Filmy žánru: Krimi

The Dry (The Dry) 2020

Aaron Falk sa vracia do svojho rodného mesta na pohreb svojho priateľa, ktorý údajne zavraždil svoju rodinu a nakoniec sám seba. Táto tragická udalosť spôsobí, že sa Aaron zdrží v mieste, ktoré mu neustále začalo pripomínať spomienky na mladosť, dlhšie, než plánoval. Avšak jeho prítomnosť sa stáva od samotného príchodu pre miestnych nepohodlná, pretože jeho osoba je úzko spájaná s tragédiou tínedžerky z dávnej minulosti.

Chai dan zhuan jia 2 (Chai dan zhuan jia 2) 2020

Keď počas policajnej operácie neočakávane vybuchla bomba, dôstojník zneškodňujúci bombu Poon Shing-Fung pri výbuchu prišiel o jednu nohu a rozhodol sa odísť z policajnej služby. O tri roky neskôr ho polícia podozrieva z účasti na niekoľkých bombových útokoch za posledné dva roky. Poon si vďaka posttraumatickej amnézii ťažko pamätá na svoju minulosť a dokonca ani na svoju vlastnú identitu. Plánuje útek, aby zistil pravdu. Po poznaní schémy teroristickej organizácie na ničenie hongkonských pamiatok by Poon ako kľúčová osoba medzi políciou a teroristickou organizáciou medzitým pravdepodobne zachránil alebo zničil životy nevinných civilistov v meste.

Podezření (Podezření) 1972

Krimi příběh z prostředí tehdejších zahraničních západních diplomatů v Praze. Členové pražského diplomatického sboru a jejich rodinné zázemí tvoří komparsní pozadí pro podivnou historku o odhalení válečného zločince… Podezřele odbytý film proslulého perfekcionisty. Jarmilu Košťovou po léta obdivovali TV diváci jako nejelegantnější hlasatelku bratislavského vysílání. Kvůli obavám ze zákazu natáčení byl děj oproti předloze oproštěn o všechny židovské motivy – původ postav i organizaci hledající nacistické zločince.

Tainted (Tainted) 2020

Akce Býčí oko (Akce Býčí oko) 1976

Napínavý příběh s detektivní zápletkou se odehrává těsně po válce. Skupina českých vojáků (, , , a ) za války fungující v Anglii tehdy dostala úkol proniknout na francouzské pobřeží a tam v jednom zámečku vybrat trezor. Akce měla název Býčí oko a šlo o přísně tajné dokumenty německé armády. Při přepadení se vojákům dostala do rukou i obálka s údaji a šiframi ke kontu na financování nacistické poválečné činnosti. Rozhodli se nález zatajit a po válce se o peníze rozdělit. Při akci bohužel jeden z nich zahynul. Muži si rozdělili papír s čísly roztrhaný na kousky, každý z nich dostal útržek. Slíbili si, že se po válce sejdou, aby se o peníze uložené ve švýcarské bance rozdělili. Jenže teď jsou jeden po druhém přepadáni a okrádáni o svou část dokumentu…

Adamovo tajemství (Young Adam) 2003

Mladý tulák Joe si najde práci na lodi pendlující mezi Glasgow a Edinburghem, kterou vlastní manželský pár Les a Ella. Z práce se však brzy vyklube něco úplně jiného… Joe je pohledný, Ella sexuchtivá a Les má na hlavě dvě jamky pro snadné nasazení parohů. Brzy se loď začne kymácet nikoli však kvůli vzedmutým vlnám. Jenže idylka trvá jen do chvíle, než voda přinese tělo mrtvé dívky, o které toho Joe ví víc, než by byl ochoten komukoli říct.

8 miliónů způsobů jak zemřít (8 Million Ways to Die) 1986

Dramatický příběh se odehrává v podsvětí Los Angeles. Bývalý policajt Matt Scudder (Jeff Bridges) bere jakýkoliv kšeft, aby si vydělal na živobytí a alkohol. Tentokrát se však zapletl do opravdu nebezpečné situace a musí najít nejen chladnokrevného vraha, ale také cestu z bludiště vlastního života. Setkání s půvabnou call girl Sarah (Rosanna Arquette) by mu mohlo pomoci vrátit se do normálního života…

Podmáznuté přijímačky (Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal) 2021

Dokument o strůjci podvodu, díky kterému se děti bohatých a slavných dostávaly na nejlepší univerzity v USA.

Případ ztracené kozy (Cabras da Peste) 2021

Dva úplně marní policajti při pátrání po oblíbeném maskotovi, koze Celestině, zkříží cestu nebezpečným zločincům a zadělají si na pořádný průšvih.

Noc oranžových ohňů (Noc oranžových ohňů) 1974

V první půli 70. let vznikaly i filmy nejen stěží uvěřitelné, ale navíc také toporné – tento s vážnou tváří tvrdí, že zapřísáhlý komunista nezmění své smýšlení ani ve vězení. Tam se ocitl vlastní vinou, když podnapilý usedl za volant a zavinil těžké zranění. Celou svou bytostí se pak upne k odčinění svého selhání, uvědoměle přijme trest vězení a srdnatě snáší i šikanu ze strany spoluvězňů, kteří zesměšňují jeho ideové jistoty… Režisér Zbyněk Brynych natočil krajně trapnou a nevěrohodnou výpověď dunící prázdnými frázemi a neživotnými zápletkami.