Filmy žánru: Krimi

Divoch (Savage) 2019

Film Divoch, inspirovaný skutečnými příběhy pouličních gangů na Novém Zélandu, které se odehrály v průběhu uplynulých 30 let, sleduje jednoho z jejich zakladatelů během tří klíčových okamžiků jeho života. Danny (Jake Ryan), rozpolcený mezi biologickými příbuznými a gangem, který považuje za skutečnou rodinu, musí učinit zásadní rozhodnutí.

Maria (Watch List) 2019

Dojemný thriller odehrávající se na pozadí drogových válek a mimosoudních vražd na Filipínách. V létě roku 2016 zahájil v Manile nově zvolený filipínský prezident Rodrigo Duterte protidrogovou operaci s názvem Projekt Tokhang.“ Místní úředníci a policie obcházejí vytipované domy a vyzvou Mariu a Artura, kteří jsou podezřelí z užívání drog, aby se vzdali a zapsali svá jména na seznam sledovaných osob.“ Brzy nato je Arturo za podezřelých okolností nalezen na ulici mrtvý. Maria se tak musí sama postarat o jejich tři děti v policejním státě. Zatímco se ve snaze najít odpovědi noří do temného manilského podsvětí policie, zločinců a drog, uvědomí si, že pravda nikdy není jen černá nebo bílá. Vdova je nucena čelit vlastním démonům, aby ochránila svou rodinu.

Nemilosrdně (No Mercy) 1986

Hrdinou je chicagský policista Eddie Jillette, který se společně s parťákem Joe Collinsem pokouší zadržet velkou zásilku drog. Jejich protivník, nelítostný gangster Losado, se však ukáže mnohem nebezpečnější než oba předpokládali. Joe je brutálně zavražděn a Eddie je odhodlán parťákovu smrt pomstít. Jedinou jeho šancí je svědek vraždy, atraktivní Michele Duvalová. Vydá se za ní a za Losadem do New Orleansu, jeho šance však nejsou velké. Nezná zdejší prostředí, místní policie není vůbec nadšená, že se v jejich rajónu objevil chicagský polda a navíc musí společně s Michel prchat před nebezpečným gangem. Útěk plný nebezpečí však oba uprchlíky sblíží.

Odvrácená tvář Paříže: Záhada v Moulin Rouge (Mystère au Moulin Rouge) 2011

Píše se rok 1892. Diana přijíždí do Paříže, aby našla svou zmizelou sestru Marii, která tančila ve slavném Moulin Rouge. Při pátrání odhalí, že někdo zavraždil už několik tanečnic z různých kabaretů po celé Paříži…

Odvrácená tvář Paříže: Záhada v Opeře Garnier (Mystère à l’Opéra) 2015

V průběhu zkoušek opery Carmen je zavražděna mladá uvaděčka. Podezření padne na technika. Jeho přítelkyně je však odhodlána dokázat, že je nevinný…

Měsíční údolí (Měsíční údolí) 1977

Půvabná Anička Králová je ve vesnici středem zájmu mnoha mužů. Jedním z jejích nápadníků je Karel , který ji občas vozí na motorce. Zamilovaný je do ní i podivínský student Jirka . Ten Aničce navrhne, aby spolu utekli, ale je odmítnut. Také Aniččina matka , vdova, odmítá dvoření svého nápadníka, pana Josefa , kterého Anička nesnáší. Jednou večer jde Anička s Karlem do kina. Ráno je nalezena mrtvá – byla zavražděna. Přivolaní kriminalisté zprvu z vraždy automaticky podezírají Karla, který podle nich viděl dívku naposledy živou, ale brzy zjistí, že skutečného pachatele je nutno hledat úplně jinde…

Rozsudek (Verdict) 2019

Joy, matka šestileté holčičky Angel, žije v Manile. Její manžel Dante je podřadný kriminálník a agresor. Pravidelně se v noci vrací domů opilý a Joy brutálně bije. Když se jednoho večera jeho vztek obrátí i proti malé Angel, Joy se konečně odhodlá k činu. Brzy ale zjistí, že kola filipínské justice se roztáčejí jen velmi pomalu a dosáhnout spravedlnosti bude mnohem těžší, než se zpočátku zdálo. Čím déle proces trvá, tím větší nebezpečí Joy hrozí.

