Film Lidská tragikomedie (Lidská tragikomedie) 2021 online ke shlédnutí

Film Lidská tragikomedie (Lidská tragikomedie) 2021 online ke shlédnutí

Neztrácejme ani vteřinu, ten čas je ztracen, který nestráví člověk v hospodě! Groteskní podobenství od enfant terrible české filosofie a literatury L. Klímy v inscenaci Divadla v Dlouhé… Je známým a zajímavým faktem, že skoro všichni poněkud nadanější mladíci vyvolávají dojem spirituálnosti, výstřední geniálnosti, takže člověk žasne, kolik to velkých lidí lidstvo v sobě chová. Odtud snad povstal název zlatá mládež“. Ale jest jen pozlacená. Jak praví Schopenhauer: člověk se lekne, spatří-li po létech lidi, kteří v jinošství vzbuzovali největší naděje,“ říká v Lidské tragikomedii Odjinud, alter ego jejího autora . Spolužáci z gymnázia, alkoholik Pulec, synek z bohaté rodiny Obnos, sukničkář Shoř a ve spásu vzdělání věřící Kantorka se setkávají na maturitních srazech po třiceti a pětapadesáti letech. Na sraz se dostaví i samotář Odjinud, ale těžko říct, přichází-li ještě z tohoto světa… Inscenace a souboru Divadla v Dlouhé je především komedií, i když s hlubším podtextem, předvádějící konečné důsledky několika možných přístupů k životu a světu. Lidské typy, které ve svých hlavních hrdinech stvořil Ladislav Klíma, svými současníky nepochopený filozof, prozaik, básník, dramatik, spiritualista a alkoholik, se zdají být, minimálně v této inscenaci, nadčasové. Inscenace Hany Burešové získala Cenu odborné poroty na festivalu komediální tvorby Grand festival smíchu a na stejném festivalu získal cenu za herecký výkon v roli Pulce. Odjinuda hraje , Obnose , Shoře a Kantorku .

Pokud Vám nefunguje nová zašifrovaná varianta prehrávače, zkuste starou nešifrovanou verzi kliknutím zde. Nešifrovaná varianta nebude fungovat v Google Chrome.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>