Filmy žánru: Drama

Poslední hovor (Last Call) 2019

Film Poslední hovor sleduje alkoholika se sebevražednými sklony, který se na výročí smrti svého syna pokusí zavolat na linku pomoci. Vytočí však špatné číslo a telefon zvedne svobodná matka, která pracuje jako noční vrátná na místní vysoké škole. Rozdělená obrazovka zobrazuje obě postavy v reálném čase během rozhovoru, který jim oběma změní život.

The Fisherman’s Diary (The Fisherman’s Diary) 2020

The Dry (The Dry) 2020

Aaron Falk sa vracia do svojho rodného mesta na pohreb svojho priateľa, ktorý údajne zavraždil svoju rodinu a nakoniec sám seba. Táto tragická udalosť spôsobí, že sa Aaron zdrží v mieste, ktoré mu neustále začalo pripomínať spomienky na mladosť, dlhšie, než plánoval. Avšak jeho prítomnosť sa stáva od samotného príchodu pre miestnych nepohodlná, pretože jeho osoba je úzko spájaná s tragédiou tínedžerky z dávnej minulosti.

Six Minutes to Midnight (Six Minutes to Midnight) 2020

Betonový kovboj (Concrete Cowboy) 2020

Vzpurný teenager má strávit léto s otcem, o kterém už dlouho nic moc neví. Mezi černošskými kovboji z Filadelfie ale najde velkou rodinu, co vždycky drží při sobě.

Godzilla vs. Kong (Godzilla vs. Kong) 2021

Legendy se střetnou ve filmu Godzilla vs. Kong, kde se tito mýtičtí protivníci setkávají ve velkolepé bitvě věků a osud světa tak visí na vlásku. Kong a jeho ochránci podniknou nebezpečnou cestu, aby našli svůj skutečný domov, a spolu s nimi je Jia, mladá osiřelá dívka, s níž si Kong vytvořil jedinečné a silné pouto. Neočekávaně se ocitli na cestě rozzuřené Godzilly, která postupně ničí celou planetu. Epický střet mezi dvěma titány – vyvolaný neviditelnými silami – je pouze začátkem tajemství, které leží hluboko v jádru Země.

Rodinné štěstí (Ernelláék Farkaséknál) 2016

Když vás okolnosti donutí ubytovat příbuzné u sebe doma, nebývá to žádný med. Stačí chvilka a jeden je podrážděný, druhý ukřivděný a třetí vám závidí auto. S přibývajícím počtem dní strávených v jednom bytě graduje tahle výbušná situace do sledu vtipných, dramatických i absurdně banálních historek, až se nakonec ukáže, že toho, kdo vám nejvíc leze na nervy, máte vlastně hrozně rádi. Živě a autenticky vykreslené rodinné setkání natočil maďarský režisér Szabolcs Hajdu, který si ve snímku zahrál i se svou ženou a dětmi a z 51. MFF Karlovy Vary si po právu odvezl jak cenu za nejlepší herecký výkon, tak hlavní cenu festivalu za nejlepší film.

Podezření (Podezření) 1972

Krimi příběh z prostředí tehdejších zahraničních západních diplomatů v Praze. Členové pražského diplomatického sboru a jejich rodinné zázemí tvoří komparsní pozadí pro podivnou historku o odhalení válečného zločince… Podezřele odbytý film proslulého perfekcionisty. Jarmilu Košťovou po léta obdivovali TV diváci jako nejelegantnější hlasatelku bratislavského vysílání. Kvůli obavám ze zákazu natáčení byl děj oproti předloze oproštěn o všechny židovské motivy – původ postav i organizaci hledající nacistické zločince.

Až na okraj světa (Bis die Welt einen Rand bekommt) 2019

Florence nechápe, co se děje s jejím otcem. Zdá se, že nevnímá její doteky ani slova. Myslí si, že je otec opustil. Floina matka Julia se dcerce snaží vysvětlit, že je tatínek stále s nimi, ale zároveň daleko. Floiny neustálé otázky donutí Julii vymyslet příběh o tom, kde se její otec nachází. Na zdi visí obrázek Měsíce… Flo se tahle představa, která dokonale zapadá do světonázoru pětiletého dítěte, zamlouvá – její táta je na Měsíci. Od této chvíle si začíná Flo vytvářet svůj vlastní svět.

Pohřešované (Diablada) 2020

Mladé dívky z prostého městečka uprostřed pouště jedna po druhé mizí, ale policie a úřady se zdráhají zasáhnout. Zoufalé pokusy rodin získat své blízké zpět brzdí byrokracie, diskriminace a naprostá lhostejnost.