Filmy žánru: Hudební

Racionais MC’s: Z ulic São Paula (Racionais MC’s: From the Streets of São Paulo) 2022

Vlivná hiphopová skupina Racionais MC’s silou svojí hudby i textů proměnila pouliční poezii na výrazné hnutí, které překračuje hranice její domovské Brazílie.

Spirited (Spirited) 2022

Romance a cigarety (Romance & Cigarettes) 2005

Muzikál zasazený do prostředí dělnické třídy v New Yorku. Nick Murder (James Gandolfini) se rozhoduje mezi dvěma ženami – jeho dlouho trpící manželkou Kitty (Susan Sarandon) a ohnivou rusovlasou milenkou Tulou (Kate Winslet), která ví jak ho uspokojit. Teprve tehdy když Kitty přijde na manželovu nevěru, Nick pochopí rozsah bolesti, kterou způsobil své rodině. Ve filmu uslyšíte písně Bruce Springsteena, Nicka Cavea a Jamese Browna.

Rytmus podzimu (Autumn Beat) 2022

Dva bratři narození v Miláně, Tito a Paco, mají stejný sen: prorazit ve světě rapu, aby svět konečně slyšel jejich hlas. Paco je rozený muzikant a Tito umí psát jako nikdo jiný v jeho generaci. Zdá se, že je jim souzený úspěch, ale ambice, život a láska prověří jejich pouto v emocionální pouti, která trvá tři desetiletí.

Elmo v Zemi mrzoutů (The Adventures of Elmo in Grouchland) 1999

Vaše nejoblíbenější postavičky ze seriálu Sezame, otevři se! vás nyní pobaví v celovečerním filmu, při kterém se budete všichni smát. Následujte Elma a jeho přátele do země mrzoutů za Elmovo oblíbenou ztracenou dekou. Při tomto dobrodružství uslyšíte samozřejmě mnoho senzačních písní, legrace a naučíte se jednu z nejdůležitějších věcí v životě – smát se.

O fajfce s myslivcem a jelenem (O fajfce s myslivcem a jelenem) 1967

Veselý pohádkový muzikál, ve kterém se dějí zcela podivné věci… V parku potkává slečna s pejskem Chňapem (mluví ) poněkud nerudného pána , který má starou a vzácnou dýmku s obrázkem myslivce a jelena. Začne pršet, k pršení se přizná postava Deště a začíná hra na zázraky a kouzla. Déšť oživí myslivce z fajfky, který začne v parku honitbu na jelena. Nerudný pán se rozčiluje, že přišel o obrázek na své fajfce a dává provinilcům půl hodiny na to, aby jelena a myslivce přivedli zpět…

Píseň k Vánocům (Christmas Solo) 2017

Muž a žena, oba single rodiče, se do sebe zamilují a jejich vánoční romanci naruší zjištění, že jsou jejich dcery ve škole nesmiřitelnými rivalkami. A když se dívkám situace vymkne kontrole, mají rodiče naději na prožití pokojných a veselých Vánoc?

LiSA Another Great Day (LiSA Another Great Day) 2022

Nahlédněte do světa zpěvačky s přezdívkou rocková hrdinka“, která se zamýšlí nad první dekádou kariéry a zároveň hledí do budoucnosti.

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (I’m Not There) 2007

Imaginativní balada o jednom životě, ale řadě osudů a tváří ikonického zpěváka… Je vůbec možné, aby tradiční lineární vyprávěcí struktura a klasický formát životopisu dokázaly vypovědět o všech aspektech jednoho života a všech tvářích jedné velké osobnosti? Záporná odpověď na tuto otázku dovedla režiséra a scenáristu k ojedinělému konceptu, jímž podal impresi klíčových desetiletí z života ikonického zpěváka . Životní příběh je zde rozbit na malé střípky, z nich dohromady vyvstává barvitá mozaika. Jednotlivé podoby ústřední postavy, jež se odlišují pohledem na svět, definicí sama sebe i společenskou maskou ukazovanou navenek, ztvárnily herecké osobnosti odlišného věku, pohlaví, rasy i národnosti. Do kůže Boba Dylana tak současně vklouzává uznávaný mladý britský herec , charakterní hollywoodští představitelé , a , ale také čtrnáctiletý broadwayský zpěvák i herecky všestranná , která za svůj výkon získala Zlatý glóbus a byla nominována na Oscara. Scénář navíc nakládá s fakty zpěvákova života maximálně volně a mísí je s fantazií, surreálními prvky a impresemi opírajícími se o jeho písně. Výsledný snímek, jenž se opírá o citát Arthura Rimbauda Já je někdo jiný“, zrcadlí marnou touhu Dylanových fanoušků svůj idol uchopit a cele pojmout. Fenomenální herecký ansámbl, který vedle uvedených jmen doplňuje ještě , dcera a , a , byl spolu s režisérem ověnčen Cenou Roberta Altmana.

Entergalactic (Entergalactic) 2022

Ctižádostivý umělec Jabari lavíruje mezi úspěchem a láskou. Přestěhoval se totiž do vysněného bytu na Manhattanu, kde mu do oka padla holka odvedle.