Filmy žánru: Dokumentární

Horizont poznání (The Edge of All We Know) 2020

Černé díry stojí na hranici lidského vědění. Za účelem prozkoumání této hranice znalostí propojuje dalekohled Event Horizon Telescope observatoře po celém světě a simuluje přístroj o velikosti Země. Tímto nástrojem tým sleduje vůbec první obraz černé díry, jehož výsledkem je obraz viděný miliardami lidí v dubnu 2019. Hawking a jeho tým mezitím útočí na paradox černé díry v samém středu teoretické fyziky – fungují prediktivní zákony stále, dokonce i v těchto masivních narušeních prostoru a času?

Prolomit hranice: Naše planeta je věda (Breaking Boundaries: The Science of Our Planet) 2021

David Attenborough a vědec Johan Rockström zkoumají rozvrat biodiverzity na planetě Zemi a hledají způsob, jak odvrátit krizi.

Aribert Heim: Doktor Smrt z Mauthausenu (Řezník z Mauthausenu) 2018

V srpnu 1992 zemřel v malém špinavém káhirském hotelu muž, který se dlouhá léta skrýval před spravedlností. Aribert Heim, jeden z nejhorších nacistických zločinců z Mauthausenu, dokázal bravurně unikat detektivům i špiónům. Jak k tomu došlo…? Podzim 1941: mladý rakouský doktor je umístěn do nacistického koncentračního tábora v Mauthausenu. Neuplyne ještě ani šest týdnů, a už má na svědomí stovky mrtvých. Jmenuje se Aribert Heim. Přezdívá se mu Doktor smrt nebo Řezník z Mauthausenu a je jedním z nejhorších a nejďábelštějších mučitelů ze všech koncentračních táborů. Kým byl tento muž, který na první pohled působil sympaticky, žoviálně a vesele? Jak se z něj stalo krvežíznivé monstrum, neochvějný řezník a velký obdivovatel , který prováděl na vězních hrůzné experimenty? Snímek Řezník z Mauthausenu se ohlíží za nečekaným osudem muže, jenž nikdy nelitoval svých zločinů a jehož násilí na jiných bylo poznamenáno nesmírnou zvráceností.

Národ jedináčků (One Child Nation) 2019

Rok 1979, kdy Čína v reakci na populační krizi vyhlásila politiku jednoho dítěte, znamená předěl hluboce obtištěný v duši celého národa. Represivní implementace zákona šla ruku v ruce s nucenými potraty, sterilizacemi a výjevy z ulic, na nichž umírali odložení novorozenci. Režisérka a čerstvá matka Nanfu Wang, sama narozená v době, kdy se politika jednoho dítěte tvrdě vymáhala, přistupuje k látce nadmíru osobně. Začíná u vlastních vzpomínek, které ji vedou ke zpovídání nejbližších členů rodiny. Vyvolané reminiscence však záhy obnažují palčivé šrámy, jež prostupují celou společností a táhnou se i za hranice samotné Číny. Místy až detektivní odkrývání minulosti, opřené o svědectví a archivní materiály, tak plynule přerůstá v mnohohlasou výpověď o stále živém generačním traumatu.

Maroko, tisíciletá civilizace (Le Maroc, une civilisation millénaire) 2020

Krásy země, která je vstupní branou do severní Afriky a zaujímá strategickou pozici mezi Atlantickým oceánem a Středozemním mořem… Maroko, proslulé svými písečnými dunami a trhy provoněnými kořením, je zemí mnoha tváří. Pyšní se neuvěřitelnou různorodostí – od velkolepých horstev a rozlehlých pouští, přepychových paláců až po antická města. V malebných vesnicích i městech se lidé dodnes pyšní znalostí tradičních řemesel, která tu vzkvétala od nepaměti. Architektura, krajina, moře i gastronomie – Maroko je zemí, která má hodně co nabídnout.

Výkupné za Londýn (The Nailbomber) 2021

Dokument o londýnských bombových útocích na příslušníky menšin v roce 1999 a o horečném pátrání po pravicovém extrémistovi, který je páchal.

Přátelé: Zase spolu (Friends Reunion Special) 2021

Ve speciálu, který nemá scénář, se hvězdy seriálu , , , , a vrací do kultovní haly číslo 24 (Stage 24) ve studiích Warner Bros. v Burbanku, kde se oblíbený sitcom natáčel. V pořadu se objeví i řada speciálních hostů jako jsou , , BTS, , , , , , , , , , , , , , a Malála Júsufzaj.

Pohled zevnitř: Severní Korea: Kyberzločinci (Inside North Korea: The Cyber State) 2020

Severokorejský režim může nyní přesně zaútočit, aniž by někam fyzicky vyslal své vojáky, a to díky kybernetickému zločinu.

Pohled zevnitř: Severní Korea: V zemi zločinu (Inside North Korea: The Criminal State) 2020

Severní Korea je zosobněním krutého diktátorského režimu, izolujícího svůj lid od okolního světa.

Dvojí život jedné strany E2 (Dvojí život jedné strany E2) 2021

V květnu 2021 uplyne sto let od okamžiku, kdy se od Československé sociálně demokratické strany dělnické odtrhlo radikální levé křídlo a jeho představitelé založili Komunistickou stranu Československa. Od začátku se zapojila do Kominterny, mezinárodní komunistické organizace řízené z Moskvy a usilující o celosvětovou revoluci. Komunisté se od počátku stali militantní a nekompromisní opozicí, která nepokrytě usilovala o zničení demokracie. Jak se z původně okrajové extrémní skupiny stala strana, která později převzala veškerou moc ve státě a nastolila diktaturu? Nakolik jí v tom pomohl Sovětský svaz? Komunismus je novým náboženstvím chudých,“ prohlásil na zakládající schůzi první předseda KSČ Bohumír Šmeral. V co věřili mladí marxisté ze sociální demokracie, kteří stranu založili, a jak se jejich náboženství proměňovalo na cestě k moci? Jak se straně podařilo během necelých tří dekád získat absolutní moc ve státě a nastolit diktaturu? A jak se stalo, že po 40 letech moc ztratila? Proč vlastně nenastal plánovaný ráj na zemi? Kdo byl skutečným nepřítelem strany a kdo ji doopravdy řídil? Touha po sociální spravedlnosti, rovnosti a bratrství je stará jako lidstvo samo. V čem se tedy stala chyba? Dvoudílný dokumentární film Dvojí život jedné strany v prvním díle mapuje historické, společenské i ekonomické okolnosti, které umožnily, aby KSČ v únoru 1948 převzala veškerou moc ve státě, ve druhém díle pak mapuje historické, společenské i ekonomické okolnosti, které postupně vedly až ke ztrátě absolutní moci.