Filmy žánru: Hudební

Letní kemp (A Week Away) 2021

Pohodový muzikál, ve kterém problémový puberťák zariskuje a odjede na letní tábor. A tam se nečekaně zamiluje, najde si kamarády i místo, kam opravdu patří.

Ach, ta láska nebeská… (Ach, ta láska nebeská…) 2020

Romantická hudební komedie o lásce, přátelství a smíření, natočená k oslavě osmdesátých narozenin . Příběh odehrávající se převážně v malebném prostředí prvorepublikové plovárny skýtá mnohá překvapení v podobě nečekaných výkonů hereckých a pěveckých hvězd, které tímto vzdávají hold dámě českého swingu.

Raya a drak (Raya and the Last Dragon) 2021

Kdysi dávno ve fantazijním světě Kumandry žili lidé a draci v harmonii. Kdykoliv pak zlověstné nestvůry nazývané Druuni ohrožovaly zemi, draci se pro záchranu svých lidských přátel obětovali. Nyní, o 500 let později, jsou tato monstra zpět a osamělá válečnice Raya, se vydává na dlouhou a nebezpečnou cestu, aby vystopovala posledního draka a hrozivé Druuny zastavila jednou provždy. Během své cesty však zjistí, že k záchraně světa nebude zapotřebí jen dračího kouzla, ale především i důvěry.

Ranařky (Moxie) 2021

Šestnáctiletá stydlivka, kterou štve toxická a sexistická atmosféra na střední, se nechá inspirovat bouřlivou minulostí svojí mámy a anonymně vydá školní plátek, který rozpoutá revoluci za rovnoprávnost.

Billie Eilish: The World’s a Little Blurry (Billie Eilish: The World’s a Little Blurry) 2021

Billie Eilish: The World’s A Little Blurry rozpráva skutočný príbeh speváčky a skladateľky a jej nástup ku globálnej popularite. Dokumentárny film ponúka intímny pohľad na cestu 17-ročného mimoriadneho tínedžera, jej život na cestách, na pódiách a doma pri písaní, nahrávaní a vydávaní jej debutového albumu.

High School Musical: The Musical: The Holiday Special (High School Musical: The Musical: The Holiday Special) 2020

Můj táta Dědek (koncert) (Můj táta Dědek (koncert)) 2020

Koncert k nedožitým 70. narozeninám baskytaristy skupiny Katapult , který mu věnoval jeho syn Michal… Od roku 2019 připravoval syn Jiřího Dědka“ Šindeláře Michal Šindelář unikátní nahrávku skladeb svého otce za účasti předních českých baskytaristů. Ve studiu použili všichni hudebníci stejný nástroj – starou baskytaru Fender Jiřího Šindeláře. Tento počin vyvrcholil koncertem a křtem desky. Záznam koncertu propojují dokumentární výpovědi rodiny a přátel, kteří vzpomínají na legendární osobnost, kterou Dědek bezpochyby byl. V pořadu účinkují Michal Šindelář, Jaroslav Šindelář, Ladislav Vostárek, , , Karel Novák, Petr Šťastný, Wojttech Říha, Lukáš Pavlík a .

Ludwig van Beethoven (Louis van Beethoven) 2020

Geniální hudební skladatel, jehož tvorba i životní postoje bořily dobové konvence… Výpravné životopisné drama představuje geniálního hudebního skladatele skrze tři formativní období života. V roce 1779 se osmiletý Louis“, jak ho oslovuje otec, velice rychle proslaví v rodném Bonnu jako výjimečný hudební talent. O několik let později se jako energický mladík setkává s , což významně ovlivní Beethovenův autorský rukopis i světonázor. V závěru svého života se pak Beethoven uchyluje na statek svého bratra, kde stále tvoří i přes ztrátu sluchu. Podzim života je pro Beethovena zároveň příležitostí ohlédnout se za bouřlivou kariérou, společenskými skandály i ztracenou láskou… Prestižně obsazený koprodukční snímek se natáčel z většiny v České republice, diváci snadno poznají lokace v Praze, Ploskovicích, Brozanech nad Ohří, Libochovicích, Českém Krumlově, Telči či Doksanech. V titulní roli Beethovena se představí populární rakouský herec , jako dospívající skladatel pak a v dětské roli . Česká televize snímek uvádí v české premiéře u příležitosti letošního 250. výročí Beethovenova narození.

Yellow Rose (Yellow Rose) 2019

Rose, filipínske dievča bez dokladov, sníva o tom, že jedného dňa opustí malé texaské mestečko a pôjde za svojím snom country hudobníčky. Keď jej matku odrazu zadržia imigračné orgány, jej svet sa zrúti. Rose je nútená čeliť novej realite a utiecť. Zanecháva za sebou jediný život, ktorý doteraz poznala. Vydáva sa na cestu sebapoznania a hľadá si nový domov v hlučnom svete texaského Austinu.

Duše (Soul) 2020

Co dělá člověka… člověkem? Pixar Animation Studios uvádí celovečerní film Duše, ve kterém se představí středoškolský učitel hudební výchovy Joe Gardner (v původním znění ), který dostane životní šanci hrát v proslulém jazzovém klubu. Jeden chybný krok ho však přenese z ulic New Yorku do Neznáma před, což je fantastické místo, kde čerstvě narozené duše získávají před vstupem na Zemi vlastnosti, návyky i zlozvyky. Joe však na svém životě lpí a tak spojí síly s duší číslo 22 (v původním znění ), která však vůbec nechápe, čím je zrovna lidský život tak výjimečný. A jak se Joe zoufale snaží duši číslo 22 vysvětlit, co je na životě tak skvělé, sám získává odpovědi na otázky, které si sám nesčetněkrát kladl.