Filmy žánru: Fantasy

Jsem žena nebo muž (Sólo pro dva) 1984

Edwina Cutwater je nechutně bohatá, ale také na smrt nemocná žena. Protože cítí, že konec je blízko, svolí k mimořádné operaci, která umožní její duši přechod do těla mladší a zdravé ženy. Tibetská medicína ale není neomylná a díky nešťastné shodě náhod se duše zatrpklé milionářky dostane do těla osoby, kterou nenávidí snad nejvíc na světě. Totiž do jejího právníka. Jeho vědomí však hodlá o drahocenný prostor bojovat a tak obě duše ovládají tělo po svém, což má nepopsatelný vliv na život hlavního hrdiny a jeho okolí. Ale jak už to tak bývá, postupem času se ti dva spolu naučí vycházet a kdo ví, možná mezi nimi vzklíčí i něco silnějšího.

Tokyo Vampire Hotel (Tokyo Vampire Hotel) 2017

Šoumen krokodýl (Lyle, Lyle, Crocodile) 2022

Když se rodina Primmů přestěhuje do New Yorku, jejich syn Josh se snaží zvyknout si na novou školu i přátele. Vše se změní od okamžiku, kdy Josh objeví Lylea – zpívajícího krokodýla, který miluje koupele, kaviár a dobrou hudbu – v podkroví jejich nového domova. Chlapec a krokodýl se velmi rychle zpřátelí, když ale Lyleovu existenci začne ohrožovat zlý soused pan Grumps, Primmovi se musí spojit s Lyleovým charismatickým majitelem Hectorem P. Valentim, aby ukázali světu, že rodina může vzniknout na nejneočekávanějších místech, a že na velkém zpívajícím krokodýlovi s ještě větší osobností není nic špatného.

Dračí prsten (Desideria e l’anello del drago) 1994

Dvoudílná filmová pohádka, natočená ve stylu velmi oblíbených fantasy příběhů, vypráví o krásné princezně Desiderii, kterou se o štěstí, lásku prince Viktora a právo na královskou korunu snaží připravit zlá Selvaggie, kterou král přijal za vlastní, aniž by tušil, že je dcerou mocného čaroděje temnot. Na cestě k moci využívá nevděčná Selvaggie všemožných úskoků od jednoduchých lží až po záludná kouzla. V bohatém vyprávění nechybí dobrá víla, kouzelný hadrový panáček, krvelačný drak, magický prsten, křišťálový meč a celá řada kouzel dobrých i zlých. To všechno dokázali italští filmaři nenásilně vměstnat do jediného příběhu a samozřejmě obléknout do výpravných dekorací a kostýmů.

Kocour v botách: Poslední přání (Puss in Boots: The Last Wish) 2022

Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Takové zjištění by zamávalo s mnohem odolnějším charakterem. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí kočičího útulku jako obyčejný chlupatý mazlíček. To by ovšem nesměl mít v patách drsnou Zlatovlásku a její tři drsné medvědí parťáky, kteří s ním mají nevyrovnané účty, a také tajemného Vlka, který šermuje jako ďábel (a možná taky ďábel je). Naděje naštěstí umírá poslední – v Kocourově případě má podobu legendární Hvězdy přání, která by mu mohla obnovit ztracené životy. Jenže taková vzácná věc se nesmírně těžko hledá. Kocour v botách musí spolknout hrdost a uzavřít příměří se svou věčnou soupeřkou, kočičí zlodějkou Čiči Pacičkou. Spolu s ní a novým kamarádem Psem, který kdovíproč předstírá, že je kočka, se vydává vstříc pohádkovému dobrodružství, na jehož konci na všechny čeká odměna. Tedy pokud najdou Hvězdu přání jako první.

Bring It On: Cheer or Die (Bring It On: Cheer or Die) 2022

Partia roztlieskavačiek potrebuje pred súťažou trénovať, a tak sa rozhodne využiť budovu opustenej školy. Plánujú tu stráviť dvadsaťštyri hodín, ale už po malej chvíli sa v budove objaví nemilosrdný vrah v kostýme ich tímového maskota. Ten chce zlikvidovať všetkých členov družstva a pred ničím sa nezastaví.

Blade of the 47 Ronin (Blade of the 47 Ronin) 2022

Uběhlo 300 let od událostí ve snímku a nyní samurajské klany žijí v naprostém utajení v moderním světě. V Budapešti se z ničeho nic objeví černokněžník Yurei , potomek čarodějnice, kterou před mnoha staletími zabil jeden ze 47 róninů. Yurei chce dosáhnout své pomsty. Hodlá spojit dvě poloviny mocného meče Tengu a vyhladit úplně všechny samuraje. Jenomže je tu i nová třída válečníků, kteří mají za úkol zabránit tomu, aby se hledaný meč dostal do nesprávných rukou. Prastaré proroctví ale říká, že meč dokáže ovládat pouze potomek jednoho ze 47 róninů. Jedině tento potomek může porazit to strašlivé zlo. Lord Shinshiro zjistí, že člověkem z proroctví je pouliční Newyorčanka Luna . Rónin Reo a jeho učednice Onami jsou pověřeni tím, aby z Luny vycvičili bojovnici, kterou tak zoufale potřebují k poražení Yureiově mystické magie.

Nelly Rapp – Monsteragent (Nelly Rapp – Monster Agent) 2020

The Munsters (The Munsters) 2022

Od režiséra přichází ten nejpodivnější milostný příběh, jaký byl kdy natočen. Setkáváme se v něm s Lily , typickou 150letou upírkou, která hledá muže svých nočních můr… a jednoho dne potká Hermana , sedm stop vysokého zeleného experimentátora se zlatým srdcem. Setkání se stává láskou na první pohled, ale bohužel ne všechno jde hladce, protože Lilyin otec má s budoucností své dcery jiné plány, které se netýkají Hermana.

Polina a její magické dobrodružství (Polina i tajemnycja kinostudiji) 2019

Příběh jedenáctiletého sirotka Poliny, která uteče z domova, aby hledala pravdu o sobě a své rodině. Má na to méné než 24 hodin, které uplynou o půlnoci před jejími dvanáctými narozeninami… Osamělé jedenáctileté děvčátko Polina neví nic o své minulosti ani o svých rodičích. Žije v domě se svou zlou tetou a bratrancem, kteří ji chtějí připravit o dědictví a poté se jí zbavit. Příbuzní se chtějí zbavit Poliny v den jejích narozenin a získat tak její záhadné dědictví – filmové studio. Polině se podaří uprchnout a vydá se na nebezpečnou cestu do kouzelného světa za filmovým plátnem, kde žijí hrdinové filmových příběhů a ukrývají různá tajemství. Mezi nimi najde nové přátele, kteří jí pomohou vyřešit všechny životní hádanky a splnit hlavní cíl její fantastické cesty – zjistit pravdu o vlastní rodině.