Filmy žánru: Historický

Bratr Slunce, sestra Luna (Brother Sun, Sister Moon) 1972

Italský film inspirovaný životem sv. Františka z Assisi.Italský filmový a divadelní režisér proslul především jako uznávaný odborník na dílo . Úspěchy nejprve sklízel se svými divadelními i operními inscenacemi, později se odhodlal také k jejich filmovým zpracováním. Patří mezi ně například Sen noci svatojánské (1968), či . V 70. letech se ovšem věnoval také adaptacím námětů s náboženskou tematikou. V roce 1972 natočil snímek Bratr Slunce, sestra Luna o životě svatého Františka z Assisi a v roce 1977 navázal velkolepým … Franco Zeffirelli ve svém filmu Bratr Slunce, sestra Luna zachycuje události v životním příběhu svatého Františka z Assisi před jeho poutí a rozpravou s papežem. Ten jej nejprve odmítá, ale následně jeho myšlenky schválí. Snímek začíná ve chvíli, kdy se František vrací zraněný z válečných bojů a v horečnatém blouznění pochopí své poslání, jímž se stává chudoba a pomoc bližním. Dobrovolně se zříká materiálních statků a nejchudším rozdává majetek svého bohatého otce. Ten jej vydědí a František začíná žít jednoduchý a přísně asketický život, pomáhá nejchudším a úplně se odevzdává do vůle Boží. Svou lásku projevuje všem obyčejným lidem a živým bytostem. Žije v souladu a rovnováze s přírodou a věnuje se opravě kostelíku svatého Damiána, čímž začíná jeho snaha o obnovu celé církve. Se svými upřímnými stoupenci se stává příkladem vlídnosti a lásky k bližním. Zeffirelliho osobité filmové zpracování vyniká řadou nezapomenutelných filmových obrazů a písní, které složil skotský folkový zpěvák Donovan.

Operace Majnu (Mission Majnu) 2023

V 70. letech vyráží indický špion na nebezpečnou misi do samotného srdce Pákistánu, kde má za úkol odhalit tajný program na výrobu jaderných zbraní.

Kampen om Narvik (Kampen om Narvik – Hitlers første nederlag) 2022

Der Club der singenden Metzger (The Master Butcher) 2019

Miniséria o hľadaní šťastia a začiatku nového života podľa bestselleru Louise Erdrich… Mäsiar Fidelis Waldvogel sľúbil počas 1. svetovej vojne zomierajúcemu kamarátovi, že sa postará o jeho tehotnú manželku Evu. Ožení sa s ňou a spolu začínajú nový život v USA. Fidelis založí spevácky klub, ktorý sa stáva stredobodom života malej emigrantskej komunity, a aj jeho obchod si začína získavať obľubu. Na rovnakom mieste sa rozhodla hľadať šťastie aj ďalšia emigrantka z Nemecka, akrobatka Delphine so svojim otcom Robertom…

Battle for Saipan (Battle for Saipan) 2022

Hřích (Grech) 2019

Zbožný i svárlivý, posedlý i pokorný, velkorysý i hrabivý – takový byl Michelangelo. Jaký byl ale jeho největší hřích? … Florencie, počátek 16. století. Michelangelo Buonarroti je svými současníky považován za génia, v současné chvíli je ale zbídačen a vyčerpán snahou o dokončení stropu Sixtinské kaple. Když jeho objednavatel a hlava šlechtického rodu Della Rovere papež Julius II. zemře, umělcova loajalita je podrobena zkoušce. Na papežský stolec totiž usedne Lev X. z konkurenčního rodu Medicejských a pověří ho novou lukrativní zakázkou – fasádou baziliky San Lorenzo. Michelangelo, který je nucen lhát, aby si udržel přízeň obou rodin, je postupně stále více sužován paranoiou a halucinacemi, což ho vede k nemilosrdnému zkoumání vlastních morálních a uměleckých selhání. Film Hřích, který napsal i režíroval , se soustředí na lidský rozměr legendárního umělce a zkoumá agónii a extázi“, které doprovázejí osobní výjimečnost.

Backbeat (Backbeat) 1994

Svět popmusic byl pro filmaře odjakživa lákadlem je vlastně kupodivu, že slavní Beatles se stali v této oblasti středem pozornosti až nyní. Třicet let po legendární , díky níž proslulá britská skupina dobyla Spojené státy, byl natočen snímek Backbeat, zabývající se začátky Beatles (1960-62). Zakládajících členů kapely bylo pět: vedle , a s Beatles hráli bubeník a Lennonův kamarád z malířské školy, baskytarista . Hamburské turné, jež začínající skupině sjednal od srpna 1960, znamenalo zásadní obrat v historii dosud neznámé kapely. Dnes legendární účinkování v klubu Kaiserkeller stmelilo hudební styl Beatles, přestože tehdy hráli většinou převzaté rockové skladby. Vliv na mladé Brity měla hamburská módní fotografka Astrid Kirchherrová, kterou na ně upozornil její přítel oba mladí Němci přivedli do klubu své existenciálně laděné intelektuálské přátele. Astrid je autorkou fotografií, jež dodnes patří k vůbec nejlepším svědectvím o Beatles ovlivnila také vizuální podobu skupiny pro příští roky (je např. autorkou jejich účesů).

Bůh miluje kaviár (O Theos agapaei to haviari) 2012

Věříme,že tenhle film udělá lidem jenom dobře, zvláště Řekům. Zklidní jejich duši,ale také je udělá hrdými. Giannis Smaragdis Ioannis Varvakis (1745-1825), majitel lodi, obchodník a národní patron. Film Giannise Smaragdise s německým hercem Sebastienem Kochem v hlavní roli sleduje život tohoto patrona od doby, kdy byl pirátem v Egejském moři, přes jeho působení u dvora Kateřiny Veliké v Rusku, jeho obchodování s kaviárem, jeho finančního posílení boje Řeků během řecké revoluce až do jeho smrti v roce 1825 v karanténě na Zakynthu . Během Rusko-turecké války působil u dvora Kateřiny Veliké. Díky císařovně se usadil v regionu Kaspického moře a jeho podnikatelský duch vynikl v obchodu s rybami, zejména s jesetery. On byl ve skutečnosti první, který se zabýval masovou výrobou kaviáru a jeho rozšíření na mezinárodním trhu.

Předurčení k lásce: Film (Love Destiny: The Movie) 2022

Bhop se oddává snění o ženě, kterou v minulém životě miloval, a pevně věří, že ji zase najde. Tenhle plán mu ale hodlá překazit záhadný muž, který cestuje v čase.

Qala (Qala) 2022

Nadaná zpěvačka, která prožila těžké dětství, rozjíždí slibnou kariéru. Drtí ji přitom ale tlak, který obnáší úspěch, nedůvěra vlastní matky i pochybnosti o sobě samé.