Filmy žánru: Mysteriózní

Jipuragirado jabgo sipeun jibseungdeul (Jipuragirado jabgo sipeun jibseungdeul) 2020

Kim Joong-man přišel o rodinnou restauraci, stará se o nemocnou matku, a aby měla jeho rodina z čeho žít, dělá v lázních. Kang Tae-young pracuje jako celník v přístavu a i on bojuje s tíživou finanční situací. S přítelkyní Yoon-hee si půjčili peníze od lichváře, a když Yoon-hee zmizí, lichvář tlačí na něj, aby dluh splatil. Problémy s penězi řeší i Seo Mi-ran , která nejenže je nucena dělat hostesku v baru, ale také musí snášet bití od svého manžela. A pak je tu jedna taška. Taška plná peněz, kterou všichni chtějí, ale nikomu štěstí nepřinese.

The Curse of Audrey Earnshaw (The Curse of Audrey Earnshaw) 2020

The Lie (The Lie) 2018

Otčímovo tajemství (My Stepfather’s Secret) 2019

Devatenáctiletá Bailey se právě vrátila po prvním ročníku vysoké školy domů na prázdniny. Bailey ale nevěří svým očím, její matka Tina jí hned po příjezdu oznámí, že v dívčině pokoji teď bydlí její nový přítel, Hugo. A co víc, Tina si v sobotu bude Huga, kterého zná tři měsíce, brát. I když Bailey jasně matce řekne, že se svatbou nesouhlasí, nedokáže jí v ní zabránit. Záhy si Bailey všimne, že ji Hugo začal sledovat a pokusil se jí dostat do počítače. Baileyino podezření se potvrdí ve chvíli, kdy se jí večer ztratí mobil a druhý den ráno se záhadně najde. Bailey vyhledá svého bývalého přítele Anderse, který rozumí počítačům. Ten zjistí, že má Bailey ve svém telefonu aplikaci, pomocí které je neustále monitorována. Bailey je překvapena, když ji nějaký neznámý muž sleduje v autě, a svěří se s tím Andersovi a přítelkyni Fee. Společně se zaměří na Huga a podaří se jim vyslechnout Hugův rozhovor s mužem, ve kterém Bailey pozná toho, kdo ji sledoval. Hugo muže informuje, že v Tinině domě musejí být peníze Baileyina otce. Prý své dluhy zaplatí hned, co peníze najde. Večer na to Bailey přistihne Huga, jak sype něco Tině do jídla. Bailey se opět pokusí promluvit s matkou. Vyvolá to ale jen další hádku. Tina je na svalnatého Huga velmi fixována. Bailey napadne, že matce přehrají nahraný rozhovor mezi Hugem a neznámým mužem, který s přáteli vyslechli, když Huga sledovali. K tomu účelu chce matku vylákat do starého srubu, kam s jejím skutečným otcem kdysi jezdili. Jenže když matce zavolá a chce ji do srubu vylákat, zjistí, že matka údajně odjela na několik dnů do hor na fitness trénink. Prý si nevzala telefon. Bailey ukáže přátelům podivnou malou elektronickou krabičku, kterou našla v garáži v Hugových věcech. Andersův kamarád Bailey a přátele informuje, že je to takzvaná krypto peněženka. Bailey dojde, že Hugo hledá po domě heslo k této peněžence…

Zemři, monstrum, zemři! (Muere, Monstruo, Muere) 2018

Venkovský policista Cruz vyšetřuje bizarní případ – v odlehlé oblasti v Andách bylo nalezeno torzo ženského těla bez hlavy. David, manžel Cruzovy milenky Franciscy, se stane hlavním podezřelým a je poslán do místní psychiatrické léčebny. David zločin svádí na nevysvětlitelné a brutální běsnění monstra. Cruz narazí na tajemnou teorii zahrnující geometrické krajiny, horské motocyklisty a mantru uvězněnou v jeho hlavě – zemři, monstrum, zemři.

The Souvenir (The Souvenir) 2019

Mladá ambiciózna študentka filmu začína svoju prvú vážnu známosť s charizmatickým a záhadným mužom. Ako sa oddáva tomuto vzťahu, snaží sa oddeliť skutočnosť od fikcie. Lenže tento vzťah sa nebezpečne blíži k zničeniu jej snov.

Virus 1.0 (One Point O) 2004

Počítačovému programátorovi Simonovi se doma objevují podivné balíčky. Každý den jeden. Všechny prázdné. Začíná si z bytu budovat pevnost a podezírat všechny sousedy: správce domu, starého vynálezce, osamělou sestřičku i neurvalce se psem. Jeho strach přerůstá v paranoiu, která mu znemožňuje věnovat se práci. A balíčky přicházejí a přicházejí. Jenže prázdné se jen zdají. Ve skutečnosti jsou plné viru 1.0.

Witches in the Woods (Witches in the Woods) 2019

Enola Holmesová (Enola Holmes) 2020

Při pátrání po nezvěstné matce dokáže neohrožená Enola Holmesová přechytračit i svého staršího bratra Sherlocka a pomoct mladému lordovi na útěku.

Chimibja (Intruder) 2020

Architekt Seo-jin trpí traumatem z dětství, kdy před 25 lety zmizela ze zábavního parku jeho sestra. Dává si to za vinu, jelikož ji měl na starosti, ale neuhlídal ji. Jeho stav se ještě zhorší, když mu při nehodě zemře před očima jeho žena. Po její smrti se nastěhuje i se svou dcerkou ke svým rodičům. V tu chvíli se objeví i jeho dlouho ztracená sestra Yu-jin , přestěhuje se do rodinného domu a všichni se najednou začnou chovat velmi podivně. Seo-jin tuší, že s ní není něco v pořádku.