Filmy žánru: Animovaný

Oktonauti a Ohnivý kruh (The Octonauts: The Ring of Fire) 2021

Výbuchy rozpálených sopek spustí sérii katastrof napříč oceánem. Oktonauti proto musí spojit síly a zvládnout svůj zatím nejtěžší úkol.

Aloha Scooby-Doo! (Aloha, Scooby-Doo) 2005

Shaggy, Scooby-Doo a Mystery Inc. se jedou podívat na Havaj, kde se pořádá slavná soutěž surfařů. Na místě však zjistí, že se k životu probudilo nebezpečné monstrum. Místní obyvatelé jsou přesvědčeni, že je to projev rozzlobených ostrovních bohů, kteří nechtějí, aby se na posvátných místech stavěly hotely, bazény a hřiště. Obavy se potvrdí v okamžiku, když na surfaře zaútočí malí ďáblíci. Bude to první záhada, kterou se Daphné nepodaří rozlousknout? Čas běží jako splašený a pomsta bohů sopka zanedlouho exploduje

Black se řekne Beltza (Black is Beltza) 2018

Píše se rok 1965 a v New Yorku se koná slavnostní průvod, na který jsou pozvané i obří masky z Pamplony. Americké úřady ale zakáží účast dvěma černým obrům“ a jeden z jejich autorů Manex se rozhodne nevrátit se do Španělska a bojovat. Dostane se mezi umělecký underground, kde se setkává s Andym Warholem, na Kubě pak s Che Guevarou, účastní se hudebního festivalu v Monterrey a vůbec prožívá bouřlivý konec 60. let. Tento animovaný film pro dospělé nese především silné antirasistické poselství. Je adaptací původního komiksu vycházejícího ze skutečných událostí.

Kancelář pro kontrolu pouliční magie (Secret Magic Control Agency) 2021

Z Jeníčka a Mařenky, jak je znáte z pohádek, jsou teď tajní agenti, kteří musí vypátrat zmizelého krále pomocí kouzel, fištrónu a týmové práce.

Růže z Bombaje (Bombay Rose) 2019

Romantický příběh hinduistky Kamaly, prodavačky květů, a Salima, muslima z Kašmíru, kteří se snaží přežít v rušných ulicích Bombaje a sní o lepším životě. Animovaný snímek je kronikou osudů lidí, kteří se stěhují z malých měst do víru metropole. Film na základě skutečných událostí zkoumá protiklad nemilosrdné reality a ideálního světa, který se odehrává na plátně a televizních obrazovkách.

Tom a Jerry (Tom and Jerry) 2021

Když se Jerry přestěhuje do luxusního hotelu na Manhattanu, kde právě probíhá svatba století, její zoufalá organizátorka si najme Toma, aby jí pomohl se myšáka zbavit. Hon kocoura a myši vzápětí skoro zničí nejen její kariéru a chystanou svatbu, ale i skoro celý hotel.

Raya a drak (Raya and the Last Dragon) 2021

Kdysi dávno ve fantazijním světě Kumandry žili lidé a draci v harmonii. Kdykoliv pak zlověstné nestvůry nazývané Druuni ohrožovaly zemi, draci se pro záchranu svých lidských přátel obětovali. Nyní, o 500 let později, jsou tato monstra zpět a osamělá válečnice Raya, se vydává na dlouhou a nebezpečnou cestu, aby vystopovala posledního draka a hrozivé Druuny zastavila jednou provždy. Během své cesty však zjistí, že k záchraně světa nebude zapotřebí jen dračího kouzla, ale především i důvěry.

Batman: Soul of the Dragon (Batman: Soul of the Dragon) 2021

V 70. rokoch je nezvestný učiteľ bojových umení predmetom hľadania svojich oddaných a brilantných študentov, ale aj tých vzdialených, medzi ktorých patrí aj Batman.

Scooby-Doo! The Sword and the Scoob (Scooby-Doo! The Sword and the Scoob) 2021

Kosmopes a Turbokočka (StarDog and TurboCat) 2019

Loajální pes Buddy, kterého jeho majitel vědec vypustil do vesmíru v roce 1969, přistál v současnosti v malém městě, kde domácí mazlíčci již nejsou vítáni. Zoufalý, že se znovu setká se svým majitelem, se Buddy společně s kocourem Felixem vydává na odvážné a bláznivé dobrodružství.