Filmy žánru: Dokumentární

Průzkumník: Nejhlubší jeskyně na světě (Explorer: The Deepest Cave) 2022

Tým zkušených speleologů pod vedením 68letého Billa Stonea se pouští do několik měsíců trvající výpravy, jež by měla jeskyni Cheve Cave v mexické Oaxace ustanovit oficiálně nejhlubší jeskyní světa. Vědce při jejich putování podzemním labyrintem tunelů a slepých uliček s cílem nalézt přístup na dno jeskyně podporuje i masivní logistická operace probíhající nad zemí.

Let viny (Healing Me) 2021

Režisérka Tereza Tara v pětadvaceti onemocněla. Svou desetiletou cestu k uzdravení, která ji zavedla hluboko do minulosti i na okraj propasti, zachytila formou osobního a poetického videodeníku. S oslabenými ledvinami navštívila lékaře, odborníky na psychosomatiku i alternativního léčitele, který ji nabádá, aby se odevzdala do rukou božích. Stav párového orgánu začala postupně vnímat jako odraz nevybalancovaného vztahu k matce, partnerovi a vlastnímu tělu. Pochopila, že pokud chce najít lék na nemocné ledviny a začít žít lepší život, musí především lépe porozumět sobě samé.

Diana: The Woman Inside (Diana: The Woman Inside) 2017

Rescued from Hell (Rescued from Hell: The Story of Jota Cardona) 2018

Bývalý narkobaron vzpomíná na mládí v chudých poměrech, spolupráci s Griseldou Blanco a Pablem Escobarem i na to, jak dal nakonec zločinu sbohem.

Sidney (Sidney) 2022

Tento dokumentární film od výkonné producentky Oprah Winfrey odhaluje neznámá fakta a vzdává poctu , legendárnímu herci, filmaři a bojovníkovi za lidská práva.

Beze stopy: Pravdivý příběh mladých skautů (Leave No Trace) 2022

Alžběta I. a Alžběta II., zlaté královny E1 (Elizabeth I and II: The Golden Queens E1) 2020

Dělila je celá staletí, ale zároveň měly mnoho společného…

Alžběta I. a Alžběta II., zlaté královny E2 (Elizabeth I and II: The Golden Queens E2) 2020

Dělila je celá staletí, ale zároveň měly mnoho společného…

Cryptopia: Bitcoin, Blockchains and the Future of the Internet (Cryptopia: Bitcoin, Blockchains and the Future of the Internet) 2020

Skandál: Jak sundat Wirecard (Skandal! Bringing Down Wirecard) 2022

Wirecard jako nová firma na zpracování plateb okouzlila bleskovým úspěchem celý finanční sektor. Tým odhodlaných novinářů pak ale odhalil její podvody nevídaných rozměrů.