Filmy žánru: Dokumentární

5 October (5 October) 2016

Příběh muže, který se jednoho dne rozhodl opustit svou rodinu. Jeho putování je zachyceno deset let poté, co se vydal na cestu. Ta je pro něho útěkem, způsobem, jak se vyhnout závažnému rozhodnutí a jak se zbavit dvoukilového nádoru na obličeji, který se neúspěšně pokouší zakrýt plnovousem. Jsou to úniky před sebou samým, před strachem, před nesnesitelnými situacemi, počasím i každodenním hledáním místa na přespání. Jeho zdraví mu však neustále připomíná tíživou skutečnost – že čeká na operaci, která může mít fatální následky.

Jsme jedné krve: Malcolm X a Muhammad Ali (Blood Brothers: Malcolm X & Muhammad Ali) 2021

Výjimečné pouto mezi Malcolmem X a Muhammadem Alim se rozpadlo kvůli vzájemné nedůvěře i odlišným hodnotám. Jak proběhlo jejich náhodné setkání a tragická roztržka?

Svatý závod (La Grand-Messe) 2018

Každý rok se skupina postarších francouzských manželů vydává ve svých karavanech na strategická místa podél trasy Tour de France, kde dlouhé dny čekají na okamžik, až letmo zahlédnou projíždějící cyklisty. Kamery a , francouzsko-belgického dua režisérů, zachycují tuto skupinu během častých a mnohdy i velice zábavných debat. Jsme svědky drobných manželských konfliktů, každodenního úsilí najít nejlepší televizní signál i horlivé snahy ulovit záběry závodníků, doprovázené stížnostmi na mladé lidi překážející ve výhledu. Přemítání těchto energických a duchem mladých diváků se odehrává na pozadí Ravelova majestátního Bolera. Tento observační dokumentární film povyšuje zdánlivě nudnou dovolenou na cosi vzrušujícího a radostného.

Being James Bond: The Daniel Craig Story (Being James Bond: The Daniel Craig Story) 2021

William a Kate: Královské zásnuby (Prince William & Catherine: Royal Love Story – Part I: The Royal Engagement) 2018

Bezkonkurenční pohled zevnitř na příběh nejvíce diskutovaného královského páru tisíciletí a jeho dlouho očekávané zásnuby. – budoucí král Spojeného království a – obyčejná dívka z Berkshiru.

Ženy a vrah (The Women And The Murderer) 2021

Dokument o policejní velitelce, matce zavražděné dívky a o jejich neúnavném úsilí dopadnout a usvědčit sériového vraha, který v 90. letech terorizoval Paříž.

Past na Johna DeLoreana (Framing John DeLorean) 2019

Velká moc, rychlá auta a taky drogy. Jeho vzestup v automobilovém průmyslu následoval krutý pád. Dokument o životě Johna DeLoreana.

Neslýchané: Bod zlomu (Untold: Breaking Point) 2021

Americký tenista měl být nový šampion. Pod silným tlakem ale začal mít vážné psychické problémy, které poznamenaly jeho sportovní i osobní život.

Obdivoval jsem kovboje (My Heroes Were Cowboys) 2021

Robin Wiltshire to neměl v dětství lehké a útěchu našel ve westernech. Teď cvičí milované koně pro natáčení filmových scén a žije si svůj velký sen.

The Sleepless Unrest: The Real Conjuring Hom (The Sleepless Unrest: The Real Conjuring Hom) 2021