Filmy žánru: Dokumentární

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett (Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett) 2021

Speciál oslavující původ a odkaz legendárního nájemného lovce Boba Fetta ze .

Thomas Sowell: Common Sense in a Senseless World, A Personal Exploration by Jason Riley (Thomas Sowell: Common Sense in a Senseless World, A Personal Exploration by Jason Riley) 2021

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts) 2022

Hlavní představitelé veleúspěšné série o mladých kouzelnících dle knižní předlohy spisovatelky – , a – se poprvé od premiéry série o Harrym Potterovi připojí k filmaři , režisérovi prvních dvou filmů, a k dalším členům obsazení ze všech osmi filmů Harry Potter v retrospektivním speciálu HBO Max na oslavu výročí 20 let od vydání prvního filmu této kouzelnické série.

Chavela (Chavela Vargas) 2017

Keď vzala Chavela Vargas do ruky gitaru a spustila tradičné mexické rancheras, smutné piesne o osamelosti a nenaplnenej láske k ženám, ktoré dovtedy písali a interpretovali výlučne muži, publikum šalelo. Svojím drsným hlasom a jedinečným citom pre rytmus sa dokázala dotknúť srdca všetkých bez výnimky. V nohaviciach a červenom ponči, odeve opäť tradične určenom výlučne mužom, bola neprehliadnuteľná a nezameniteľná. V 60. rokoch si v Acapulcu potykala s najväčšími domácimi aj svetovými hviezdami šoubiznisu, umenia a politiky, ako boli napríklad Lana Turner a Frida Kahlo, z ktorých minimálne (ženská) časť skončila v jej spálni. Chavela Vargas bola neuveriteľne talentovaný nezastaviteľný živel a nikdy nedokázala žiť napoly. Po rokoch alkoholovej závislosti, počas ktorých postupne upadala do zabudnutia, ju vzkriesil Pedro Almodóvar, ktorý sa jej rozhodol usporiadať v Španielsku koncert. Stará dáma sa vrátila v plnej sile a uchvátila mládež, ktorá o nej v živote nepočula. Výnimočný dokument o nenapodobiteľnej osobnosti, ktorá nikdy nerobila kompromisy – v hudbe ani osobnom živote.

Spojené arabské emiráty z výšky (The Emirates from Above) 2020

Spojené arabské emiráty prosluly svými mrakodrapy, obřími hotely a rozlehlými ostrovními resorty. Nabízí však také velmi rozmanitou krajinu a přírodní krásy. Z ptačí perspektivy budeme obdivovat panorama Dubaje a Abú Zabí a prohlédneme si i nejvyšší budovu světa, Burdž Chalífa. Mimo města prozkoumáme písečné duny a tajemné oázy. Na hranicích s Ománem se pak rozkládá horský masiv Džabal Bil Ajs.

Všechno nejlepší, pane Beane! (Happy Birthday Mr. Bean) 2021

Na Nový rok 1990 se zrodila svérázná hvězda aneb tři neuvěřitelné dekády … Nedá se říct, že by jméno Rowan Atkinson bylo ve Velké Británii do 1. ledna 1990 neznámé. Herec a autor měl za sebou nejen úspěšné televizní projekty, jako byl seriál , ale také účast v bondovce . Už od studií na Oxfordu tvořil nerozlučnou dvojici s , kamarádil se i s dalším spolužákem, , v Černé zmiji řádil s dnešními hvězdami jako či . A pak na Zemi přistál . Odkud? Možná z vesmíru, ale spíš z Curtisovy a Atkinsonovy minulosti. Bean byl totiž hlavní postavou původně divadelních skečů. V televizi ITV ale jednoho dne zatoužili po půlhodinové komedii, která by doplnila jejich tehdejší hit číslo jedna, nekonečný seriál . Nikdo tehdy nepředpokládal, že skeče o potrhlém chlapíkovi, který je magnetem na katastrofy, budou brzy daleko slavnější a obletí celý svět. Jak se pouhých 14 epizod jednoho seriálu stalo celosvětovou senzací, která dodnes rozesmává stále další a další generace diváků? O tom vypráví dnešní dokument, v němž nebudou chybět , , a samozřejmě , ale dozvíme se také, jak dnes vypadá představitelka Beanovy snoubenky a zároveň královny matky.

Magický Island (Magisches Island – Leben auf der größten Vulkaninsel der Welt) 2018

Tento lávový ostrov, který povstal z moře, je zemí extrémů. Magickou krajinu Islandu tvoří sopky pokryté mechem i hory se zasněženými vrcholky, kouřící údolí, bublající horké prameny a jejich působivé erupce… Přírodovědný film Magický Island zachycuje, jak si nejpozoruhodnější místní zvířata dokážou poradit s překážkami. Díky tomuto dokumentu odhalíte, jak vypadají životy zvířat v islandských extrémech z úplně nové, mnohem intimnější perspektivy, a budete sledovat jejich celoroční zápolení s živly. Kromě toho získáte jedinečný přístup na mnoho míst z místní bizarní krajiny a uvidíte, jak postupně mění barvy – stejně, jako se mění roční období. Jak se zvířatům daří přežít v takovém nehostinném terénu? Co je zapotřebí k životu mezi ledovci, pouštěmi a sopkami? A jak se vypořádat s vodou, která je takřka zmrzlá, a zároveň vařící?

27: Zemřeli mladí (27: Gone Too Soon) 2018

Prozkoumejte, za jakých okolností ve svých 27 letech tragicky zemřeli Jimi Hendrix, Jim Morrison, Brian Jones, Janis Joplin, Kurt Cobain a Amy Winehouse.

Nesvá: Konec (Insecure: The End) 2021

Dokument o komediálním seriálu, který sleduje mimo jiné přátelství dvou současných černošských žen, stejně jako jejich nepříjemné zážitky a pikantní strasti. Tvůrkyní, scenáristkou a hlavní hvězdou seriálu je , nominovaná za svou roli dvakrát na Zlatý glóbus.

Čtyři hodiny v Kapitolu (Four Hours at the Capitol) 2021

Tento strhující dokumentární snímek sleduje útok protestujících na americký Kapitol 6. ledna 2021, kdy se ve Washingtonu shromáždily tisíce příznivců z celé země, aby zabránily potvrzení jako příštího prezidenta poté, co byl vyhlášen vítězem voleb. Film se zaměřuje na události tohoto dne a přináší dosud neviděné záběry a přímé výpovědi zákonodárců, ochranky, policistů, protestujících a výtržníků, kteří vtrhli do budovy Kapitolu, kde se sčítaly hlasy voličů. Dokument ukazuje, jak rychle se násilí stupňovalo, když byli příslušníci ochranky Kapitolu bezmocní vůči rozzuřenému davu, a některé klíčové okamžiky střetů mezi policisty a protestujícími.