Filmy žánru: Komedie

Husté řasy Lauriho Mantyvaary (Lauri Mäntyvaaran tuuheet ripset) 2017

Nejlepší kamarádky Satu a Heidi káží o tom, že láska není na prodej, zatímco plánují obcházet honosné svatby na finském souostroví a záměrně je sabotovat. Když se však Heidi bezhlavě zamiluje do vycházející hokejové hvězdy Lauriho Mäntyvaary, Satu zůstane na jejich plány sama. Láska, přátelství a revoluce jsou vystaveny tvrdé zkoušce, jakmile je Satu přinucena se rozhodnout, co skutečně chce. A zda se to odváží získat.

Zombie Tidal Wave (Zombie Tidal Wave) 2019

Bojte se surfujících mrtvých! Další spolupráce režiséra a herce a producenta , kteří se nechvalně proslavili šestidílnou, v jistých kruzích kultovní sérií . Jejich další projekt je nadsazenou a lehce modernizovanou poctou klasickým zombie filmům z 80. let a vypráví příběh bývalého námořního kapitána (Ziering), který žije v malé přímořské komunitě na ostrově. On i všichni jeho známí jsou z ničeho nic ohroženi zástupem živých mrtvých, které z hlubin oceánu vyvrhla na pobřeží přílivová vlna. Kapitánem vedená nesourodá skupinka několika místních obyvatel musí odhalit pozadí této děsivé epidemie, a také nalézt způsob, jak ji zastavit.

Čarodějnice (The Witches) 2020

vizuálně inovativní film, který přetváří milovaný příběh pro moderní publikum, vypráví temně humorný a potěšující příběh mladého osiřelého chlapce , který na konci roku 1967 žije se svou milující babičkou ve venkovském městě Alabama v Demopolis. Když chlapec a jeho babička narazí na klamně okouzlující, ale velmi ďábelské čarodějnice, babička moudře odvede našeho mladého hrdinu do bohatého přímořského letoviska. Bohužel dorazí přesně ve stejnou dobu, kdy Nejvyšší čarodějnice shromáždila své přátele z celého světa – v utajení – aby uskutečnila své hanebné plány.

Vyloučený (Azizler) 2021

Aziz se plácá v krizi středního věku a hledá únik před nudnou prací, otravnými přáteli a neurvalou rodinou. A přitom musí předstírat, že je všechno v pohodě.

Ten tajemný předmět touhy (Cet obscur objet du désir) 1977

Historie jedné nepomíjející lásky. Mathieu Faber se zamiluje do své služky, mladé Conchity. Ta jej však neustále odmítá, zatímco jeho vášeň se stupňuje. Conchita nakonec odejde ze služby, ale oba se náhodně potkávají v různých městech Evropy. Conchita Mathieua provokuje s jinými muži, což v něm jen upevňuje jeho touhu. Tato neústupnost, která vede až k násilí, je nakonec spojí nezlomným poutem.

Svatá Frances (Saint Frances) 2019

Na osamělou 34letou Bridget se konečně usměje štěstí, když potká skvělého muže a stane se chůvou šestileté Frances (v podání neodolatelné ). Život jí ale značně zkomplikuje neplánované těhotenství. Aby toho nebylo málo, nedaří se jí najít společnou řeč s malou Frances, ani čelit rostoucímu napětí mezi oběma matkami tvrdohlavé dívky. Na pozadí těchto bouřlivých osobních vztahů však nakonec naváže s Frances nečekaně silné pouto a stává se nedílnou součástí dívčiny rodiny.

Madame Sans-Gene (Madame Sans-Gęne) 1961

Příběh Madame Sans – Gene je ispirován životem skutečné Catherine Hubscher, jež byla původně Napoleonovou pradlenou v době, kdy on byl ještě pouhým kaprálem. Později se s ní oženil Francois-Joseph Lefebvre, který v Napoleonově armádě dosáhl hodnosti maršála, a byl mu dokonce udělen titul vévody. Catherina si přezdívku Madame Sans-Gene vysloužila kvůli svému jazyku a neznalosti dvorské etikety.

