Filmy žánru: Dobrodružný

My Little Pony: Ukaž se (My Little Pony: Make Your Mark) 2022

Kouzla v Equestrii nefungují jako dřív, a tradiční festival v Zálivu klisen se proto poníkům úplně vymkne z kopýtek. Podaří se Zipp přijít celé záhadě na kloub?

Larva: Kouzelný přívěsek (Larva Pendant) 2022

Červenej a Žlutej se v tomhle krátkém filmu proprdí až do města, kde zažijí pěkně ujetá dobrodružství.

Přistěhovalec (Old Gringo) 1989

Žena se zmítá mezi dvěma světy… A dvěma mimořádnými muži. V tomto příběhu moci a vášně na pozadí mexické revoluce se propojí tři životy a dvě odlišné kultury. Harriet Winslow , učitelka a stará panna, vzdoruje svému životu postrádajícím vášeň, a tak se vydá do Mexika, kde učí ve velké haciendě. Tam ji unese Tomas Arroyo , generál revoluční armády. Spřátelí se s americkým spisovatelem Ambrosem Biercem . Bierce umírá a kvůli tomu tají svou identitu i svou prognózu. Harriet je oběma muži fascinována a stejně jsou oni silně zaujatí její osobností. Když Harriet objeví Biercovu pravou totožnost a zjistí, že je to její oblíbený spisovatel, jehož dílo už léta zbožňuje, je slepě odhodlána splnit jeho poslední přání…

Ainbo: Hrdinka pralesa (Ainbo) 2020

Princezna amazonské džungle Ainbo miluje svůj nádherný domov a všechno živé v něm. Když jednoho dne vidí, že do pralesa vtrhli hamižní těžaři a kácejí vzácné stromy, vzplane v ní spravedlivý hněv a touha zachránit ohroženou přírodu. Musí se vydat na záchrannou výpravu. Náhoda ji svede se dvěma legračními zvířaty – roztomilým pásovcem Dillem a krásně praštěným tapírem Vacym. Společně hledají moudrou matku pralesa želvu Motelo Mamu, která jediná jim dokáže poradit jak zabránit katastrofě. A k tomu zažijí úžasné dobrodružství.

Timmy Failure: Mistakes Were Made (Airborne) 2020

Kapitán Fracasse (Captain Fracasse) 1961

Film je adaptací stejnojmenného románu Théophila Gautiera. Vypráví příběh o statečném zchudlém gaskoňském šlechtici Sigognacovi, který se zamiluje do krásné herečky Isabely a z lásky k ní se stane pod jménem kapitán Fracasse členem kočující herecké společnosti. Chrání milovanou Isabelu před dotěrnostmi šlechticů. Na smrt si znepřátelí záletného barona Vallombreusa, který podniká všechno možné, aby Sigognaca zničil a zmocnil se Isabely. Odvaha a ostrý kord gaskoňského hrdiny překonají všechny nástrahy. Nakonec se ukáže, že Isabela je dcerou mocného knížete de Moussy a Vallombreusovou nevlastní sestrou. Pak už nic nestojí v cestě štěstí mladé dvojice na Sigognacově zámku, který se už nebude jmenovat Nouzov, ale Blaženov.

Agenti jak se patří (MeesterSpion) 2016

Desetiletý Tim má po přestěhování problémy se šikanou. Pak ale probudí z kryogenního spánku špiona ze 70. let a rozhodne se mu pomoct vyřešit jednu starou záležitost.

Chip ‚n‘ Dale: Rescue Rangers (Chip ‚n‘ Dale: Rescue Rangers) 2022

Nepřítel pod hladinou (The Enemy Below) 1957

Ke dnu půjde buď americký torpédoborec, anebo německá ponorka… Ve vodách Atlantiku probíhaly během druhé světové války velké námořní bitvy, které mohly upomínat obří šachové partie. Jeden takový námořní duel představuje ústřední motiv dobrodružného válečného snímku Nepřítel pod hladinou v režii hollywoodského herce . Když americký eskortní torpédoborec při hlídkové plavbě jižním Atlantikem zachytí na radaru neznámý kontakt, nový kapitán válečné lodi Murrell neváhá sledovat cíl. Jedná se o německou ponorku pod vedením válečného veterána von Stolberga, který se snaží setřást pozornost nepřítele. Začíná neúprosná námořní bitva v podání dvou mořských vlků, kteří si dokáží navzájem dokonale číst myšlenky a předvídat své další kroky. Americký torpédoborec se díky obratnému manévru dokáže vyhnout dvěma torpédům, německá ponorka pro změnu odolává hlubinným náložím. Rozložení sil na moři se mění každým okamžikem a poslat nepřítele ke dnu může jen ten, kdo prokáže pevnější nervy a využije momentu překvapení… Jako kapitán americké posádky se představil hollywoodský klasik , jeho protějšek ztvárnil německý herec .

Včelka Mája: Královský klenot (Maya the Bee 3: The Golden Orb) 2021

Když tvrdohlavá včelka Mája a její nejlepší kamarád Vilík zachrání mravenčí princeznu, ocitnou se uprostřed epické bitvy brouků, která je zavede do nové říše a otestuje sílu jejich přátelství… Včelka Mája a Vilík dostanou za úkol přísně tajnou misi! Je jim svěřeno do péče posvátné zlaté vejce. Požádají své staré kamarády Arnieho a Barneyho, aby je dopravili do jejich nového domova, na vrchol tajemného Bonsaiového vrchu. Když se ale jejich posvátné vejce vylíhne, střetnou se tváří v tvář se svou zatím největší zodpovědností – kouzelnou a drobnou princeznou! Mája a Vilík musí začít spolupracovat, aby se vyhnuli lovcům odměn a prošli zrádným územím, aby vrátili ztracenou princeznu zpět do její kolonie a nastavili rovnováhu.