Filmy žánru: Mysteriózní

There’s Something Wrong with the Children (There’s Something Wrong with the Children) 2023

Rodina se vydá na víkendový výlet s dlouholetými přáteli a jejich dvěma malými dětmi, ale když se děti po nočním zmizení v lese začnou chovat podivně, pojmou podezření na něco nadpřirozeného.

Alkhallat+ (Alkhallat+) 2022

Čtyři příběhy o podvodech a podvodnících. Třeba o zlodějích pneumatik, co bez pozvání vtrhnou na svatbu, nebo o tajemství, které musí zůstat pohřbené s mrtvým kamarádem.

Kdo zabíjí nejlepší evropské šéfkuchaře? (Someone Is Killing the Great Chefs of Europe) 1978

Co dělat, když člověku tak chutná a kila jdou pořád nahoru? Lékaři varují, bez důsledné diety do půl roku zemřete! Vyhlášený král labužníků Maximillian Vandeveer (Robert Morley) by pro svou nezvladatelnou vášeň k prvotřídnímu jídlu potřeboval svérázné řešení – zbavit se těch, jejichž dobroty ho zabíjí. Potom ale někdo začne nejlepší evropské kuchaře vraždit přesně v pořadí podle Maxovy gastronomické příručky…

Help (Help) 2021

Bledé modré oko (The Pale Blue Eye) 2022

Bývalý detektiv se ujme vyšetřování záhadné vraždy, ke které došlo na americké vojenské základně. Pomáhat mu přitom bude mladý kadet z West Pointu jménem Edgar Allan Poe.

Na nože: Glass Onion (Glass Onion) 2022

Proslulý detektiv Benoit Blanc vyrazí do Řecka rozmotat spletitou záhadu, ve které figuruje jeden miliardář a nesourodá parta jeho přátel.

Schůzka se smrtí (Appointment with Death) 1988

Keď nájdu Emily Boyntonovú mŕtvu – otrávenú – na archeologickom nálezisku pri Mŕtvom mori, podozrivých je hneď niekoľko osôb. Hercules Poirot sa ujme celého prípadu. Boyntonová bola príšerná žena, ktorá predtým pracovala vo väznici ako dozorkyňa. Panovala nad svojimi troma dospelými nevlastnými deťmi, s ktorými sa vyberie spolu so svojou matkou na prázdniny do Európy a Svätej zeme. Jej syn sa však v Jeruzaleme zamiluje do doktorky Kingovej, s čím Boyntonová nesúhlasila…

Bílý šum (White Noise) 2022

Rodina, láska, smrt i katastrofa, která doslova visí ve vzduchu. Absurdní komedie režiséra Noaha Baumbacha, nominovaného na Oscara.

Běžná selhání (Ordinary Failures) 2022

Běžná selhání sledují jeden den v životě tří žen. Hlavní hrdinky se neznají, ale jejich cesty se v kritických momentech setkají, aby si nezištně pomohly ve chvíli, kdy jejich město postihne tajemná katastrofická událost a výbuchy. Hana je čerstvá vdova, která odmítá truchlit, a navíc právě dnes dostala výpověď. Když se porouchá její čtyřnohý společník, robotický pes Arlo po jejím zesnulém muži, vydá se do obchodního centra nechat ho opravit. Na své cestě potká mladou dívku. Je to Tereza, která utekla z nepovedené oslavy vlastních narozenin a před svou příliš pečující mámou. Ta by za každou cenu chtěla, aby Tereza byla šťastná a perfektní. Což ona prostě není. Obchodní centrum zasáhne silný výbuch, Tereza se dá na útěk a při cestě ven najde na požárním schodišti opuštěného chlapce. Je to David, syn Silvy. Silva pochybuje, jestli je dobrá matka, jestli celý její život dává smysl a v návalu paniky zanechá Davida v dětském koutku. Tajemné exploze začnou sílit, zoufalá Silva musí najít svého syna, rebelující Tereza se smířit se svými rodiči a Hana přijmout svůj zármutek.

Sherlock Holmes a náhrdelník smrti (Sherlock Holmes and the Deadly Necklace) 1962

Detektiv Sherlock Holmes a jeho pomocník doktor Watson jsou na stopě proslulého profesora archeologie Moriartyho. Holmes je už dávno přesvědčen o tom, že tento vážený muž je ve skutečnosti králem podsvětí. Detektivovi je stále jasnější, že profesor má prsty v krádeži egyptského náhrdelníku nevyčíslitelné hodnoty.