Filmy žánru: Mysteriózní

Lou (Lou) 2022

Nevrlá samotářka si poklidně žije jenom se svým psem. Když ale za bouře sousedům někdo unese dcerku, pustí se do boje proti přírodním živlům i vlastní temné minulosti.

Dobrou noc, mami (Goodnight Mommy) 2022

Dvojčata přijíždí do venkovského domu své matky. Tvrdí jim, že absolvovala plastickou operaci obličeje, a její tvář je proto zahalená v obvazech. Čím podivnější a nevyzpytatelnější je její chování, tím víc se chlapců zmocňuje děsivá obava, že žena skrytá pod obvazy vůbec není jejich matka.

Diary of a Spy (Marzipan) 2022

Anja (Saving Dawn) 2020

Kde zpívají raci (Where the Crawdads Sing) 2022

Úchvatný, tajemný příběh podle úspěšného knižního románu Kde zpívají raci“ vypráví o Kye, opuštěné dívce, která až do dospělosti vyrůstala sama v nebezpečných mokřinách Severní Karoliny. Celé roky se šířily po Barkley Cove historky o dívce z mokřin“, které izolovaly strohou a odmítavou Kyu od místní komunity. Když se v Kyině životě objeví dva přitažliví mladíci z města, začne se novému, neznámému světu otevírat. Jenže ve chvíli, kdy jednoho z nich najdou mrtvého, ji komunita bez váhání označí za hlavní podezřelou. Případ se začne rozvíjet, je stále nejasnější a hrozí, že budou odhalena mnohá tajemství, pohřbená v mokřinách.

Nene (Nope) 2022

Ten den by proběhl jako každý jiný, kdyby se na nebi neobjevilo cosi“, co sourozencům Haywoodovým zabilo otce. Bylo to UFO? Nebo je vysvětlení mnohem racionálnější? Nikdo nic neví. Zjevné je jen to, že to, co se děje v okolí malé koňské farmy, na níž OJ a Emerald žijí, je čím dál znepokojivější a nabírá to na obrátkách. Zatímco oči senzacechtivých amatérských ufologů a záhadologů se upírají k nebi ve snaze alespoň krátce zahlédnout kousek létajícího talíře, Haywoodovi klopí zraky k zemi. Kdo se na ně nedívá, toho přece neunesou. Nebo že by pravidla neplatila?

Monstrous (Monstrous) 2022

Traumatizovaná žena prchá se svým sedmiletým synem před násilným manželem. Ve svém novém domově brzy zjistí, že musí čelit mnohem děsivějšímu monstru…

Číslo 10 (Nr. 10) 2021

Jediné slovo, které mu zašeptá cizí člověk na mostě do ucha, donutí čtyřicátníka Güntera začít pátrat po své minulosti. Dosud vedl v podstatě běžný život. Živil se jako divadelní herec, měl aféru se svou hereckou kolegyní, ženou režiséra, trávil čas se svojí dcerou… Jako čtyřleté dítě byl ale nalezen v lese v Německu a nyní jeho existenci začne ovládat otázka o jeho původní rodině, která přesouvá všechno ostatní na druhou kolej.

Mizející mlha (Entre la niebla) 2021

Toto vizuálně podmanivé, lyrické lidské podobenství propojuje prvky sci-fi a surrealismu, aby prostřednictvím smyslového filmového zážitku komentovalo bolestné dějiny Kolumbie. Uprostřed úchvatné, ohrožené krajiny Sumapaz Parámo je osamělý průzkumník a strážce hor F vydán napospas svému osudu, zatímco se snaží chránit mystický a křehký ekosystém a zároveň pečovat o svého nemocného otce. Tváří v tvář bezprostřednímu návratu násilí do rodného kraje a při snaze překonat svá lidská omezení se F připravuje na útěk. Než se ale vydá za novým začátkem, bude muset přestát srdceryvné loučení.

The Trapped (The Trapped) 2019