Filmy žánru: Romantický

Pomsta je sladká (This Time Around) 2003

Když byly kamarádky Melissa Rochester a Gabrielle Castellani studentkami střední školy, patřily k outsiderům a byly častým terčem výsměchu a nadávek nejen hezčích a populárnějších spolužaček, ale také kluků. Nejhorší sice byla potvora Cara Cabot, která si nenechala ujít jedinou příležitost k jejich ponížení, nejdrtivější ránu však Melisse zasadil pohledný spolužák a premiant Drew Hesler, do kterého se zamilovala. Když si totiž všiml jejího zájmu, předstíral, že i on o ni má zájem a pozval ji na schůzku. Ovšem jen proto, aby ji mohl vzápětí před celou školou ponížit a vysmát se jí. Od té doby uplynulo jedenáct let a mnohé se změnilo. Z Melissy je atraktivní štíhlá kráska a vysoce ceněná reklamní manažerka, jejíž partnerkou v úspěšné reklamní agentuře je Gabriella, se kterou zůstaly nejlepšími kamarádkami. A jednoho dne se k nim nečekaně vrátí neradostná minulost, když dostanou zakázku na reklamní kampaň nově otevírané luxusní restaurace. Jejím majitelem totiž není nikdo jiný než Drew Hesler. A protože Drew Melissu nepozná, příležitost k pořádné pomstě se přímo nabízí. A Gabrielle, prahnoucí po odplatě přesvědčí Melissu, aby vymyslely plán jak Drewa i jeho partnerku Caru zesměšnit a zničit. Jenže Melissa si náhle není svou touhou po odplatě jista. A co je ještě horší, zdá se, že jiskřička její lásky stále doutná někde v hluboko v jejím srdci a stačí ji jen šikovně rozdmýchat, aby se znovu rozhořela.

Loulou (Loulou) 1980

Loulou je přezdívka hlavního hrdiny (G. Depardieu), který se právě vrátil z vězení. Mladá žena z finančně dobře zajištěné rodiny se na diskotéce pohádá se svým mužem a seznámí se tam s Loulou, ke kterému se později nastěhuje. Plně se mu přizpůsobí, páchají spolu různé podvody a nakonec s ním otěhotní. Doufá, že ho narození dítěte změní, ale když zjistí, že to není možné, nechá si dítě vzít. Loulou pije účastní se hospodských rvaček, přesto ho neopustí a žije s ním dál.

Láska přichází z hor (Liebe auf vier Pfoten) 2006

Právnička Claudia Schmittová se chystá vyrazit ze Salzburgu na dovolenou do Lužice s přítelem Erikem. Když však krátce před odjezdem Erik kvůli finančně výhodné pracovní nabídce cestu odvolá, odjede sama. Ihned po příjezdu se seznámí s pohledným samotářem Markem Bernerem, jenž pronajímá chaty a chalupy na prázdninové pobyty. Zpočátku si nejsou příliš sympatičtí, kolem Marka se navíc vine aura jakéhosi tajemství. Ale pak Claudia náhodou najde dva malé rysy, jejichž matku zastřelil pytlák. Navzdory Markově radě, aby to nechala na přírodě, se rozhodne o ně postarat a Mark jí na radu otcovského Heinricha začne pomáhat. Společná péče je pomalu sbližuje a nakonec se jejich vztah velmi pozvolna a nenápadně přesune od přátelství k lásce. Jednoho dne však Claudia, pozvaná Markem na večeři, sáhne do jeho knihovny a najde svatební dokumenty a fotografie jeho manželky. V domnění, že ji oklamal, ho obviní ze zrady. Navíc se tu nečekaně objeví Erik, což vede k roztržce a uražený Mark už Claudii nevysvětlí, jak je to s jeho ženou. Naštvaná žena odjede zpátky do Salzburgu, aniž tuší, že vše bylo jen velké nedorozumění. Její život se však přesto změnil. Rozejde se s Erikem, odhodlána začít nový život. Stejně se rozhodne i Mark – chce bojovat o ženu, která mu vrátila chuť do života.

Promiň, jsi ženatý! (HouseSitter) 1992

Spořádaným mužem je tu bostonský architekt Newton Davis, který své lásce Becky místo snubního prstýnku postavil krásný dům poblíž městečka Dobbs Mill, výstřední ženou se zlatým srdcem servírka Gwen, které se Newton ve slabé chvilce svěřil, jak ho Becky i s domem odmítla. Gwen si totiž sbalí kufr a vydá se do Dobbs Mill, kde se nastěhuje do Newtonova prázdného domu a začne předstírat, že je jeho manželkou. To překvapí Becky, která zaslechne, když si na Newtonův účet nakupuje jídlo, nicméně obě si padnou do oka a vydají se na další nákupy společně. Žena zařizuje dům a má pochopitelně jako Newtonova manželka všude otevřený účet. Dokáže lhát tak pohotově, že oklame i rodiče Newtona a protože není těžké najít v hovorné, energické ženě zálibu, brzy je Gwen v Dobbs Mill jako doma.

