Filmy žánru: Fantasy

Zelený had (White Snake 2: Green Snake) 2021

Earwig a čarodějnice (Earwig and the Witch) 2020

Tvrdohlavá holka, kterou po letech v sirotčinci adoptuje sobecká čarodějka, najednou zjistí, že umí kouzlit.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings) 2021

Hlavním hrdinou je superhrdina čínského původu Shang-Chi, který je konfrontován se svojí minulostí, když je zapleten do sítě tajemné organizace Deset prstenů. Jedná se o druhý film ze čtvrté fáze MCU. Ve filmu uvidíme skutečného záporáka Mandarina.

Krakonošův poklad (Rübezahls Schatz) 2017

Krakonoš se zamiloval do děvečky Růženky, která ale čeká na svého Erika, až se vrátí ze světa. Situace využije Baronka von Harantová, která má zálusk na Krakonošův poklad ukrytý v hoře, kterou dokáže odemknout jen kouzelný lomikámen…

8-Bit Christmas (8-Bit Christmas) 2021

Modrá planeta (Modrá planeta) 1979

Ing. Štěpán Pavlík je konstruktérem v oboru tvarování v měřící a spojovací technice a touží se stát kosmonautem… Nepříliš jasný a přehledný příběh je vyprávěn v křečovitě nadsazené stylizaci. Projev některých představitelů má viditelně ironizující podtext, což jen zvyšuje celkový zmatek, protože studio film prezentovalo jako oslavu československo – sovětské spolupráce při kosmických letech.

Violet Evergarden: Věčnost a Píšící panenka (Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memories Doll) 2019

Osamělá mladá žena se na dívčí škole cítí jako v pasti. Když ji ale začne učit Violet, kovové ruce a srdečné dopisy ji zahřejí u srdce.

Dune World (Dune World) 2021

Červený střevíček a 7 statečných (Red Shoes and the Seven Dwarfs) 2019

Baculka Sněhurka najde pár kouzelných červených střevíčků, které ji promění na hubeňoučkou krasotinku. Má to ale jeden háček! Střevíce patří zlé čarodějnici a ta, když zjistí, že zmizely, použije veškerá kouzla a čáry, aby je dostala nazpět. Jakoby nestačilo, že má Sněhurka plné ruce práce s ježibabou, do cesty se jí musí ještě připlést sedm neodbytných trpaslíků, kteří od ní chtějí pusu. Pokud totiž tito zelení mrňousové dostanou polibek od krásné ženy, bude zrušena jejich kletba a z nich se znovu stanou udatní princové Merlin, Artuš, Jiřík, Honza, Pino, Noki, Kio. Jenže co je vlastně krása? Pochopí Sněhurka a jejích sedm statečných společníků, co krása doopravdy znamená?

Clausovi (De Familie Claus) 2020

Julesovi zničehonic onemocní děda a hrozí, že by mohla zaniknout kouzelná rodinná tradice. Jules sice nesnáší Vánoce, ale teď už je může zachránit jenom on.