Filmy žánru: Romantický

Střípky vzpomínek (Remembrance) 1996

Mladá Italka se přivdala do vlivné rodiny amerických politiků, ale místo slastného života ji čeká série tragedií, které neustále zkoušejí sílu její lásky.

Jako za starých časů (Seems Like Old Times) 1980

Spisovatel Nick Gardenia (Chevy Chase) je proti své vůli přinucen dvěma ozbrojenými lumpy vykrást banku a předat jim lup. Na útěku před dopadením vyhledá jedinou osobu, která mu může pomoci – svou exmanželku Glendu (Goldie Hawn), špičkovou obhájkyni, schopnou dostat z maléru kohokoli. Má to ovšem háček – o Nickově přítomnosti v domě se nesmí dozvědět Glendin současný manžel Ira (Charles Grodin)…

Nevinný flirt (Just a Little Harmless Sex) 1998

Už bylo dost poklidného rodinného života a tak je načase se pořádně odvázat! Alan to ale trošku přežene a jeho nezkrotný sexuální apetit je příliš I na zkušenou prostitutku. Tím ale jeho jízda zdaleka nekončí. Doma na něho čekají už jenom sbalené kufry.

Léto v Marrakeši (Ein Sommer in Marrakesch) 2010

Bojí se, že ztratí dceru kvůli neznámému světu. Zamilovala se do Berbera a chystá se svatba…Marrakesch: Klenot zbarvený do růžova před zasněženým pohořím Atlas.V tomto romantickém městě by Tina chtěla uspořádat svatbu pro svou dceru Annu a její lásku od dětství Markuse. Jejím snoubencem je však Berber Karim, kterého poznala během studií architektury v Německu a kvůli němu se rozešla s Markusem. Pro Tinu se tím zboří celý svět. Bojí se, že Annu ztratí kvůli jí neznámému světu. A skutečně – má to být tradiční berberská svatba. Tina je z toho velmi rozčilená a Annin otec, Tinin ex-manžel Rudi, jí není žádnou oporou. A navíc se Tina zaplete do pohádky jako Tisíc a jedna noc a zamiluje se. Všechno by mohlo být jednoduché, kdyby se v Rudim neprobudily dávno zapomenuté city k jeho bývalé manželce…

Across the Universe (Across the Universe) 2007

Rozverný, bizarní a velice teatrální, takový je převratný muzikál společnosti Revolution Studios Across the Universe, který se zrodil v hlavách známé režisérky a scénáristky Julie Taymor (Frida, Titus, broadwayský muzikálový hit Lví král, inscenace Mozartovy Kouzelné flétny pro Metropolitní operu v New Yorku) a scénáristů Dicka Clementa a Iana La Frenaise, ve kterém se pojí originální příběh s 33 revolučními skladbami – mezi něž patří Hey Jude“, I Am the Walrus“ a All You Need Is Love“ – které utvářely celou generaci. Chtěli jsme vytvořit původní muzikál pouze za použití skladeb skupiny Beatles.“ Milostný příběh, zasazený do divokých šedesátých let plných protiválečných demonstrací, meditací a rocknrollu, se odehrává v Greenwich Village, bouřlivých ulicích Detroitu i na vietnamských bojištích. Milenci Jude a Lucy, jejichž láska je od začátku odsouzena k neúspěchu, jsou spolu s malou skupinkou přátel a hudebníků vtaženi do víru počínajícího protiválečného a protikulturního hnutí. Průvodci jim jsou Dr. Robert“ a Mr. Kite“. Síly, které se vymykají jejich kontrole, nakonec oba milence rozdělí, čímž je donutí, aby se navzdory všem překážkám pokusili znovu najít jeden k druhému cestu.

Bláznivá láska (Touched) 1983

Dva pacienti uprchnou z psychiatrické léčebny, kde byli zavřeni. Zamilují se do sebe a rozhodnou se, že od nynějška zkusí žít na svobodě stejně jako miliony jiných lidí.

Příběh jednoho života (Full Circle) 1996

Mladá žena, trpiaca traumou z detstva, keď ju znásilnili, sa pomaly učí opäť dôverovať a milovať, zároveň sa snaží vyhnúť omylom, ktorých sa v citovej oblasti dopustila jej matka. Lenže keď sa zdôverí svojej matke s pravdou o jej znásilnení, ich vzťah sa skomplikuje, pretože matka odmieta uznať pravdu…

Místo na výsluní (A Place in the Sun) 1951

Slavná filmová adaptace Dreiserovy Americké tragédie. Příběh George, mladíka z chudých poměrů, který dostane práci v továrně bohatého strýce, a když se naskytne šance společenského vzestupu, obětuje lásku tovární dělnice ve prospěch vztahu k bohaté dívce.

