Filmy žánru: Hudební

Ludwig van Beethoven (Louis van Beethoven) 2020

Geniální hudební skladatel, jehož tvorba i životní postoje bořily dobové konvence… Výpravné životopisné drama představuje geniálního hudebního skladatele skrze tři formativní období života. V roce 1779 se osmiletý Louis“, jak ho oslovuje otec, velice rychle proslaví v rodném Bonnu jako výjimečný hudební talent. O několik let později se jako energický mladík setkává s , což významně ovlivní Beethovenův autorský rukopis i světonázor. V závěru svého života se pak Beethoven uchyluje na statek svého bratra, kde stále tvoří i přes ztrátu sluchu. Podzim života je pro Beethovena zároveň příležitostí ohlédnout se za bouřlivou kariérou, společenskými skandály i ztracenou láskou… Prestižně obsazený koprodukční snímek se natáčel z většiny v České republice, diváci snadno poznají lokace v Praze, Ploskovicích, Brozanech nad Ohří, Libochovicích, Českém Krumlově, Telči či Doksanech. V titulní roli Beethovena se představí populární rakouský herec , jako dospívající skladatel pak a v dětské roli . Česká televize snímek uvádí v české premiéře u příležitosti letošního 250. výročí Beethovenova narození.

Yellow Rose (Yellow Rose) 2019

Rose, filipínske dievča bez dokladov, sníva o tom, že jedného dňa opustí malé texaské mestečko a pôjde za svojím snom country hudobníčky. Keď jej matku odrazu zadržia imigračné orgány, jej svet sa zrúti. Rose je nútená čeliť novej realite a utiecť. Zanecháva za sebou jediný život, ktorý doteraz poznala. Vydáva sa na cestu sebapoznania a hľadá si nový domov v hlučnom svete texaského Austinu.

Duše (Soul) 2020

Co dělá člověka… člověkem? Pixar Animation Studios uvádí celovečerní film Duše, ve kterém se představí středoškolský učitel hudební výchovy Joe Gardner (v původním znění ), který dostane životní šanci hrát v proslulém jazzovém klubu. Jeden chybný krok ho však přenese z ulic New Yorku do Neznáma před, což je fantastické místo, kde čerstvě narozené duše získávají před vstupem na Zemi vlastnosti, návyky i zlozvyky. Joe však na svém životě lpí a tak spojí síly s duší číslo 22 (v původním znění ), která však vůbec nechápe, čím je zrovna lidský život tak výjimečný. A jak se Joe zoufale snaží duši číslo 22 vysvětlit, co je na životě tak skvělé, sám získává odpovědi na otázky, které si sám nesčetněkrát kladl.

Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (Ariana Grande: Excuse Me, I Love You) 2020

zazpívá v rámci turné Sweetener World Tour v Londýně. Divákům pak v zákulisí ukáže, jak vypadají zkoušky a její soukromí na cestách mezi koncerty.

Here and Now SK (Here and Now SK) 2018

Večer pred veľkým vstúpením v ikonickom jazz klube v New Yorku dostane speváčka Vivienne Caralová šokujúcu správu od doktora. Jej život sa obráti hore nohami. Okrem problémov pri generálkach so svojou hudobnou skupinou sa začne vyhýbať nielen manažérovi, ale aj svojej rodine. Po čase sa však rozhodne zveriť svojmu bývalému manželovi aj dcére a obaja sa stanú jej veľkou oporou. Útechu nachádza aj v uliciach New Yorku. V spomienkach sa vracia do minulosti a premýšľa nad budúcnosťou.

Ma Rainey – matka blues (Ma Rainey’s Black Bottom) 2020

V roce 1927 se v nahrávacím studiu v Chicagu sešla Ma Rainey se svojí kapelou, ale brzy tam zavládla napjatá atmosféra.

Kdyby tisíc klarinetů (Kdyby tisíc klarinetů) 1964

Dnes již legendární český filmový muzikál je postaven na groteskní možnosti přeměny zbraní v hudební nástroje. Hudební nástroje nemohou nikoho zabít, nikomu ublížit. A vojáci, jak se zdá, v těchto zbraních nacházejí daleko vězší zalíbení než v čemkoli jiném. Proti posádce je podniknuta trestná výprava, leč bezvýsledně…

Emicida: AmarElo – To všechno kvůli včerejšku (Emicida: AmarElo – It’s All for Yesterday) 2020

The Prom (The Prom) 2020

Parta ne zrovna úspěšných broadwayských herců rozvíří poklidný život městečka v Indianě, když se zastane studentky, která chce jenom vyrazit na ples se svojí přítelkyní.

Ostrá (Jak zostać gwiazdą) 2020

Talentovaná mladá zpěvačka má na oblíbené pěvecké soutěži neuvěřitelný úspěch. Mnohem víc ale touží získat lásku svého otce, který je členem poroty.