Filmy žánru: Animovaný

Calamity – dětství Marthy Jane Cannary (Dětství Kalamity Jane) 2020

Filmový tvůrce vytvořil obraz dětství slavné postavě dějin Spojených států Marthy Jane Cannaryové, známé jako Calamity Jane. Inspirací mu bylo zhlédnutí dokumentu o oné nevšední ženě, po němž si kladl dnes často přítomnou otázku: Co to znamená být kluk? A co to znamená být holka?“ Spojené státy, 1863. Dvanáctiletá Martha je se svým otcem a sourozenci právě na cestě do Oregonu, vysněné země, kde bude práce a obživa pro celou jejich karavanu. Putování se ale zkomplikuje, když otec kvůli nehodě přijde k úrazu. Martha vidí jediné řešení – řízení rodinného povozu převezme ona. Něco takového je ale pro předáka jejich karavany nemyslitelné…

Šoumen krokodýl (Lyle, Lyle, Crocodile) 2022

Když se rodina Primmů přestěhuje do New Yorku, jejich syn Josh se snaží zvyknout si na novou školu i přátele. Vše se změní od okamžiku, kdy Josh objeví Lylea – zpívajícího krokodýla, který miluje koupele, kaviár a dobrou hudbu – v podkroví jejich nového domova. Chlapec a krokodýl se velmi rychle zpřátelí, když ale Lyleovu existenci začne ohrožovat zlý soused pan Grumps, Primmovi se musí spojit s Lyleovým charismatickým majitelem Hectorem P. Valentim, aby ukázali světu, že rodina může vzniknout na nejneočekávanějších místech, a že na velkém zpívajícím krokodýlovi s ještě větší osobností není nic špatného.

Kral Şakir: Geri Dönüşüm (King Shakir: Recycle) 2022

Molly of Denali: Molly and the Great One (Molly of Denali: Molly and the Great One) 2020

Animovaný príbeh z Aljašky, o zdolávaní veľkých i malých prekážok.

Kocour v botách: Poslední přání (Puss in Boots: The Last Wish) 2022

Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Takové zjištění by zamávalo s mnohem odolnějším charakterem. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí kočičího útulku jako obyčejný chlupatý mazlíček. To by ovšem nesměl mít v patách drsnou Zlatovlásku a její tři drsné medvědí parťáky, kteří s ním mají nevyrovnané účty, a také tajemného Vlka, který šermuje jako ďábel (a možná taky ďábel je). Naděje naštěstí umírá poslední – v Kocourově případě má podobu legendární Hvězdy přání, která by mu mohla obnovit ztracené životy. Jenže taková vzácná věc se nesmírně těžko hledá. Kocour v botách musí spolknout hrdost a uzavřít příměří se svou věčnou soupeřkou, kočičí zlodějkou Čiči Pacičkou. Spolu s ní a novým kamarádem Psem, který kdovíproč předstírá, že je kočka, se vydává vstříc pohádkovému dobrodružství, na jehož konci na všechny čeká odměna. Tedy pokud najdou Hvězdu přání jako první.

The Phantom Stranger (DC Showcase: The Phantom Stranger) 2020

Mladou dívku, která hledá dobrodružství a osvobození od establishmentových“ rodičů, vezme skupina hippiesáků na setkání s jejich guruem. Může i mystická síla Přízračného cizince pomoci Marcii najít její vlastní pravdu?

Vánoční skřítci (The Elfkins – Baking a Difference) 2019

Legendární skřítci z Kolína nad Rýnem v noci tajně pomáhali řemeslníkům, až do té doby, než je před 200 lety vyhnala zlá žena krejčího. Toto je příběh jejich návratu. Elfie žije spolu s ostatními skřítky hluboko pod zemí. Ale jak dlouho má tento nudný život ještě trvat? Elfie už má tohoto podzemního vězení dost, a tak se rozhodne vydat se na povrch země. Spolu se dvěma kamarády poznává svět lidí a opět začínají pomáhat potřebným řemeslníkům.

Uuups! Dobrodružství pokračuje… (Ooops! The Adventure Continues) 2020

Noah a jeho archa se všemi zvířecími druhy se plaví přes nekonečné moře. A na ní dva kamarádi, Leah a Finny! Situace ale nevypadá vůbec dobře. Jídlo dochází a křehký mír mezi masožravci a býložravci se bortí. Stačí pak, aby vlna spláchla poslední zásoby jídla a katastrofa je téměř neodvratná. Jenže společně s jídlem si moře vzalo i Leah a Finny, které pak vyplavilo na ostrově plném zvláštních tvorů a hlavně… jídla! Ostrov sám je ve velkém nebezpečí, protože se nad ním tyčí aktivní sopka. Tolik problémů a tak málo času…

Santa pod stromeček (Looking for Santa) 2021

Osmiletý William vede v obrovském domě svých bohatých rodičů poněkud osamělý život. Je zvyklý dostávat všechno, co si zamane, a k Vánocům si vyžádá samotného Santu Clause. Williamův otec proto najme slavného lovce, aby opatřil jeho synovi to, co chce. Tento bezohledný žoldák nastraží na svou neobvyklou kořist past. Zničí Williamovo rozmazlené přání kouzlo Vánoc?

Latte a kouzelný vodní kámen (Latte Igel und der magische Wasserstein) 2019

Mladá ježčí slečna se vydává na strastiplnou cestu, aby zachránila les a jeho obyvatele před strašlivým suchem a získala zpět kouzelný vodní kámen od medvědího krále… Latte, osiřelá ježčí slečna, je vyděděncem v malé lesní komunitě lesních zvířat. Její jediný kamarád, zrzavá veverka Tjum, je přesvědčen, že Latte je princezna, když mu řekne, že její otec byl králem vzdáleného království. Nedávné sucho donutí zvířátka šetřit vodou pečlivěji než obvykle a to málo, co najdou, uchovávají v dýních. Je svolána mimořádná schůze rady, během níž stará vrána trvá na tom, že sucho způsobila krádež kouzelného vodního kamene, a aby se voda vrátila, musí někdo ukrást vodní kámen zpět králi Banturovi, který ho vzal. Latte se rozhodne vodní kámen získat a vrátit ho do Bílých hor.