Léto v Paříži (Ein Sommer in Paris) 2011

Během romantického víkendu v Paříži se rozešla se svým přítelem a rozhodla se tam zůstat. Po dlouhé době se cítí šťastná… Po té, co se mladá zdravotní sestra Clara během romantického víkendu v Paříži rozešla se svým přítelem, rozhodne se tam zůstat. Po dlouhé době se konečně cítí šťastná a volná. Clara potkává šarmantního a okouzlujícího Philippa, který je tak očarován Clarou, že se rozhodne ji zaměstnat jako pečovatelku své nemocné matky Jeanne. Jeanne velmi rychle zjišťuje, že Clara se hodí k Philippovi mnohem lépe než Zoe, jeho přítelkyně z vyšších společenských kruhů.

Portrét lásky (Heart of the Matter) 2015

April je úspěšná módní fotografka, která získala životní příležitost pracovat v Paříži. Její rozhodnutí ale ovlivní láska jejího života, kterou už roky neviděla…April je úspěšná módní fotografka, která právě získala pracovní nabídku až z Paříže. Není z toho ale tak nadšená, jak její šéf Tyler očekával. April se rozhodne navštívit svoje rodné město, v němž žije její nejlepší kamarádka. Město bude slavit 100. výročí, a tak jim věnovala některé svoje fotografie do dražby. Ve městě žije také Luke, se kterým dříve tvořila umění a s nímž i dlouho chodila, ale pak jí zlomil srdce. April proto odešla do víru velkoměsta. Luke se mezitím stihl oženit a pořídit si dceru Jess jeho žena ale zemřela, takže nyní žije jen s matkou Doll a se svojí dcerou. April využívá čas strávený na maloměstě k tomu, aby nabrala energii, a při focení venku dostane nápad na zdokumentování všech místních umělců, kteří se chystají zúčastnit umělecké soutěže pořádané spolu s oslavou výročí založení města. April focení baví, ale nakonec musí i za Lukem. Díky tomu zjistí, že Luke vyrábí nábytek a jeho umění stagnuje. April okamžitě odchází, když vidí, že Luke nic nemá a není jí s ním moc dobře. Jess ale ví o jejich společné minulosti a donutí je, aby spolupracovali na soutěžním kousku. April pod nátlakem malé holky souhlasí. Oba však musí nejprve vymyslet, co budou dělat. April má hned několik metod, jak získat inspiraci, ale zabere až projížďka venku, kde narazí na svůj strom, u kterého vyrůstali. Dvojice se tedy rozhodne vyrobit sochu stromu – použijí k tomu dráty, plechy apod. Práce jim jde hezky od ruky, Jess se u toho baví s nimi. April dokonce Jess pomáhá s kreslením. Vše nakonec skončí polibkem mezi April a Lukem, i když April předtím randila s majitelem místní galerie. April je nadšená, ale Luke se druhý den chová velmi divně. April to pochopila tak, že ji nechce a utekla. Naštvalo ji to a ranilo natolik, že se rozhodla vzít práci v Paříži. April chce ještě tentýž den odjet, ale uplakaná Jess ji zastaví. A prosí April, aby pomohla Lukovi opravit jejich sochu, kterou rozbil ve vzteku, a také ji dokončit. April kvůli Jess souhlasí, ale s Lukem si přes noc neřeknou ani slovo. Ráno je socha hotová. April chce po vyhlášení soutěže odjet. Luke si to ale v průběhu dne srovná v hlavě, pomohou mu i jeho matka a dcera, takže večer řekne April, že chce do Paříže s ní. April ale do Paříže vůbec nechce, chce žít na maloměstě s Lukem a Jess. Dvojice samozřejmě vyhrála i onu uměleckou soutěž. Všichni jsou šťastní. Ve filmu vidíme, že vztah Julie a Franka, kteří jsou přátelé April, prochází krizí. Frank je starosta a kvůli oslavám nemá na svou ženu čas, což Julii začíná štvát. Vše nakonec dopadne dobře, Frank slibuje, že si na Julii po oslavách udělá víc času.