Filmy žánru: Animovaný

Vlčí dům (La casa lobo) 2018

Jižní Chile. Mladá Marie je na útěku. Podařilo se jí uprchnout z německé sektářské kolonie a úkryt nachází ve zvláštním domě, obývaném dvěma prasátky. Toto nové přátelství všechny tři nadobro změní. Tak chilské režisérské duo rozehrává svůj klaustrofobický hororový film volně inspirovaný pohádkou O třech prasátkách. Prosakuje v něm na povrch ne až tak vzdálená, temná a potlačovaná kapitola chilské historie. Využívají přitom pro celovečerní film zcela ojedinělých animačních přístupů, jako je animace velkoplošných nástěnných maleb či lidských loutek v životní velikosti. Napětí a nejistotu umocňují četné proměny a rozklad čehokoliv, co se ve filmu objeví. Nadto jej autoři koncipují, jako by se odehrával v jediném dlouhém záběru. Zcela ojedinělým, experimentálním celovečerním filmem vyvolávají ducha skutečné a hrozivé Kolonie Dignidad (tedy Důstojnost“), kterou po desetiletí, pod ochrannou rukou Pinochetova režimu, řídil bývalý nacista Paul Schäfer. Ten je díky archivním materiálům ve filmu přítomný coby hlas vypravěče.

Drak Tabaluga (Tabaluga – Der Film) 2018

Mladý drak Tabaluga žije v Grónsku u svého pěstouna, krkavce Kolka. Neumí však ani chrlit oheň, protože je posledním svého druhu a nemá ho to kdo naučit. Jeho jediným přítelem je beruška jménem Bully. Na Islandu, kam je vyláká zlý lord Arktos, se setkávají s krásnou ledovou princeznou Lilli. Pro Tabalugu je to láska na první pohled. Arktos se chce zbavit i posledního draka, aby mohl nechat Grónsko pokrýt ledem. Jenže netuší, že Lilli se do mladého draka zamilovala. Podaří se trojici spoleně porazit Arktose a jeho armádu ledních medvědů?

Šikioriori (Flavors of Youth) 2018

Shikioriori je kolekcí tří krátkých filmů nazvaných Hidamari no Choushoku (Slunečná snídaně), Chiisana Fashion Show (Malá módní show) a Shanghai Koi (Šanghajská láska). Tyto filmy se odehrávají ve třech různých čínských městech a mají každý své specifické téma.

Hello World (Hello World) 2019

Je rok 2027 a Japonsko prodělalo obrovský technologický rozvoj. V jednom z jeho měst se dokonce rozjíždí velice ambiciózní projekt, který si klade za cíl podrobně monitorovat veškerou minulost. Zde žijí mladý chlapec Naomi Katagaki, který je uzavřený a nadevše miluje četbu knih a dívka Ruri Ichigyou, která na první pohled působí hodně nepřístupně a odměřeně. Naomi by si Ruri nejspíš nikdy pořádně nevšiml, přitahují ho roztomilé a milé dívky, ovšem jejich osudy se evidentně měly protnout.Jednoho dne se nad městem objevila tajemná rudá záře a Naomi spatřil divnou třínohou vránu, která ho dovedla až k místnímu chrámu, kde chlapec potkal tajemnou postavu v kápi. Tento muž evidentně ví o Naomim hodně důležitých detailů a navíc i zná jeho velká tajemství. Dokonce mu slíbí, že mu pomůže získat přítelkyni. Tou má být právě Ruri a navíc se ukazuje, že muž je Naomi z roku 2037, který se sem vrátil, aby změnil strašlivou událost, která jeho dívku má velice brzy potkat. Dá se však změnit osud? A je vše skutečně tak, jak starší Naomi tvrdí? Co když ani ten svět, ve kterém se náš příběh odehrává, není tím, čím se na první pohled zdá…

Batman pokračuje: Návrat Jokera (Batman Beyond: Return of the Joker) 2000

Terry McGinnis převzal Batmanův boj se zločinem od stárnoucího Bruce Waynea, ale ačkoli se Terry od Bruce hodně naučil, nikdy se nedozvěděl šokující pravdu o posledním setkání Batmana s jeho úhlavním nepřítelem Jokerem. Když se však Joker, který je podlejší než kdy dřív, vrátí do Gotham City, Wayne usoudí, že je nejvyšší čas, aby se nový Batman dozvěděl o tomhle darebákovi se zelenou tváří pravdu dřív, než dobije celé město – zejména poté, co na Bruce zaútočí jeho starý nepřítel.

Elliot: Nejmenší sobík (Elliot: The Littlest Reindeer) 2018

Elliot je miniaturní kůň, který sní o slávě. Shodou okolností se mu naskytne šance zapsat se do historie… Elliot žije v zoo, která se stala oficiálním tréninkovým táborem pro Santovy soby. Se svým strýcem se stará o místní zvířata, ale to není to, co si v životě doopravdy přeje. Chce být slavný a dosáhnout něčeho velkého. Když tedy Blitzen 3 dny před Vánoci oznámí, že jde do důchodu, naskytne se mu šance něco dokázat

Porco Rosso (Kurenai no buta) 1992

Japonský film Kurenai no Buta se odehrává ve třicátých letech dvacátého století v prosluněné Itálii. Pojednává o odvážném pilotovi Porco Rossovi, kterému se stala zvláštní věc… Při jedné letecké bitvě, kdy už zraněný a vyčerpaný Porco nemohl pokračovat, se najednou ocitl nad mraky. Motor měl vypnutý, ale přesto stál na místě. A pak se to stalo. Zpoza mraků začaly vylétávat všichni, kteří se té bitvy zúčastnili, všichni Porcovi kamarádi, a začali vzlétat k nebi. Všichni, kromě Porca. Ten jediný zůstal, a od té doby má prasečí obličej. Kletba však není jediná věc se kterou se musí vypořádat. Nad Jadranským mořem se objevil nový pilot, Američan Donald Curtis, který chce být za každou cenu nejlepší a chce se s Porcem utkat v leteckém souboji. A nechce se bít jen o čest, ale i o lásku místní majitelky hotelu, a Porcovu lásku z dětství Giny. Podaří se Porcovi zlomit kletbu? Podaří se mu získat zpět svou dávnou lásku?

Duše (Soul) 2020

Co dělá člověka… člověkem? Pixar Animation Studios uvádí celovečerní film Duše, ve kterém se představí středoškolský učitel hudební výchovy Joe Gardner (v původním znění ), který dostane životní šanci hrát v proslulém jazzovém klubu. Jeden chybný krok ho však přenese z ulic New Yorku do Neznáma před, což je fantastické místo, kde čerstvě narozené duše získávají před vstupem na Zemi vlastnosti, návyky i zlozvyky. Joe však na svém životě lpí a tak spojí síly s duší číslo 22 (v původním znění ), která však vůbec nechápe, čím je zrovna lidský život tak výjimečný. A jak se Joe zoufale snaží duši číslo 22 vysvětlit, co je na životě tak skvělé, sám získává odpovědi na otázky, které si sám nesčetněkrát kladl.

Croodsovi: Nový věk (The Croods: A New Age) 2020

Deathstroke: Knights & Dragons (Deathstroke: Knights & Dragons) 2020

Pred desiatimi rokmi super-vrah menom Deathstroke urobil tragickú chybu a jeho manželka a syn za to zaplatili strašnú daň. Teraz, o desať rokov neskôr, jeho rodine znova hrozí nebezpečenstvo. Môže Deathstroke zmazať hriechy svojej minulosti, alebo zaplatí jeho rodina tú najvyššiu cenu?