Filmy žánru: Hudební

Salt-N-Pepa (Salt-N-Pepa) 2021

Příběh o tom, jak studentky Queensborough Community College Cheryl Salt Jamesová a Sandra Pepa Dentonová pronikly do světa rapu a hip-hopu poté, co nahrály píseň pro školní projekt svého kamaráda Hurbyho Azora. Salt-N-Pepa jako jedna z prvních ženských rapových skupin výrazně ovlivnila populární kulturu a svými jedinečnými texty a hudbou změnila tvář hip hopu, kterému do té doby dominovali muži. Film sleduje příběh Salt-N-Pepa od jejich školních začátků až po hvězdnou kariéru nejprodávanější ženské rapové kapely, která sbírala jeden úspěch za druhým a získala řadu ocenění včetně Grammy. Cheryl a Sandra tak vydláždily cestu všem raperkám, které šly v jejich stopách. Ve snímku zazní i největší hity Salt-N-Pepa, včetně Lets Talk About Sex, What a Man, Shoop a Push It.

Studio 666 (Studio 666) 2022

Hudobná skupina Foo Fighters plánuje začať práce na desiatom albume. Pre nahrávanie si vyberú odľahlú vilu, kde sa v minulosti odohrali brutálne vraždy. Čoskoro zistia, že je toto miesto prekliate a práca na novom albume sa stane nočnou morou.

Sneakerella (Sneakerella) 2022

Hlas lásky (Aline) 2020

Filmová fikce volně inspirována životem pěvecké superhvězdy . Quebec, 60. léta 20. století. Sylvette a Anglomard se radují ze svého čtrnáctého dítěte, holčičky Aline. Ve skromné rodině všichni žijí hudbou. Když pak hudební producent Guy Claude objeví Aline a její jedinečný hlas, vyvstane mu v hlavě jediný cíl – udělat z Aline nejlepší zpěvačku na světě. Podporována rodinou i Guy-Claudem, se kterým ji pojí více než přátelské city, se mladá pěvkyně vydává na neobyčejnou životní cestu.

Cyrano (Cyrano) 2021

Básník Cyrano z Bergeracu oslní hravými slovními hříčkami při ústním souboji i brilantním šermem v duelu. Kvůli svému vzhledu je však Cyrano přesvědčen, že není hoden lásky oddané přítelkyně, zářivé Roxanne. Když Cyrano konečně plánuje vyjádřit své city, Roxanne se na první pohled zamiluje do rekruta Christiana. Vědom si svých nedostatků, Cyrano z Bergeracu pomáhá mladému Christianovi získat srdce půvabné Roxanne, byť je do ní sám vášnivě zamilovaný.

Kazaam (Kazaam) 1996

Kazaam bydlí v láhvi a má se docela dobře. Dokáže spoustu kousků, které na požádání předvádí tomu, komu zrovna patří. Kazaam je totiž džin. Ale úplně všemocný také není. Nedovede přičarovat lásku ani žádnou jinou nehmotnou věc. Teď zrovna patří dvanáctiletému Maxovi, ale jak se zdá, ani slíbená tři přání mu nebudou moc platná. Maxovi rodiče se rozvádějí. Otec Nick je navíc ve velkém nebezpečí. Má skvělou nahrávku, o kterou se sním hodlá poprat majitel obchodu s hudebninami i místní gang. Co s tím vším provede Max a Kazaam, který se zdá být úplně bezmocným?

Hans Zimmer v Praze (Hans Zimmer: Live in Prague) 2017

Světoznámý skladatel filmové hudby přijel 7. května 2016 se svým evropským turné do vyprodané pražské O2 arény a ohromil publikum. Mezi 72 muzikanty bylo mnoho přátel a spolupracovníků, třeba i z The Smiths. V onen večer bylo 17 tisíc diváků svědky neuvěřitelného koncertu filmové hudby, doprovázeného velkolepou světelnou show. Zaznělo mnoho skladeb z dílny geniálního mistra. Fanoušci si mohli naživo užít skladby například z filmů  (2006), (1994) nebo (2008). Záznam velkolepého pražského koncertu přenese diváky do dechberoucí atmosféry, kterou doplní ohromující videoprojekce a zvuk.

Pocahontas 2: Cesta domů (Pocahontas II: Journey to a New World) 1998

Legendární příběh o okouzlující a statečné indiánské princezně pokračuje – Pocahontas se v doprovodu brita Johna Rolfa, trochu přerostlého tělesného strážce a trojice černých pasařérů, jimiž jsou nerozluční kamarádi mýval Meeko, kolibřík Flint a buldoček Percy, vydává vstříc novým dobrodružstvím na palubě velké lodi, která míří do daleké Anglie. Krásná indiánka všude budí pozornost. Je pozvána na královský ples a v průběhu příprav se sbližuje s Johnem Rolfem. Nečekaný návrat Johna Smithe přinutí Pocahontas rozhodnout se mezi dvěma láskami.

Metaloví lordi (Metal Lords) 2022

Mladí outsideři Hunter a Kevin si myslí, že se můžou proslavit jedině díky metalu – úplně se mu oddat, vyhrát soutěž kapel a nechat se uctívat jako bohové.

Josefina (Josefina) 1973

Divadelní hra Josefína vznikla rok před jeho tragickým skonem v roce 1942 a poprvé byla hrána až v padesátých letech. Televizního zpracování se dočkala hned dvakrát, s v titulní roli, a roku 1973. V této adaptaci si Josefínu zahrála . Příběh pouliční zpěvačky, která oslní talentem profesora konzervatoře i spolužáka Valentina zpracovala pro televizi … Jednou se pouliční zpěvačka Josefína náhodně ocitne se svými kamarády před konzervatoří. Tam se právě profesor Vydra snaží vytvořit zpěvačku z netalentované Ireny . Když uslyší Josefínin zpěv, rozhodne se dívce pomoci ke kariéře divadelní pěvkyně a herečky. Pygmalionský motiv poněkud zastíní milostná linka, v níž se střetne o Valentýnovo srdce studená a měšťácká Irena s upřímnou a temperamentní Josefínou…