Filmy žánru: Romantický

Domácí mazlíček (Puppy Love) 2012

Megan Nolanová je slobodná matka, ktorá sa spolu so svojou dcérou Caitlin presťahuje do nového mesta. Keďže ju trápi, že Caitlin sa cíti sama a opustená, a vidí, že útechu nachádza v susedovom psovi, rozhodne sa, že sa s ňou vyberie do útulku a zoženú si nového člena rodiny. Svoju ústretovú myšlienku však oľutuje potom, čo si Caitlin vyberie toho najväčšieho psa z celého útulku menom Jake. Ako sa dalo čakať, Jake v krátkom čase od základov rozvráti životy matky aj dcéry. Situácia sa ďalej skomplikuje, keď sa na scéne objaví sympatický športovec Ben , ktorý tvrdí, že Jake patrí jemu. Megan by sa Jakea rada vzdala a vrátila ho Benovi, ale Caitlin jej účinne vzdoruje. Keď aj Ben uvidí, ako má Caitlin Jakea rada, je zrejmé, že tento domáci miláčik si nezaslúži nič menej než spoločnú starostlivosť.

Jeřábi táhnou (Letyat zhuravli) 1957

Sovětský umělecký film, čerpající námětově z let Velké vlastenecké války. Na osobní tragédii mladé moskevské dívky ukazuje, jak krutě zasáhla válka do života sovětských lidí. Veronika a Boris, dva mladí krásní lidé, se měli rádi první vroucí láskou. Válka je rozloučila uprostřed štěstí a Boris beze stopy zmizel na frontě. Veronika na něj stále myslila, ale ve chvíli nervového rozrušení při nepřátelském náletu podlehla milostnému naléhání Borjova bratrance Marka a později se za něj provdala. Brzy však pochopila, jakým obrovským omylem bylo toto manželství s bezcharakterním člověkem. Vědoma si svého velkého provinění na Borisovi, nemohla věřit zprávě o jeho smrti. Až do konce války doufala, že se s ním opět setká. Teprve návrat Borisova přítele Štěpana, který byl svědkem jeho smrti, znamená konec všem nadějím. Veronika však ví, že její milý nezemřel nadarmo. Zemřel ve jménu budování nového života. Film Michaila Kalatozova Jeřábi táhnou vyvolal v sovětské filmové kritice prudkou polemiku. Většina kritiků i tvůrčích pracovníků se za film vášnivě a často bezvýhradně stavěla, avšak ozvali se i odpůrci, vytýkající filmu ( a zejména jeho scénáři) závažné nedostatky, především ideového rázu. Již sama prudkost polemiky svědčí o zcela mimořádně závažnosti tohoto díla. Je jisté, že i se souhlasem s některými námitkami jsou Jeřábi nejsilnějším filmem sovětské kinematografie (a neváhám říci světové kinematografie) celého desetiletí. Jsou silné především svou hlubokou lidskou náplní. Ukazují skutečné lidi z masa, krve a nervů, ne pouhá schémata hrdinů. Jsou vášnivou obžalobou války a daleko slyšitelným výkřikem po věčném míru. Jeřábi slavně zvítězili na letošním mezinárodním filmovém festivalu v Cannes a stejně slavně zvítězili všude na světě, kde byl film uveden. A právě ve spojení s jejich mírovou náplní je toto vítězství nejvýznamnější.

Kdo jinému kila sčítá… (Plötzlich fett) 2011

Nick byl v dětství velmi obézní, ale cvičením, dietami a podpůrnými prostředky na hubnutí se své tloušťky zbavil. Dobře vypadat je pro něj prioritou a silnějšími lidmi pohrdá. Jednoho rána se však probudí s obrovskou nadváhou a nemá tušení, co se přihodilo…

