Filmy žánru: Krimi

U kopírky (Penyalin Cahaya) 2021

Studentka kvůli svým fotkám z večírku přijde o stipendium a rozhodne se zjistit, jestli se jí tu noc nestalo něco hrozného.

Příběh Elizabeth Smartové (I Am Elizabeth Smart) 2017

Film začíná tím, že poznáváme skutečnou Elizabeth Smart, která bude působit v celém filmu jako průvodce a vyprávět divákovi příběh svého únosu optikou vlastní zkušenosti. Vše začíná v roce 2002, kdy čtrnáctiletou Elizabeth uprostřed noci probudí v jejím vlastním pokoji cizí muž s nožem. Vyhrožuje jí, že pokud s ním neodejde, zabije celou její rodinu. Odvede ji do lesa, kde má postavený stan. Zde už čeká žena jménem Wanda, která připravuje svatební rituál, což je ve skutečnosti brutální znásilnění Elizabeth jejím únoscem.Střihem se dostáváme do studia, kde skutečná Elizabeth Smart děj komentuje a vzpomíná na znásilnění ze svého pohledu. Druhý den ráno se Elizabeth svého únosce ptá, proč ji unesl, a poznává v něm muže, který nedávno navštívil jejich dům a mluvil s jejím otcem. Únosce se jmenuje Brian David Mitchell. Znásilňuje Elizabeth každý den, někdy i dvakrát denně. Drží ji svázanou a neustále jí cituje fanatické náboženské věty. Také ji přejmenuje na Ester. Třetí den se Elizabeth přidá a začne pomáhat s vařením v táboře. Wanda, coby Brianova první manželka, se cítí ohrožena, ale dovolí Elizabeth pomáhat. Elizabeth si chce povídat, aby o Wandě získala co nejvíce informací. Wanda je nicméně stejně zlá jako Brian. Elizabeth slyší, že ji hledá pátrací skupina, ale mlčí. Bojí se, že kdyby křičela o pomoc, že Brian zabije ji i její rodinu, jak jí neustále vyhrožuje…

Stud stranou (Brazen) 2022

Autorka záhadných příběhů Grace Millerová má na motivy vražd nos. Smrt svojí sestry ale dokáže objasnit, jenom když předvede úplně všechno, co v ní je.

Jak jsem se zamilovala do gangstera (Jak pokochałam gangstera) 2022

Tajemná žena vypráví o vzestupu a pádu Nikodema Nikośe“ Skotarczaka, jednoho z nejproslulejších polských gangsterů.

Lupič Legenda (Lupič Legenda) 1972

1905: Pražská policie bezvýsledně pátrá po špercích, za jejichž krádež byl odsouzen lupič – anarchista Jindřich Legenda. Propuštěný vážně nemocný Legenda má být nepřetržitě sledován…

Růžový Hubert (Růžový Hubert) 1985

Lord Henry Chelford , skrývající za důstojnou tváří a nejistým krokem starého muže známky bývalého světáctví, jeho mladší bratr Richard Chelford , vyzařující mužnou jistotu, starost o rodovou tradici a její neposkvrněný štít, lordova mladičká, křehká snoubenka Jana Harperová , její ve všem všudy velkoryse pojatá tetinka , synovec Artur , londýnský advokát a chlapík bez skrupulí, lordova sekretářka, atraktivní blondýnka Mary Brownová , doktor Freeman , lékař, vždy na pokraji odvážně správného řešení situací. Nechybí ani starý komorník , znající veškerá přání svého pána i jejich skutečný obsah. To jsou jen někteří aktéři děje, jehož soukolí má rozhýbat detektiv seržant Putler ze Scotland Yardu … Detektivní komedie byla napsána na motivy románu klasika detektivek  Černý opat.

Klan Gucci (House of Gucci) 2021

Klan Gucci je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu. Tři desetiletí rodinné historie, v níž nechybí láska, zrada, dekadence, pomsta ani vražda, skládají dohromady mozaiku toho, co všechno s sebou nese slavná značka Gucci.

Jimmy Jones (Burning Hearts) 2018

Malý podvodníček se pokusí pro nechvalně známého zločineckého bosse ukrást drogy. Zaplete se ale do děsivé nehody, která má dalekosáhlé důsledky.

La Daronne (Mama Weed) 2020

Patience Partefeux pracuje jako tlumočnice arabštiny na protidrogovém oddělení policie. V zoufalé snaze získat peníze na zaplacení dluhů a soukromého sanatoria pro nemocnou matku využije příležitosti a zaplete se do obchodu s drogami, kde získá přezdívku Mama Weed“. A protidrogové oddělení se snaží jít po stopě…

137 výstřelů (137 Shots) 2021

Několik lidí černé pleti v Clevelandu zemřelo rukama těch, kteří je měli chránit, a lidé volají po spravedlnosti. Dokument o tom, jak (ne)funguje americká policie.