Filmy žánru: Mysteriózní

8 Remains (8 Remains) 2018

Zebra Girl (Zebra Girl) 2021

Ada (Lamb) 2021

María a Ingvar vlastní ovčí farmu kdesi na zapomenuté výspě Islandu. Jejich život uplývá v poklidné rutině práce a odpočinku. Každý rok je o něco lepší než ten předchozí, nebo se v tom alespoň manželé utvrzují. Něco mezi nimi ale zůstává nevyslovené, něco bolestně schází. María a Ingvar se snaží smířit se ztrátou, na kterou zdánlivě neexistuje lék. Divoká islandská krajina jim ale nečekaně nabídne řešení v podobě bytosti, která dostane jméno Ada. Je to dar, nebo prokletí? Debut Islanďana , který se scénáři spolupracoval se slavným krajanem, spisovatelem , je minimalistickou baladou o truchlení, přijetí jiného a magické síle mateřské lásky.

Prázdný svět (A World Without) 2021

V zemi, kde spolu lidi nesmí chodit, se tři mladé holky vydají hledat štěstí do odlehlé komunity, kterou vede charismatický vůdce.

Hráčské doupě (House of Games) 1987

Život úspěšné psycholožky Margaret Fordové plynul spořádaně, snad až nudně. Všechno se změnilo od chvíle, kdy se jí jeden pacient přiznal, že hodlá spáchat sebevraždu, neboť není schopen uhradit dluh z hazardu. Doktorka navštívila jeho věřitele Mika v Domě her a požádala o smazání dluhu. Mike souhlasil, měl však podmínku: Margaret mu bude přihrávat v chystané partii karet a spolehlivým švindlem mu pomůže oškubat protivníka. Všechno proběhlo přesně podle plánu, ale Mike přesto prohrál. Margaret považuje za svou povinnost nabídnout, že mu ztrátu vyrovná. Následující dramatické události jí však otevřou oči a ona konečně pochopí, že všechno je docela jinak…

Dům hrůzy (The House on Haunted Hill) 1959

Sedem hostí, sedem zbraní… Klasika amerického hororu od legendárneho Williama Castleho. Vitaj, milý návštevník, volám sa Frederick Loren a vybral som ťa, aby si so mnou strávil jednu noc v Dome na strašidelnom návrší. Iste si o ňom už počul. Pred rokmi sa tu odohrala séria vrážd. A dnes, dnes si tu ty a tvoji kolegovia, aby ste dokázali, že povesti o strašidlách a dušiach nebohých sú iba výmyslom. Za to že prečkáš noc v Dome, získaš rovných 10 000 dolárov. Pre svoju vlastnú ochranu príjmi, prosím, túto zbraň. Máme ju tu všetci. Je nabitá. Neboj sa ju použiť…

Dívka ve vaně (The Girl in the Bathtub) 2018

Policie vyšetřuje záhadnou smrt mladé právní asistentky, kterou našli v domě jejího šéfa a zároveň milence. Jenže zdání tady pořádně klame.

Mimo dosah (Fever Dream) 2021

Jedna tam doma, ta druhá jenom na návštěvě. Napjatý vztah mezi dvěma mladými matkami ale odhalí blížící se ekologickou i spirituální katastrofu.

Jedna, dvě, Undertaker jde! (Escape the Undertaker) 2021

Přežije parta Nový den překvapení, která na ni číhají v  strašidelném sídle? V tomhle interaktivním wrestlingovém speciálu máte její osud ve vlastních rukou.

Mrtvé vlaštovky (Мёртвые ласточки) 2018

Sólista divadla Saša a osvětlovač Kulik se vydávají na ryby kamsi do ruské divočiny. Les okolo je tak prastarý, že zde žijí duchové, například Kikimora. Ta se zamiluje do sympatického a nadaného Saši, který má ve zvyku manipulovat se ženami a zkusí využít i Kikimoru. Ale s nečistou silou není dobré si takto zahrávat, protože zlí duchové nikomu nedávají druhou šanci…