AK vs AK (AK vs AK) 2020

Režisér se veřejně zdiskredituje roztržkou se slavným hercem a rozhodne se pomstít. Unese mu proto dceru a začne natáčet film o tom, jak ji hledají.

Případy detektiva Murdocha: Murdochovy Vánoce (Murdoch Mysteries: A Merry Murdoch Christmas) 2015

Na večírku v sídle McGowanových je filantrop Alister McGowan nalezen mrtvý a štědré dary potřebným dětem, které byly na večírek pozvány, jsou ukradeny. McGowanovu vraždu vyšetřuje detektiv William Murdoch, který zjistí, že místní obchodní magnát byl v netajeném nepřátelství se svým bývalým partnerem Cyrusem Lynchem. Když se náhle objeví zločinné síly, které mají v úmyslu pošpinit ducha a dobrou vůli svátků, uvědomí si Murdoch, že kromě vyřešení hrozného zločinu musí také zachránit Vánoce.

Neuzavřená minulost (Love You to Death) 2015

Yasmine Wintersová jako státní zástupkyně vede proces proti synovi guvernéra Timothymu Lockovi, který měl zabít svou ženu. Timothy tvrdí, že jeho manželku zavraždil jiný muž a utekl, ale na místě nejsou žádné jiné stopy. Guvernér dělá všechno, aby byl jeho syn osvobozen. Yasmine omdlí přímo v soudní síni, když se jí vybaví z dětství vzpomínka, jak její opilý násilnický otec strčil matku ze schodů, a ona zemřela. Tři z porotců prohlásí, že byli ovlivněny žalobkyní Wintersovou, celý případ je odložen, přestože je zřejmé, že byli podplaceni guvernérem. Yasmine dostane dovolenou, a tak se rozhodne navštívit svou sestru Lauru. Yasmine vyzvedne svou dceru Paige a vyrazí na venkov. Svou sestru miluje, ale na dům má hrůzné vzpomínky z dětství, se kterými se ještě nevyrovnala. Jejich otec byl alkoholik, mlátil jejich matku a Yasmine se ho vždycky bála. Když Yasmine zvedne telefon a ozve se hlas jejího otce, tak se jí zamotá hlava a omdlí. Laura se přizná, že už nemohla žít se svým vztekem, svému otci odpustila a teď jsou v kontaktu. Soused Peter je psycholog a Lauře hodně pomohl a teď by mohl pomoci i Yasmin, ale ona svému otci odpustit nechce. Yasmine přepadají panické záchvaty, zdává se jí, že vidí svého otce a je jí na omdlení. Peter pozve Yasmine na večeři a po dlouhé době se Yasmine uvolní a pobaví se. Hlavní svědek v případu proti Lockovi je v noci zastřelen a někdo se také vloupal k Yasmine domů, takže jí hrozí nebezpečí. Laura přivede svého otce Jacka, a představí mu Paige jako jeho vnučku. Paige zpanikaří, uteče a nechce, aby to Yasmine věděla. Yasmine vezme případ mladé dívky, kterou týral její přítel a měla by jít do vězení za spolupráci při loupeži. Dívka je však nevinná, při řešení případu Yasmine přijde na to, jak usvědčit Timothyho Locka. Zjistí, že jeho manželka byla týraná a v nemocnici v Kanadě mají záznamy o vyšetření. Yasmin kolegyně Joan nechá znovu otevřít celý případ s novými důkazy, v jejím autě někdo nainstaluje bombu, která vybuchne a žena zemře. Yasmin hodlá Locka dostat za mříže…