Filmy žánru: Thriller

Klec (Klec) 2019

Kdysi byla manželkou významného muže, žila v krásném domě na Hradčanech a přátelila se se slavnou automobilovou závodnicí Eliškou Junkovou. Dnes ale žije kdesi na periferii Prahy v přízemním bytě s výhledem do dvora a na ulici, sama a opuštěná prakticky všemi. Manžel zemřel už kdysi dávno a náplní jejího života tak zůstávají jen pravidelná setkání s pošťačkou , která jí nosí důchod a její oblíbené motoristické časopisy, a také pravidelná výpomoc na faře a v místním kostele. Pro otce Jana občas uvaří a něco upeče, s ochotou sobě vlastní mu i pere a žehlí. Jedna z posledních jistot jejího života se ale zhroutí nečekaně rychle – otec Jan je přeložen kamsi do Hradce Králové a místo něj přichází mladý pan farář , který je zvyklý všechno si dělat sám. Právě v tu chvíli vstupuje do života Květy Galové usměvavý mladík s tmavými brýlemi na očích a květinou v ruce. Říká, že pochází ze Zučic, že se jmenuje Jeník Sekora a že je jejím prapravnukem přes koleno. Květa Galová zažívá po dlouhé době opravdu příjemné odpoledne. Debata o společných známých i mladíkova pozornost a gentlemanství jí na chvíli rozjasní život. Jenže potom paní Galová pozná, že tu něco nehraje. Jenže co a proč? Začíná hra kočky s myší, u níž si nemůžete být jistí, kdo je vlastně kočka a kdo myš.

Knuckleball (Knuckleball) 2018

12 ročný Henry trávi čas na farme svojho starého otca Jacoba , ktorý žije samotársky a utiahnuto. Keď starý otec jednej noci nečakane zomrie, je Henry nechcene konfrontovaný s jeho desivými tajomstvami, ktoré nikdy nemali vyplávať na povrch.

Nanny’s Nightmare (Nanny’s Nightmare) 2017

Summer Prattová je čerstvo zasnúbená s priateľom Clintom a zdá sa, že už nemôže byť šťastnejšia. Na zásnubnej párty sa zoznámi s rodinou Walshovcov. Travis Walsh je Clintov bohatý šéf. Summer je interiérová dizajnérka a Lily , pani Walshová, ju ihneď požiada, aby jej pomohla s prerábkou obývačky na ich panstve. Tu sa Summer stretáva so záhadnou dcérou Walshovcov, krásnym dievčatkom menom Sophie . Jej opatrovateľka dala náhle výpoveď, Lily preto poprosí Summer, či by ju nemohla nahradiť, kým nenájdu niekoho iného. Sophie však nie je obyčajné dievčatko – rozpráva sa s neviditeľným priateľom. Na to, čo sa deje so Sophie má každý z rodičov iné vysvetlenie. Dievča je uzavreté do seba a nikomu nedôveruje. Čím dlhšie pre bohatú rodinu Summer pracuje, tým viac ich tajomstiev odhaľuje. Zdá sa, že nikto v tejto domácnosti nie je tým, za koho sa vydáva…

Texaský bordel (Trafficked) 2017

Milióny zraniteľných dievčat z celého sveta sú unášané obchodníkmi s bielym mäsom do otrasného sveta sexuálneho otroctva a neúprosne vykorisťované, aby vytvorili zisk vo výške sto miliárd dolárov ročne. To je viac ako celkový ročný zisk spoločností Google, Microsoft, Nike a Starbucks dohromady. Film, inšpirovaný skutočnými postavami z ocenenej knihy Sex Trafficking“ od , opisuje príbeh troch takýchto dievčat z Ameriky, Nigérie a Indie. Po tom, čo boli unesené prostredníctvom prepracovanej globálnej siete nelegálneho obchodu s ľuďmi, orgánmi a drogami, skončili ako sexuálne otrokyne v nevestinci v Texase. Spoločne sa snažia uniknúť ich zotročovateľom a znovu získať slobodu.

