Filmy žánru: Komedie

Simona: Donaha! (Simona: Donaha!) 2022

S rodinou za každou cenu (The Price of Family) 2022

Rodiče vymyslí, jak přilákat na návštěvu svoje dospělé děti, kterým se k nim moc nechce.

Le Visiteur du futur (The Visitor from the Future) 2022

Ve francouzské scifi komedii budou diváci opět jednou cestovat časem. Nejprve se ocitnou v roce 2555. Země je naprosto zdevastovaná a hrozí jí apokalypsa. Jedinou nadějí pro lidstvo je muž, který je schopen přenést se do minulosti. Tam by měl změnit běh událostí, aby se vývoj na Zemi vychýlil do lepší podoby. Musí ovšem uniknout svým pronásledovatelům, kterými jsou členové časové policie. Ta ho pronásleduje v každé době, do které zavítá. Podaří se návštěvníkovi z budoucnosti vyhrát šílený závod s časem?

Její lékař (Její lékař) 1933

Paní Janatová si v mládí prožila nešťastný románek s malířem, a proto je nyní vůči všem výtvarníkům naladěna nepřátelsky. Její dcera Vlasta se však bohužel zamilovala do malíře Hodury. Je sice úspěšný a vydělává slušné peníze, jak ale mamince vysvětlit, že to není zarputilý padouch? Vlastina spolužačka se rozhodne kamarádce pomoci. Na návštěvě u Janatových představí Hoduru jako svého osobního lékaře. Lež plodí další lži, a tak nebude nouze o zapeklité situace

Pomsta (Teaching Mrs. Tingle) 1999

O oblíbenosti u studentů se v případě učitelky dějepisu paní Tingleové rozhodně nedá mluvit. Je věčně nespokojená, despotická, žáky umí jen ponižovat a každý náznak individualismu bez milosti trestá. Jednou z těch, jimž není dopřáno se prosadit, je i Leigh Ann Watsonová, velmi nadaná žačka, toužící po prospěchovém stipendiu a po odchodu na univerzitu. Po malém konfliktu se Tingleová rozhodne, že zničí Leighinu budoucnost a že ji nepřipustí ke zkoušce. To však Leigh, ani její přátelé, nehodlají připustit a rozhodnou se, že si na dějepisářku trochu vyšlápnou. To je ale velká chyba. Pořekadlo na hrubý pytel hrubá záplata totiž nemusí platit vždy. Démonická Tingleová se ukáže být více než vyrovnaným soupeřem. Oboustranný teror může začít.

Narzeczony na niby (Môj falošný snúbenec) 2018

Môže sa malá, nevinná lož vymknúť spod kontroly a viesť k úplnej katastrofe? Alebo keď sa v živote začne všetko rúcať, je možné to ešte napraviť a začať odznova? Karina robí všetko pre to, aby mala prvý šťastný vzťah v živote. Nanešťastie sa zdá, že muž, ktorému dala svoje srdce, sa zaujíma viac o seba ako o ňu. Jedna nepredvídaná udalosť a jedna malá lož zmenia Karinin usporiadaný život na poriadne emocionálnu a zábavnú horskú dráhu. Čoskoro sa ukáže, že aj ostatní ľudia okolo Kariny majú svoje malé tajomstvá. Keď pravda vyjde najavo, všetci si budú musieť konečne urobiť poriadok vo svojich vzťahoch a vo svojich srdciach.

Obrácení Ferdyše Pištory (Obrácení Ferdyše Pištory) 1931

Kasař Ferdyš Pištora jde vykrást vilu bankéře Rosenštoka. V té chvíli vypukne požár a Ferdyš zachrání dvě malé bankéřovy děti. Je všemi oslavován jako hrdina a Rosenštok ho udělá poslíčkem v bance. Tím se celý Ferdyšův život změní. Stane se z něho moralista a svým kázáním tyranizuje celé okolí. Zamiluje se do Terezky, členky Armády spásy. Ferdyšova bývalá milenka Irma na Terezku žárlí. Obě ženy se pohádají a Terezka v hněvu tvrdí, že zabila své dítě a zakopala je ve sklepě. Ferdyš této smyšlence uvěří. Aby ji zachránil, chce jí dát peníze, které měl odevzdat v bance. Irma ze žárlivosti prozradí policii, že Ferdyš chtěl bankéřovu vilu vykrást, a Ferdyš je zatčen. Rosenštok se však za něho přimluví a Ferdyš je osvobozen. Terezka se přizná, že si vraždu dítěte vymyslela, a slaví s Ferdyšem svatbu.

Kdo bručí v base (Porridge) 1979

Vězeňská komedie navazující na populární stejnojmenný britský televizní seriál z let 1974-77.Norman Stanley Fletcher a Lennie Godber jsou poměrně spokojenými sezónními obyvateli jednoho z anglických kriminálů. Jejich další spolubydlící Oakes však myslí jen na útěk. K tomu potřebuje, aby Norman získal souhlas ředitele věznice k uspořádání fotbalového utkání s týmem populárních herců, po němž by zmizel v autobuse hostů. Plán vyjde tak dokonale, že i Norman a Lennie se nedopatřením přimotají do autobusu a mají problémy s nepozorovaným návratem do vězení.

Jsem žena nebo muž (Sólo pro dva) 1984

Edwina Cutwater je nechutně bohatá, ale také na smrt nemocná žena. Protože cítí, že konec je blízko, svolí k mimořádné operaci, která umožní její duši přechod do těla mladší a zdravé ženy. Tibetská medicína ale není neomylná a díky nešťastné shodě náhod se duše zatrpklé milionářky dostane do těla osoby, kterou nenávidí snad nejvíc na světě. Totiž do jejího právníka. Jeho vědomí však hodlá o drahocenný prostor bojovat a tak obě duše ovládají tělo po svém, což má nepopsatelný vliv na život hlavního hrdiny a jeho okolí. Ale jak už to tak bývá, postupem času se ti dva spolu naučí vycházet a kdo ví, možná mezi nimi vzklíčí i něco silnějšího.

Jednou dokola (Once Around) 1991

Příběh o životě, lásce a náhodě. Opuštěná svým přítelem, Renata, nejstarší dcera italsko-americké rodiny, se zamiluje do Sama, drsného a působivě okouzlující obchodníka…