Rosa: Svatba v Africe (Einfach Rosa – Wolken über Kapstadt) 2015

Rosa a Meral letí do Kapského Města, aby zařídily svatbu Rosinu nejlepšímu kamarádovi. Co když je ale mezi Rosou a jejím kamarádem něco víc…?Rosa a Meral jedou do Kapského Města, kde se má ženit Mark, který je nejlepším kamarádem Rosy. Mark si bude brát Nandi, která pochází z velmi bohaté rodiny. Rosa má na naplánování svatby jen několik dní, ale matka Nandi toho už zařídila celkem dost sama. Jamila je bohatá paní a chce za svatbu svojí dcery utratit hodně peněz, s čímž ovšem nesouhlasí rodiče Marka, kteří jsou spíš střední třída. Než Mark a Rosa rodiče vyzvedli na letišti, museli spolu vybrat svatební dort a oba se jednoznačně shodli na marcipánovém. Marka ani nenapadlo zavolat Nandi, zda má marcipán ráda. Mark a Rosa pak společně podnikli i projížďku v kajaku na moři. Den to byl perfektní, než se Nandi dozvěděla, že svatební dort bude marcipánový. Ona totiž marcipán nenávidí. Mark se Nandi omlouval a ona mu nakonec odpustila, ale bylo vidět, že se pár až tak dobře nezná. Mark navíc netuší, že se Nandi nemohla na ochutnávku dortu dostavit, protože jela za kamarádem svého otce, který jí nabídl, aby po něm převzala jeho lékařskou praxi v Kapském Městě. Nandi to velmi láká, ale s Markem plánují život v Berlíně. Situace se tedy zamotává, o to víc pak, když si Rosa začíná uvědomovat, že Marka miluje. Meral to na ní pozná a pozná i to, že Mark a Nandi se k sobě nehodí. Situace v domě houstne i kvůli neshodám rodičů budoucích manželů. Johann je přímo nesnesitelný.Před svatbou uspořádala Jamila večírek, kam přišli nejbohatší lidé z okolí. Mark se na večírku moc necítil, a navíc tam málem prasklo, že Nandi přemýšlí o životě v Kapském Městě, takže se Marka ujala Rosa, aby ho rozptýlila. Celé to skončilo tak, že se Rosa a Mark navzájem hodili do bazénu a málem se políbili. Následujícího dne se vybíraly šaty pro ženicha a nevěstu. Rosa se Markovi vyhýbala, ale on byl tak vyvedený z míry, že k němu nakonec musela jít. Meral vidí, jak se Mark i Rosa trápí, protože se milují, ale nejsou spolu. Celý den je navíc zakončen obrovskou hádkou mezi Nandi a Markem. K hádce došlo na večeři, kde se pohádali i rodiče Marka, takže tam nakonec zůstali jen Mark a Rosa. Ti dva se políbili a Markovi došlo, že si Nandi vzít nemůže. Mark to chtěl Nandi říct, ale Rosa uviděla v jejím pokoji pozitivní těhotenský test a ze všeho vycouvala. Rosa řekla Markovi, že miluje svého bývalého přítele, a chtěla z Afriky odjet, ale letenka byla moc drahá, takže se ubytovala v hotelu ve městě. Meral v den svatby zjistila, že těhotná není Nandi, ale jiná dívka, a snažila se to Rose říct včas. Ta však dostala zprávu až na letišti. Rosa okamžitě zamířila do kostela, aby svatbu zastavila, ale Mark to udělal za ni. Mark a Rosa jsou nyní spolu. Mark dorazí do Berlína tři dny po Rose, chce si ještě promluvit s Nandi. Mark a Rosa jsou nyní velmi šťastní.

Galyeojin sigan (Vanishing Time: A Boy Who Returned) 2016

Su-rin se po smrti matky přestěhuje s nevlastním otcem kvůli jeho práci na ostrov. Jednou se vypraví se svými třemi kamarády do hor, aby se podívali na výbuch na staveništi. V lese objeví jeskyni, ve které ve vodě najdou zářící vejce a vynesou ho ven. Su-rin se vrátí zpět do jeskyně pro ztracenou sponku, ale když vyleze na povrch, její kamarádi jsou pryč. Jednoho dne pak narazí v lese na neznámého dospělého muže , který o sobě tvrdí, že je její kamarád Sung-min.

Léto na Long Islandu (Ein Sommer in Long Island) 2009

Život dvou bratrů se zásadně změnil, když potkali mladou zahradní architektku.Ben se vrací domů, aby pohřbil svého zesnulého otce, známého spisovatele Svena Goldmanna. Kvůli své vlastní spisovatelské činnosti by Ben pak rád strávil léto v domě svého otce.Navíc tak zdrženlivý mladík získá konečně zase čas pro svého nevlastního bratra Nicka. Nick je šarmantní extrovert, jehož život se odvíjí především v jeho makléřské kanceláři, ve které se zápalem pro obchod prodává ty nejkrásnější domy v okolí. Díky jeho chytrému jednání se zákazníky patří k nejlepším ve své branži.Život obou bratrů se však zásadně změní, když potkají Holly. Mladá, atraktivní zahradní architektka po ukončení studií přes léto cestuje, aby mohla pracovat v nejrůznějších zahradách těch nejkrásnějších regionů na světě.

Láska a tanec (Love N‘ Dancing) 2009

Životem znuděný učitel angličtiny Jack (Tom Malloy) potkává okouzlující tanečnici Jessicu (Amy Smart) a jeho život najednou začíná mít smysl. Oba se snaží získat nejen srdce toho druhého, ale společně pak i titul na Světovém šampionátu ve swingu. Vyjdou z toho jako vítězové či poražení?

Všechno nebo nic (Všechno nebo nic) 2017

Linda a Vanda jsou pohledné třicítky, nerozlučné kamarádky a taky spolumajitelky malého knihkupectví v centru města. Linda je rozvedená, vzdělaná, praktická, má malou dceru a pocit zodpovědnosti. Ten naopak chybí Vandě, svobodné, veselé, nezávislé krásce, která sice muže přitahuje jako magnet, ale její živelnosti žádný nestačí. A tak hledá toho pravého. Aktivně. V obchodě s nimi pracuje Edo, který taky touží po lásce na věky věků, ale jako plachý, citlivý a introvertní gay to má těžké. Životy téhle trojice nakonec stejně zamotá několik mužů. Lindě charismatický developer Jakub, který není tím, kým se zdá být. Vandě bývalý profesor z vysoké školy Aladar, jehož je ochotná si vzít, protože ji má rád. A Edo se už zase přizpůsobuje dalšímu příteli, Leovi… Nakonec ale všechno dopadne úplně jinak, než všichni čekali…

Tak promiň, že žiju! (Excuse Me for Living) 2012

Okouzlující feťák se sebevražednými sklony musí uposlechnout požadavek své kliniky, aby vedl skupinu seniorů, neboť jinak mu hrozí vězení a ztráta lásky dcery jeho psychiatra.

Léto v Alsasku (Ein Sommer im Elsass) 2012

Původně chtěla prodat malý krámek, který zdědila po matce. Jenže tam potkala muže svých snů…