Host (L’ospite) 2018

Jedno zimní odpoledne se Guidovi v milostném záchvěvu přihodí událost, která smete ze stolu jeho představu o spokojeném životě a vnese pochybnosti do jeho vztahu s přítelkyní Chiarou. Cestou do lékárny, kam se vydali pro pilulku proti početí, Guido naznačí, že by ji možná neměli použít. Chiaře tak nezbývá než přiznat své narůstající pochybnosti o jejich vztahu. Je to začátek krize a Guido je záhy nucen sbalit si kufry a odejít. Ale kam? Nedokáže být sám a tak požádá své rodiče a nejbližší přátele, aby mu poskytli útočiště. Ocitá se v roli ztroskotance stěhujícího se z jednoho gauče na druhý a zároveň v neobvyklé pozici svědka cizích životů a spletitých vztahů.

Živá panenka (Life-Size) 2000

Dvanáctiletá Casey rozhodně není typická dívka. Víc než hračky ji zajímá míč a raději než s Barbie panenkami hraje s kluky fotbal. Proto ji mrzí, že otec opět nedodržel slib a nepřišel se podívat na její zápas. I když si na to už mohla zvyknout. Od té doby co před dvěma lety zemřela jeho milovaná manželka, se totiž Ben ponořil do práce v advokátní kanceláři. Že není tam, kde má být, si muž uvědomí uprostřed jednání se svými kolegy Richiem a Drew. Další den ho Drew pozve na večeři, ale Ben odmítne, protože Casey má narozeniny. Richie mu vyčítá, že sympatickou kolegyni odmítá a přehlíží, ale Ben stále ještě nevyrovnal s bolestnou ztrátou natolik, aby dokázal navázat nový vztah. Ani Casey se ještě nedokázala se ztrátou maminky vyrovnat. Stala se z ní nešťastná osamělá dívka, která nejenže se odcizila s otcem, ale ve své bolesti se pohádala a rozešla se všemi starými kamarády. Věří, že to jediné, co by ji znovu mohlo udělat šťastnou, je získat zpět mámu a proto se rozhodne vzít věci do vlastních rukou. S pomocí internetu se dopátrá knihkupectví, kde prodávají magickou knihu obsahující návod, jak navrátit ztracenou duši. Vezme všechny úspory, ale kniha stojí sto padesát dolarů. Casey však udělá cokoli, aby získala maminku zpět a tak knihu ukradne. Musí protrpět nepovedenou narozeninovou večeři s otcem a také návštěvu Drew, která jí přinese dárek, luxusní panenku Eve. Casey o ni nestojí, pečlivě shromáždí všechny potřebné věci, a jme se kouzlit. Do přípravy se však vloudí chybička – to když se vlasy panenky Eve náhodně připletou ke kartáči, který patřil matce. Casey vysloví magická slova, jde spát a když se ráno probudí, leží vedle ní v posteli živá.. panenka Eve. Ta je šťastná, že je živá a velká, přesto ji poněkud zaráží, že není modelkou, jak si vždycky myslela. Casey má pocity zcela opačné. Je nešťastná z toho, že kouzlo nevyšlo a pohrdá oživlou panenkou, která nadevše miluje nákupy a oblečky podle poslední módy. Neví si s ní rady a rozhodně nechce být nikde, kde je ona. Dočte se, že kouzlo se stane trvalým a nevratným pokud do čtyř dnů nepronese protikouzlo. To však obsahuje druhý díl knihy. Casey se rozhodne nesnesitelné Eve, která ji pronásleduje na každém kroku, zbavit, knihu najít a poslat panenku tam, odkud přišla…

Tři kamarádi (Tři kamarádi) 1947

Mladíci Štěpán, Ludvík a Karel se skamarádili v cizině, kde za druhé světové války bojovali. Teď se vrátili domů a přemýšlejí o další budoucnosti. Štěpán je konstruktérem, a tak si založí autodílnu. Najde se v ní práce i pro Ludvíka, zatímco Karel se zaměstná v automobilové továrně Omega. Mladí podnikatelé jsou však samé dluhy a jejich podnik neprosperuje. Štěpán sice vymyslí zplynovač do aut, ale nemá ani jak ho otestovat. V nouzi největší přijde zpráva, že Štěpán bude dědit po strýci z Jižní Ameriky. Sice se ukáže, že celým dědictvím je obyčejná rodinná kronika, ale podle notáře je to kouzelný předmět. A od té chvíle kamarádům skutečně začne štěstena přát…