Nyitva (Nyitva) 2018

Párik po tridsiatke sa rozhodne zachrániť svoj láskyplný ale sexuálne neuspokojivý vzťah tým, že ho jednoducho otvorí. Dúfajú, že uniknú zdanlivo nevyhnutným podvodom a zradám, ktorými sa všetci okolo nich stretávajú. Toto sa však ukazuje byť oveľa zložitejšie a bolestivejšie než si to predstavovali: nie sú pripravení ani na fyzické ani na emocionálne následky nových príležitostí. Film sa snaží zobraziť výzvy vo vzťahoch v 21. storočí a sexualitu zo silno ženského pohľadu, zaoberá sa rodovými rolami a falošnými očakávaniami, so zvláštnym humorom a čestnosťou.

Život bez lásky (To Whom It May Concern) 2015

Osamělá a velice citlivá Anna se cítí sama a myslí na sebevraždu. Když do jejího života vstoupí láska, zdá se, že se všechno v dobré obrátí…Anna je dospělá mladá žena, která se cítí velmi osamělá. Nemá přítele, většinou stráví noc v autě na parkovišti se svým šéfem, nebo nějakou dívkou, kterou náhodně potká v nějakém nočním klubu. Užívá léky na depresi a občas je proloží kokainem. Ze sousedního bytu neustále slyší vzdechy. Potom vídá Sama, jak odchází z bytu a krátce po něm přichází jiný muž. Jeho přítelkyně má milence. Jednou sousedka Samovi už neotevře, a tak mu Anna nabídne nocleh na gauči. Anna se má za pár dnů vystěhovat a tak do té doby může Sam zůstat u ní. Citově nevyrovnaná Anna se pokusí Sama svést. Ten ještě se ještě nevyrovnal s rozchodem s přítelkyní a Annu odmítne. Anna si udělá náladu bílým práškem a vyrazí do klubu. Stane se svědkem násilného vynucení sexu. Muž zatáhne přítelkyni na záchodky a svoji silou ženu přemůže. Anna musí zakročit, zřejmě jí v paměti vytane nepříjemná vzpomínka na vlastní zážitek…

Isi a Ossi (Isi & Ossi) 2020

Dcera miliardáře předstírá, že chodí s boxerem, který je na mizině. Chce tím donutit rodiče, aby jí dovolili věnovat se vášni pro vaření.

Vykrutasy (Vykrutasy) 2011

Kdo řekl, že musíte být šampiónem? Slava Kolotilov, učitel z ospalého městečka Palčiky, přichází do Moskvy, aby ji dobyl rukopisem svého prvního románu. Ale místo toho náhodou dobude srdce krásky jménem Naďa . Jak se blíží jejich svatba, Slava jen potřebuje dát výpověď v zaměstnání a dát do pořádku své věci v Palčikách, než se vrátí do Moskvy, aby začal nový život se svou novou nevěstou. Ale kvůli řadě bizarních událostí se nemůže z Palčiků vrátit zpět do velkoměsta. Zatím musí Naďa odolávat pozornostem svého bývalého snoubence Dani, který, jak se zdá, udělá všechno, aby ji získal zpět.

Láska na talíři (Just Add Romance) 2019

Mezi Carly a Jasonem, kteří se potkají v kulinářské akademii, přeskočí vzájemná jiskra, zatímco spolu laškovně soupeří o titul nejlepšího šéfkuchaře. Jason najednou zmizí, ale o tři roky později na sebe znovu narazí v kuchařské show, kde se utkají o šanci vyhrát vlastní restauraci. Zamilovaní šéfkuchaři, jejichž vášnivé pohledy neuniknou oku všudypřítomných kamer, i přes vzájemnou konkurenci jeden druhého podporují. Když se však dostanou do finále, emoce vyvřou na povrch a Carly pojme podezření, že Jason kopíruje její pokrmy. Zvítězit může jen jeden, ale pokud se jejich vztah rozplyne jako pára nad hrncem, prohrají oba.

Všem klukům, které jsem milovala (To All the Boys I’ve Loved Before) 2018

Lara Jean má zálibu v psaní milostných dopisů klukům, kteří se jí líbí. Jen je nikdy neodešle. Zavře je doma do krabice a tam čekají bezpečně schované. Jenže jednoho dne dopisy zmizí a Lara Jean velmi brzy pochopí, že dopisy našly své adresáty. Možná by to nebyla taková katastrofa, kdyby jedním z adresátů nebyl její nejlepší kamarád a ex přítel její starší sestry. Lara Jean, která obyčejně tráví volný čas se svojí mladší sestrou, je najednou nucena změnit svůj život a uzavřít zajímavou dohodu s dalším z adresátů – školním králem Peterem . A možná to, co se nejdřív zdálo jako konec světa, je vlastně to nejlepší, co ji mohlo potkat.