Filmy žánru: Krimi

Černý Mercedes (Czarny Mercedes) 2019

Vlivný varšavský právník se ujme své bývalé studentky, židovky Anety, a poskytne jí identitu své uprchlé manželky. Pracuje v ilegalitě, ale ve snaze zakrýt svou skutečnou činnost se spřátelí s důstojníkem SS. Když je Aneta zavražděna, vyšetřování se ujímá kriminální rada a pomalu rozplétá řetězec nešťastných událostí, které stály život několika lidí…

Otčímovo tajemství (My Stepfather’s Secret) 2019

Devatenáctiletá Bailey se právě vrátila po prvním ročníku vysoké školy domů na prázdniny. Bailey ale nevěří svým očím, její matka Tina jí hned po příjezdu oznámí, že v dívčině pokoji teď bydlí její nový přítel, Hugo. A co víc, Tina si v sobotu bude Huga, kterého zná tři měsíce, brát. I když Bailey jasně matce řekne, že se svatbou nesouhlasí, nedokáže jí v ní zabránit. Záhy si Bailey všimne, že ji Hugo začal sledovat a pokusil se jí dostat do počítače. Baileyino podezření se potvrdí ve chvíli, kdy se jí večer ztratí mobil a druhý den ráno se záhadně najde. Bailey vyhledá svého bývalého přítele Anderse, který rozumí počítačům. Ten zjistí, že má Bailey ve svém telefonu aplikaci, pomocí které je neustále monitorována. Bailey je překvapena, když ji nějaký neznámý muž sleduje v autě, a svěří se s tím Andersovi a přítelkyni Fee. Společně se zaměří na Huga a podaří se jim vyslechnout Hugův rozhovor s mužem, ve kterém Bailey pozná toho, kdo ji sledoval. Hugo muže informuje, že v Tinině domě musejí být peníze Baileyina otce. Prý své dluhy zaplatí hned, co peníze najde. Večer na to Bailey přistihne Huga, jak sype něco Tině do jídla. Bailey se opět pokusí promluvit s matkou. Vyvolá to ale jen další hádku. Tina je na svalnatého Huga velmi fixována. Bailey napadne, že matce přehrají nahraný rozhovor mezi Hugem a neznámým mužem, který s přáteli vyslechli, když Huga sledovali. K tomu účelu chce matku vylákat do starého srubu, kam s jejím skutečným otcem kdysi jezdili. Jenže když matce zavolá a chce ji do srubu vylákat, zjistí, že matka údajně odjela na několik dnů do hor na fitness trénink. Prý si nevzala telefon. Bailey ukáže přátelům podivnou malou elektronickou krabičku, kterou našla v garáži v Hugových věcech. Andersův kamarád Bailey a přátele informuje, že je to takzvaná krypto peněženka. Bailey dojde, že Hugo hledá po domě heslo k této peněžence…

Kočka mezi holuby (Petits meurtres d’Agatha Christie: Le chat et les souris, Les) 2010

Vraždy v penzionátu, kam nesmí vstoupit mužská noha.V lese poblíž dívčího penzionátu sv. Jenovéfy je nalezena mrtvá dívka. Její případ poněkud přesahuje běžné vyšetřování. Žádný muž nemá povolení vstoupit do penzionátu. Ale komisař Larosiere a Lampion musí konat svou povinnost, neboť vražd přibývá. Jednu zásadní radu dá komisař svému inspektorovi: Nehledat odpovědi, dokud nenajde ty správné otázky. A těch je v tomto případě celá řada: Jedná se o sadistického vraha nebo o promyšlené zločiny někoho ze zaměstnanců? Mají zločiny něco společného s pobytem princezny z Turkestánu, jejíž otec byl zavražděn? A to Larosiére netuší, že ho v penzionátu čeká největší překvapení jeho života.

Zemři, monstrum, zemři! (Muere, Monstruo, Muere) 2018

Venkovský policista Cruz vyšetřuje bizarní případ – v odlehlé oblasti v Andách bylo nalezeno torzo ženského těla bez hlavy. David, manžel Cruzovy milenky Franciscy, se stane hlavním podezřelým a je poslán do místní psychiatrické léčebny. David zločin svádí na nevysvětlitelné a brutální běsnění monstra. Cruz narazí na tajemnou teorii zahrnující geometrické krajiny, horské motocyklisty a mantru uvězněnou v jeho hlavě – zemři, monstrum, zemři.

Oloturé (Òlòturé) 2019

Nigerijská novinářka se přestrojí za lehkou děvu, aby odhalila síť obchodníků s lidmi, a dostane se do polosvěta, kde ženy znají jenom ponižování a příkoří.

An Evening with Beverly Luff Linn (An Evening with Beverly Luff Linn) 2018

Di ya cao (The Trough) 2018

Vargur (Vargur) 2018

Ve snaze vyřešit své finanční problémy přijme Erik svého bratra Atliho , aby mu pomohl propašovat kokain na Island. Atli je malý zločinec, který byl právě propuštěn z vězení. Duo transportuje drogy v plastových granulích, které spolkla mladá polská žena Sofia . Erik si myslí, že ví všechno, dokud žena, kterou najmou, neonemocní.

Target Number One (Target Number One) 2020

Americká vražda: Rodina od vedle (American Murder: The Family Next Door) 2020

Autentické a bezprostřední záběry dokumentují zmizení Shanann Wattsové a jejích dětí, a taky hrozivé události, které následovaly.