Filmy žánru: Fantasy

Lovci trolů: Úsvit Titánů (Trollhunters: Rise of the Titans) 2021

Arcadia Oaks vyzerá síce ako obyčajné mesto, ale napriek tomu je epicentrom magických a mimozemských línií, čo z neho robí miesto bitiek medzi bytosťami z iného sveta, vrátane trollov, mimozemšťanov a čarodejníkov. Hrdinovia zo série Trollhunters sa spojili v tomto epickom dobrodružstve, aby porazili spoločného nepriateľa – trojicu prvotných polobohov Arcane Order. Získajú kontrolu nad mágiou, ktorá spája ich všetkých?

Království zombie: Ashin ze severu (Kingdom Ashin of the North) 2021

Tragédie, zrada a záhadný objev přiživují pomstu mladé ženy za ztrátu jejího kmene a rodiny v této speciální epizodě seriálu .

Siberia (Siberia) 2020

Muž prchá z jednoho světa do jiného – zvláštního a chladného. Kožešiny a ohně ho udržují v teple, jeskyně slouží jako jeho úkryt. Je zlomeným mužem, jenž chce být sám. Ale ani izolace mu nepřináší vnitřní klid. Opět se vydává na cestu, tentokrát do vlastního nitra. Zkoumá své sny, konfrontuje vzpomínky a hledá představy. Ojedinělé kontakty s jinými lidmi jsou v jazycích, kterými nemluví, jsou určována těly, která ho fascinují, a typy lásky, jež zkoumá a pak ztrácí. Jeho cesta se stává tancem s démony, ale občas se rozzáří světlem.

Králíček Petr bere do zaječích (Peter Rabbit 2: The Runaway) 2021

Ve filmu Králíček Petr bere do zaječích se vrací roztomilý a všemi oblíbený králičí lump Petr. Bea, Thomas a králíci jsou teď něco jako rodina. Ale ať se Petr snaží sebevíc, stále má reputaci nenapravitelného rošťáka. A tak králíček Petr vezme do zaječích do světa, kde mu jeho lumpárny nikdo nevyčítá. Když se však jeho rodina rozhodne dát všechno v sázku, aby ho ve světě našla, musí se Petr rozhodnout, jaký králíček chce vlastně být.

Jak jsem se stal superhrdinou (Comment je suis devenu super-héros) 2020

Ve světě, kde vedle sebe žijí lidé a superhrdinové, se samotářský polda a mazaná vyšetřovatelka snaží překazit temné spiknutí a zachránit hrdinům jejich schopnosti.

Příběh z Los Angeles (L.A. Story) 1991

Hlavní postavou příběhu je Harris K. Telemacher, který moderuje počasí v jedné z losangeleských televizních stanic a žije v poměrně stereotypním životním kolotoči až do chvíle, kdy se náhodně seznámí s anglickou novinářkou Sárou McDowelovou a vzápětí s ním začne komunikovat dálniční signalizační tabule. Dál sice chodí se svou přítelkyní Trudi, jezdí na kolečkových bruslích v muzeu, a jde na večeři s mladou prodavačkou Sandy, ale opětovná setkání se Sárou je oba utvrdí ve vzájemné náklonnosti, která nedbá skutečnosti, že mají oba vážnou známost jinde. To samozřejmě netrvá dlouho, protože se Harris dozví o tom, že Trudi má již tři roky známost s jeho agetnem. Je tedy volný. Světelná tabule mu vzápětí předpoví, že mu v blízké době změní život počasí a zanedlouho je kvůli chybné předpovědi vyhozen z práce. To však není ta hlavní a největší životní změna, o kterou se Harrisovi postará vrtošivé počasí.

Gaia (Gaia) 2021

Při sledovací misi v lese se strážce parku setká se dvěma přeživšími sledujícími postapokalyptický životní styl. Zdá se, že chlapec a jeho filozofický otec mají své vlastní náboženství a tajemný vztah k přírodě. Jejich existence má mnoho podezřelých aspektů, ale když jsou jedné noci napadeni podivnými post-lidskými bytostmi, zjistí, že v této divočině je větší hrozba.

Luca (Luca) 2021

Snímek studií Disney a Pixar Luca, odehrávající se v malebném městečku italské riviéry, vypráví o dospívajícím chlapci, který zažívá nezapomenutelné letní prázdniny plné zmrzliny, těstovin a vyjížděk na mopedu. Prosluněná dobrodružství prožívá Luca se svým novým nejlepším kamarádem, avšak jejich veselí ohrožuje přísně střežené tajemství, neboť oba jsou ve skutečnosti vodní příšeráci z podmořského světa.

Stříbrné brusle (Serebryanye konki) 2020

Na zamrzlých řekách a kanálech Petrohradu si zlodějíček na bruslích získá srdce mladé šlechtičny. Osud jejich lásce ale nepřeje.

Kouzelný drak (Wish Dragon) 2021

Odhodlaný teenager Din by se hrozně rád zase potkal s nejlepším kamarádem z dětství. A kouzelný drak, co umí plnit přání, mu ukáže, že možností má nepřeberné množství.