Filmy žánru: Fantasy

Dáma v bílém (Paní v bílém) 1988

V tomto nostalgickém, o nadpřirozenu pojednávajícím snímku odhalí desetiletý chlapec s pomocí duchů zabitého děvčátka a jeho matky nebezpečného vraha malých dětí. Nyní již dospělý spisovatel Frankie Scarlatti ve filmu popisuje znepokojivé události, které narušily jeho idylické dětství na malém městě. O Halloweenu roku 1962 jej spolužáci zavřeli ve školní šatně, kde se malý Frankie setkal s duchem Melissy Anne Montgomeryové, která mu přehrála svou vlastní smrt uškrcením těsně před tím, než do budovy nepozorovaně vnikl neznámý člověk a pokusil se v ten moment to samé udělat Frankiemu. Když se díky svému ovdovělému otci dá Frankie dohromady, zahraje si na detektiva a zjistí, že Melissa byla jedním z deseti dětí, které byly v uplynulé dekádě zavražděny. Následná setkání s dívčiným duchem – a truchlícím přízrakem její matky, Dámy v bílém – ale při objasňování záhadných vražd příliš nepomohou. Mezitím se v roli obětního beránka, obviněného policií z vražd dětí, octne nevinný černošský údržbář. Díky záhadným, ale usvědčujícím důkazům, které Frankie objevil, začne však chlapci hrozit akutní nebezpečí, protože opravdový vrah na něj začne číhat až příliš blízko jeho domova.

Bubble (バブル) 2022

V opuštěném Tokiu plném bublin a gravitačních anomálií zažije nadaný mladík osudové setkání se záhadnou dívkou.

Kytice z tisíce a jedné noci (Arabské noci) 1974

Autorským přepisem klasických orientálních pohádek a legend ze sbírky Tisíc a jedna noc završil kontroverzní italský režisér svou Trilogii života. Na různých místech, v poušti i v bohatých městech a palácích barvitého Orientu se odehrává milostný příběh mladíka Núreddína a jeho otrokyně Zumurrud. Násilně odtrženi prožívají oba řadu dobrodružství, stále se hledají a přitom poznávají příběhy jiných… V posledním filmu trilogie se Pasolini opět zabývá erotikou jako jedním ze základních pramenů lidské přirozenosti. Tentokrát ukazuje spíše něžnou fyzičnost lásky, zasazenou navíc do nádherných exteriérů arabského světa Afriky i Asie. Kytice z Tisíce a jedné noci si z MFF v Cannes roku 1974 odnesla Velkou cenu poroty. Film završuje nejen zmiňovanou Trilogii života, ale symbolicky i život a tvorbu Pasoliniho. V roce 1975 stihl natočit ještě film – pak jeho život předčasně ukončila ruka vraha.

Byl jednou jeden (C’era una volta…) 1967

Popelka, jak ji neznáte… V odpočinkové pohádkové komedii pro dospělé se zarputilý odpůrce ženění princ Rodrigo místo některé z nabízených princezen zamiluje do temperamentní venkovanky Isabelly . Jeho ztřeštěná vyvolená ho však omylem zaklela, zmizela kdoví kam a princ se marně snaží ji vypátrat. Než se rozezní svatební zvony, musí oba překonat ještě mnohé nástrahy v podobě nepřejících cizích princezen, sedmi kouzelných knedlíčků či hromady nádobí, které volá po umytí. Dvojici naštěstí nenápadně napomáhá skupina potrhlých čarodějnic, kterým zdatně sekunduje létající světec nápadně připomínající Františka z Assisi… Režisérem rozverného snímku je poněkud překvapivě , kterého si český divák vybaví spíše v souvislosti s jeho pozdějšími temnějšími díly s tematikou korupce a mafie (, ) či zdařilými adaptacemi náročných literárních předloh (, ).