See You Yesterday (See You Yesterday) 2019

Pokoj v suterénu (The Killer Downstairs) 2019

Alison si potřebuje přivydělat, proto pronajme pokoj v suterénu svého domu. První, kdo se zde ubytuje, je čerstvě rozvedený James. Vaří Alison jídlo, upravuje jí zahradu a je na ni velmi milý. Alison ale netuší, že žádná bývalá žena neexistuje a že James se nebojí vraždit…Alison pronajímá ve svém rodném domě pokoj v suterénu, aby si přivydělala nějaké peníze. Je to právnička, která ale nedávno ztratila práci. S prvním nájemníkem Jamesem jde zpočátku vše hladce, ale to ještě neví, co všechno strašného se jí stane. V její dočasné práci potká svého bývalého spolužáka Michaela, který jí dá vizitku, jelikož hledají spolupracovníky do firmy. Když vidí, jak na Alison kouká její šéf Brandon, není nadšený. Ten ji následně pozve na večeři pod záminkou, že potřebuje vyřešit nějaké právnické záležitosti a nemůže si dovolit platit právníka. Na večeři jí ale řekne, že ji chce dosadit na místo manažerky místo její kamarádky Sáry, a začne ji obtěžovat a osahávat. Alison uteče k autu, ale šéf ji na parkovišti dožene. Naštěstí ji zachrání James, který se tam náhodou objeví. Když už je Alison doma, netuší, že James odposlouchává její hovory. Další den jí zavolá Michael, že jí zařídil pohovor, a pozve ji na jídlo. Předtím, než odejde, se jí James koukne do telefonu a opíše si číslo Brandona. Mezitím, co je Alison s Michaelem na večeři, James napíše pod jménem Alison Brandonovi zprávu, že se chce sejít. Na místě ho přepadne, hodí ho do popelnice a tu pak zapálí. Benzin a zápalky pak hodí k nedaleko ležícímu bezdomovci. Když přijde Alison domů, dají si spolu víno a Alison ho políbí, nakonec se omluví a nic se nestane. Následující den jí je detektivy oznámeno, že Brandon byl zaživa upálen. Alison si myslí, že Michael mohl být ten, co ho zabil, protože po něm divně koukal a na té večeři jí řekl, že do ní byl kdysi zamilovaný. Mezitím James nainstaluje po celém domě kamery, aby ji mohl sledovat. Večer u ní pak radši přespí Sára, které se James moc nezdá. Detektivové jí pak zavolají, že mají podezřelého z vraždy Brandona, je to ten bezdomovec, na kterého tu vraždu James hodil. Na pohovoru se Alison vede dobře, když odejde, na parkovišti potká Michaela, za vše se mu omluví a odjede. Najednou ho ale přepadne James. Začne ho škrtit a pak mu bouchne hlavou o auto. Odveze ho do lesa, kde se poperou, jelikož je Michael stále naživu, James ho ale přepere a pak ho zakope. Když přijde domů, řekne, že zakopl při běhání. Přitom, co si povídá s Alison, se skoro prozradí, jelikož řekl, že Brandon byl spálen, což mu Alison neřekla, ale on to zamluví a Alison to nakonec nechá být, začalo jí to být ale divné…

He’s Out There (He’s Out There) 2018

Rodina se chystá na výlet na svoji chatu, která stojí u jezera v opuštěné krajině. Otec má ale ještě pracovní povinnosti, takže matka bude muset vyrazit se svými malými dcerkami napřed. Když dorazí na chatu, tak se seznámí s místním správcem a zdá se, že je vše v naprostém pořádku. Děvčata si spokojeně hrají, matka vybaluje a otec už je na cestě. Jenže z dálky je pozoruje John, který má úplně jiné úmysly. Podaří se otci nebo správci překazit jeho vražedný plán?

Bel Canto (Bel Canto) 2018

Slavná sopranistka cestuje do jihoamerické země ovládané vojenskou diktaturou, aby vystoupila na večírku zámožného japonského průmyslníka . Záhy poté, co se zde shromáždí zářivé osazenstvo hostů tvořené významnými diplomaty a politiky, je sídlo přepadeno partyzánskou skupinou, která požaduje propuštění svých zajatých druhů. Dojde k výhrůžkám i ztrátám na životech a začíná napjaté vyjednávání, které se protáhne na celý měsíc. Zatímco jsou rukojmí i jejich věznitelé, kteří mluví jiným jazykem, společně drženi v domě, musí najít způsob, jak spolu komunikovat. Hudba, zejména pak nádherné árie v podání zajaté pěvkyně (Mooreová), posiluje pocit sounáležitosti a dokonce i lásky, spojuje nesourodé spolubydlící, mezi nimiž se vytvoří nečekané pouto. Nakonec překonají vzájemné rozdíly a objeví v sobě skutečnou lidskost.

Zlo s lidskou tváří (Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile) 2019

Příběh jednoho z nejznámějších a nejmilovanějších sériových vrahů historie, Teda Bundyho. Překvapivým vypravěčem strhujícího filmu je Bundyho přítelkyně, která s ním v době vražd žila pod jednou střechou a o jeho hrůzyplné činnosti neměla ani potuchy. Až postupně zjišťuje, že muž, s nímž vedla láskyplný rodinný život, je jedním z nejhledanějších a největších monster Ameriky.

Bernský vyslanec (A berni követ) 2014

Dva měsíce po popravě Imreho Nagye a jeho druhů spáchali dva maďarští emigranti ozbrojený atentát na velvyslanectví Maďarské lidové republiky v Bernu a drželi velvyslance jako rukojmí. Jejich motivace není zcela zřejmá, nicméně díky jejich činu se faktem poražené revoluce po celé týdny zabýval světový tisk, politici i diplomacie.