Filmy žánru: Fantasy

Spooky Buddies (Spooky Buddies) 2011

Roztomilé hovoriace šteniatka sa vracajú v novom filmovom dobrodružstve určenom pre celú rodinu. Príbeh plný akcie a humoru oslavuje priateľstvo a súdržnosť.Tentoraz psíky prežijú hrôzostrašné dobrodružstvo v strašidelnom dome. Tajuplné a desivé miesto im naženie husiu kožu. Našťastie sa im podarí získať niekoľko nových kamarátov, medzi ktorými je aj priateľský duch. S jeho pomocou sa šteniatka postavia proti zlomyseľnému Warwickovi, ktorý nakoniec dostane, čo mu patrí. Medzitým psíky vezmú aj prácu na vedľajší úväzok, ktorou je záchrana sveta.

Pokémon: The Arceus Chronicles (Pokémon: The Arceus Chronicles) 2022

Fullmetal Alchemist – hledání kamene mudrců (Hagane no renkindžucuši) 2017

Alchymista Edward Elric hledá způsob, jak vrátit bratru Alovi jeho tělo. Pozorně ho přitom ale sledují záhadné příšery a taky armáda, která je u moci.

Big Gold Brick (Big Gold Brick) 2022

Big Gold Brick vypráví příběh začínajícího spisovatele Samuela Listona a jeho zkušenosti s Floydem Deverauxem , záhadným otcem dvou synů ve středním věku, který Samuela požádá, aby napsal jeho biografii. Okolnosti, které k tomuto uspořádání vedly, jsou ale docela ohromující a úsilí o sepsání biografie rychle brzdí výsledný chaos…

Medúza (Medusa) 2021

Eklektický mix žánrů v neonových odstínech. V ulicích neznámého brazilského města dochází k pravidelným útokům na ženské obyvatelstvo. Gang v bílých maskách využívá ve jménu evangelizace fyzického násilí a nutí napadené ženy k doznání hříchů. Jednoho dne se však na scestí ocitá i Mariana, oddaná členka gangu. Medusa svižně proplouvá mezi hororem, muzikálem a parodií v dystopickém prostředí, které nemá od skutečné brazilské současnosti zase tolik daleko.

Supercool (Supercool) 2021

Dům na vlnách (Drifting Home) 2022

Jednoho osudového léta se parta školáků ocitne v opuštěné budově, která pluje po otevřeném moři. A cestu domů budou muset hledat ve svém nitru.

Belle (Belle: The Dragon and the Freckled Princess) 2021

Mistr japonské animace již před lety deklaroval svou fascinaci starou francouzskou pohádkou “Kráska a zvíře” a ve svém sedmém filmu ji také převedl na plátno. Učinil tak ovšem zcela originálním a ryze současným způsobem. Otevírá před námi dva světy, naprosto rozdílné a přesto bytostně propojené. Prvním je japonská vesnice, v níž plachá a neobratná Suzu prožívá svůj neutuchající smutek ze smrti matky, která jí vzala schopnost zpívat a odcizila ji jejímu otci. Druhým je virtuální svět “U”, do nějž může vstoupit kdokoli, začít znovu a (třeba i) změnit svět. A právě tady se Suzu mění v Belle, znovu nachází svůj hlas a díky svým písním plným toho nejupřímnějšího citu se stává hvězdou “U”. Kromě obdivovatelů tu ale potkává i Zvíře, zjizvenou obludu, zápasící v bojových uměních, brutální, nespoutanou – a samotářskou. Společně se vydávají na cestu dobrodružství, nebezpečí a lásky, na cestu, která odhalí jejich skutečné já.

Kája + Oliva a duch, který musel zmizet (Ivy + Bean: The Ghost That Had to Go) 2022

Studená bílá mlha, praskání v potrubí a k tomu strašidelný hlas! Že by na tomhle školním záchodě strašilo? Tak tenhle případ musí Kája s Olivou okamžitě vyšetřit!

Kája + Oliva (Ivy + Bean) 2022

Oliva zjistí, že její sousedka Kája umí čarovat. Obě holky pak zkusí na Olivinu starší sestru seslat kouzlo, po kterém by nemohla přestat tančit.