Rozmarný duch (Blithe Spirit) 2020

Úspěšný autor detektivních románů Charles trpí strašlivým tvůrčím blokem a nedaří se mu dokončit první scénář divadelní hry. Jeho dokonalá nová žena Ruth se mu snaží pomoci, aby si mohli splnit její sen a přestěhovat se z Londýna do Hollywoodu. Hledání inspirace zavede Charlese k madam Acartiové , výstřední mystičce a médiu, která má v jeho domě uspořádat spiritistickou seanci. Charles však dostane víc, než si přál, když madam Acartiová náhodou vyvolá ze záhrobí jeho zesnulou, geniální a odhodlanou první ženu Elvíru . Elvíra je připravena začít žít tam, kde skončila, a je šokována, když zjistí, že primadona Ruth je nyní provdaná za jejího manžela a vede celou domácnost.

Vládkyně Ayesha (Ona) 1965

Palestína, koniec prvej svetovej vojny. Trojica priateľov (vedec, jeho sluha a mladík) sa chystá na návrat do Európy, keď jedného z nich unesú na príkaz krásnej tajomnej vládkyne. Tá mu dá mapu, ktorá vedie do legendami opradeného mesta Kumy. Trio neváha a chopí sa šance stať sa slávnymi. Vydá sa na dobrodružnú a strastiplnú cestu naprieč púšťou, ktorá povedie k odhaleniu pôvodu bájneho mesta, osudu dávnej lásky a tajomstvu zachovania večného života.

Hon na čarodějky (Witch Hunt) 2021

Děj hororového thrilleru se odehrává v současné Americe, kde magie skutečně existuje, ale čarodějnice jsou pronásledovány americkými úřady. Dospívající Claire a její rodina jsou součástí propracované sítě, která pomáhá těmto ženám utéct přes hranice a požádat o azyl v Mexiku. Když však federální lovci čarodějnic naruší osvědčený způsob jejich přepravy, rodinu postihnou potíže, protože se snaží ve svém domě ukrýt dvě mladé čarodějnice. Život jim ztěžují nejen lovci čarodějnic, ale také podivné síly. Claire si záhy uvědomí, že má s těmito čarodějnicemi možná víc společného, než si kdy dokázala představit.

Tajemství Karmy (The Secret of Karma) 2020

Frank umírá, dostává se do stavu klinické smrti, během níž podnikne cestu až za hranice samotného vědomí. Vidí sám sebe a jeho život v minulosti, přítomnosti a také kam jeho kroky povedou v budoucnosti, kde stále opakuje ty stejné životní chyby, což bude mít vliv i na vývoj celého lidstva. V různých prostředích a časoprostorech, kterými hlavní hrdina putuje, poznává pravý smysl karmy a uvědomuje si, že jen on sám je tvůrcem své vlastní reality, kterou může ovlivnit i budoucnost celé civilizace.

Proměna (Turning Red) 2022

Příběh filmu pojednává o třináctileté dívce Mei Leeové, která se samovolně proměňuje v obří červenou pandu, ale jen když příliš rozrušená, což je bohužel prakticky neustále. Dívku Mei navíc silně znervózňuje její až příliš starostlivá maminka Ming, která se od své dcery téměř nikdy nevzdálí.

Vibrace (Vibes) 1988

Americká dobrodružná komedie Kena Kwapise představuje muzejního kurátora Nicka Deezyho (Jeff Goldblum), který má zvláštní dar přečíst” minulost každého předmětu, jenž drží v ruce. Sylvia Pickelová (Cyndi Lauperová) se prý zase dokáže radit s duchem jménem Louise. A Harry Buscafusco (Peter Falk) je lovec pokladů. Ten se k podařené dvojici, která míří do Ekvádoru, přidává a namluví svým společníkům, že chce v Andách najít ztraceného syna. Jenže všechno je trochu jinak. Tahle cesta totiž má ve skutečnosti vést k nalezení pokladů ztracené civilizace…