Filmy žánru: Hudební

Hedvábné punčochy (Silk Stockings) 1957

Klasický americký muzikál režiséra Roubena Mamouliana, remake komedie NINOČKA s Gretou Garbo. Hlavní hrdinkou je zapálená sovětská komisařka Ninotchka Yoschenko (Cyd Charisse), která má dopravit zpět do vlasti sovětského komponistu Petera Ilyitche Boroffa (Wim Sonneveld). Úkol se zkomplikuje, když jí zkříží cestu charismatický Steve Canfield (Fred Astaire).

Everybody’s Talking About Jamie (Všetko o Jamiem) 2018

Harlémská tragédie (Harlémská tragédie) 1963

Komedie o dvou ženách a dvou manželstvích. V harlemském bytě s požárním schodištěm žije mladá žena , kterou muž bije. Ona je však šťastná, protože pak vždycky dostane od něj dáreček. Sousedka jí závidí, protože její muž je kliďas, nepromluví ani slovo, natož aby jí projevoval tímto způsobem své city. Vyvolá s ním proto scénu, která však má zcela jiné účinky, než očekávala…

Scorpions Forever (Scorpions, naposledy a napořád) 2015

Historie nejvýznačnější německé rockové kapely na pozadí jejího rozlučkového turné… Po několika dekádách na světových pódiích se německá kapela Scorpions rozhodla podniknout rozlučkové turné. Zároveň to byl prostor ohlédnout se za bohatou kariérou hardrockové skupiny. Dokument tak díky vzpomínkám všech členů kapely nabízí fanouškům kompletní historii německé legendy od úplných začátků až do chvíle posledního plánovaného koncertu rozlučkového turné. Nicméně už na konci samotného dokumentu členové Scorpions připouští, že i po skončení turné úplný konec kapely nenastane.

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage (Woodstock 99: Peace Love and Rage) 2021

Woodstock 99. Trojdňový hudobný festival, ktorý propagoval jednotu a kontrakultúrny idealizmus podľa vzoru pôvodnej udalosti z roku 1969, ale namiesto toho skončil výtržnosťami, rabovaním a sexuálnymi útokmi.

Great Balls of Fire! (Great Balls of Fire!) 1989

Film zachycuje bouřlivé období života americké rock’n'rollové legendy Jerryho Lee Lewise, součastníka a konkurenta Elvise Presleyho, od vydání jeho prvního úspěšného singlu, stoupání po příčkách amerického hudebního žebříčku, přes tajný sňatek s mladičkou Myrou, dcerou přítele a spoluhráče z kapely, až po dopad tohoto kontrovezního kroku na jeho popularitu. Vzestup a pád, doprovázený hity jako je Lucille, Whole Lotta Shakin’goin’on, či Great Balls of Fire. Zpěváka a geniálního pianistu, proslulého bouřlivým tempramentem a milostnými skadály, zde výborně ztvárnil Dennis Quaid. Do role jeho třináctileté manželky byla obsazena vycházející hollywoodská hvězdička Winona Ryder.

Viena and the Fantomes (Viena and the Fantomes) 2020

Život v Heights (In the Heights) 2021

Vo Washington Heights na severnom výbežku Manhattanu žije mnoho ľudí, ktorí si prišli slniť svoj sen. Jedným z nich je Usnavi , majiteľ malého obchodu, ktorý sa musí starať o staršiu susedu od vedľa a sníva, že raz vyhrá v lotérii, aby sa zabezpečený mohol raz vrátiť na brehy svojej rodnej Dominikánskej republiky. Zároveň pokukuje po nádhernom dievčati, ktoré pracuje v susednom salóne krásy. Medzitým sa do susedstva vrátila jeho kamarátka z detstva Nina , ktorá predstaví svojim rodičom prekvapivé plány ohľadom svojej budúcnosti. Osudy obyvateľov malej štvrte sa čoskoro zaujímavo prepletú.

Finist, jasný sokol (Finist – Jasnyj sokol) 1975

Slavná ruská pohádka, ve které se chrabrý bohatýr s dobrým srdcem postaví krutém vládci, který napadl ruskou zem. Kdysi žil v ruské zemi nejsilnější ze všech bohatýrů, Finist – jasný sokol. Když jeho rodnou zem ohrožoval mocný čaroděj Kardaus, vybral se Finist spolu s ostatními bohatýry bránit rodnou zemi. Svojí silou však vzbudil strach i u samotného Kardause a ten ho proto přeměnil na lesní strašidlo, kterého se lidé bojí a zdaleka se mu vyhýbají. Jen láska mladé děvy mu může vrátit podobu člověka. A jak to už v pohádkách bývá, Finista miluje krásná Aljonuška a svého milého pozná i v podobě lesního strašidla…

Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka (Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka) 1989

Procházka známou hrou … Jeník a Liduška se milují, ale jejich lásce nepřeje ani Jeníkův otec – švec Kroutil, ani dívčina teta Mastílková. Nešťastnou láskou se trápí také pan Jammerweil, dlouholetý ctitel paní Margitky, která podléhá sladkým řečem hochštaplera Dudka.