci předsedkyně komise výběru nového děkana, míří detektiv Travis Burke do Chicaga, aby tam svědčil v případu sériového vraha Jeffreyho Lewandovského alias Vlkodlaka, známého tím, že vraždil vždy za úplňku. Byl to poslední Travisův případ, kterým se v Chicagu zabýval. Lewandowskému se během procesu podaří uprchnout, když se díky své drobné postavě protáhne na toaletě ventilačním otvorem ve stropě. Na zrcadle zanechá výhružný nápis. Travis se vrací do Garrisonu, ale těsně před tím, než se s Amy setkají na ulici, vyletí do povětří dům, který Travis právě míjí. Travis je omráčen, ale v nemocnici se zjistí, že žádné vážné zranění neutrpěl. Výbuch domu, jehož majitelé Mel a Rita Goffovi byli zrovna na večeři v nedaleké restauraci, je přičítán Lewandovskému. Z Chicaga přijíždí agentka FBI Kate Coulstonová, která dříve na Lewandovského případu pracovala s Travisem – a je to také jeho bývalá žena…

Tethered (Tethered) 2022

Po odchode svojej matky je slepý chlapec nútený žiť sám. Jedného dňa počas kontrolovania pascí, ktoré v lese nastavil, narazí na neznámeho lovca. Dovolí mu prespať v jeho dome a začne medzi nimi vznikať priateľstvo, ktoré si ale čoskoro prejde tvrdou skúškou, pretože v neďalekom lese sa skrýva niečo temné, čo ich začne ohrozovať.

Záhady pro začátečníky: Vražda na univerzitě (Mystery 101: An Education in Murder) 2020

Profesorka Amy Winslowová, vedoucí katedry literatury na Elmstead College, a detektiv Travis Burke navštíví čtení z právě vydávaného románu Amyina otce Grahama Winslowa Mihotající se plamen. Koná se v knihkupectví, které provozuje Amyin bývalý student Blake Newman, který zanechal doktorského studia, aby se mohl věnovat psaní, a hrdě Amy hlásí, že právě získal smlouvu na vydání své první knihy. Amy se také seznamuje s mladou spisovatelkou Ellou Quinceyovou, která sbírá materiál pro svou knihu o vraždě, která se stala přímo na Elmsteadu – Amyin kolega Mac McKinnon otrávil strychninem profesorku Nicole Fordovou. Nicole objevila údajný první náčrt několika kapitol z Twainova Huckleberryho Finna, Mac, který usiloval o definitivu, nutně potřeboval něco publikovat, a zřejmě kvůli tomuto rukopisu mezi nimi vypukl spor. Mac, který si odpykává třicetiletý trest, se k vraždě nikdy nepřiznal, ale v jeho domě se v sejfu našel zmíněný Twainův rukopis a láhev strychninu. Amy v Macovu vinu odmítá věřit, a stejné pochybnosti má i Ella. Amy a Travis se pustí do vyšetřování a zjišťují, že hodně věcí bylo jinak, než uváděl Travisův předchůdce detektiv Howard, který měl případ na starosti…