Filmy žánru: Krimi

Naděje umírá poslední (Stand Your Ground) 2013

Když jejího syna obviní z vraždy, Jackie Carpenter bojuje jako lvice za jeho svobodu. Ale všechno se proti ní spiklo, situace je zoufalá a žalobce žádá doživotí. Naděje naštěstí umírá poslední. Příběh o tom, jak se Jackie vlastním přičiněním dočká zázraku, vznikl podle skutečných událostí.

Sojunghan yeoin (A Special lady) 2017

Detroit (Detroit) 2017

Policejní razie v Detroitu v roce 1967 vyústí v jedno z největších občanských povstání v historii Spojených států. Děj filmu se soustředí kolem incidentu v The Algiers Motel, který se odehrál v michiganském Detroitu 25. července 1967 během rasově motivované bitky na 12th Street. Jejím výsledkem byla smrt tří černých mužů a brutální zbití devíti dalších osob, sedmi černých mužů a dvou bělošských žen.

Se strachem v zádech (Running Scared) 1986

Pro dva protřelé policajty, kteří se rozhodli odejít od policie a otevřít si bar, je receptem pro život spousta smíchu a skvělé přátelství. Jejich plány ale rázem překazí drogový dealer, který je skoro zabil, je na svobodě a chce uzavřít obrovský drogový obchod. A tak se oba hrdinové pokusí Julia dostat před soud. Toto zábavné kriminální drama od konkurence odlišují vybroušené, vtipné dialogy mezi hlavními protagonisty, policajty Rayem a Dannym (Gregory Hines a Billy Crystal) a snímek tak rozhodně stojí za shlédnutí. Raye a Dannyho v něm málem zabije superzloduch Julio (Jimmy Smits) a jako to v policajtských filmech bývá, i jejich šéf je na ně naštvaný.

Hledá se hrdina (Hero Wanted) 2008

Film nie len o tom, ako sa z trosky stane hrdina. Liam Case stratil pri autonehode svoju manželku, ktorá bola naviac tehotná. Živí sa ako smetiar a jeho život je prázdny. V tom záchráni pri autonehode malé dievčatko. Sláva je však prchavá a Liam nie je zas tak úplne dokonalý hrdina.

Gangy Berlína (Mordkommission Berlin 1) 2015

V krokodýlím výběhu je nalezen mrtvý státní zástupce. Komisař Lang si je jistý, že v tom má prsty uvězněný mafiánský boss…Píše se rok 1920 a Berlín je velmi rušným městem. Po hrůzách první světové války se místní občané snaží své štěstí nalézt na večírcích, v oslnivých varieté a tanečních sálech. Ty však ovládá mafie, včetně obchodu s drogami. Blízký přítel komisaře Paula Langa, státní zástupce Johann Barnekow, je nalezen mrtvý v akváriu v krokodýlím výběhu. Paul, který je závislý na morfinu, z vraždy podezírá Immanuela Tausse. Immanuel byl vůdcem mafiánského gangu a jehož symbolem je právě krokodýl. Ovšem Immanuel  je právě ve vězení. Paul věří, že své mafiánské impérium může vést i z vězení, ale Paulovi kolegové Conrad Ruppert a hlavně Masha Kampeová mu nevěří a mají dobrý důvod. Immanuel  je totiž osobně zodpovědný za smrt Paulovy ženy a dcery.Paul se mezitím na vlastní pěst spojí s novým šéfem Krokodýlů Viktorem Parkovem, který Immanuela nenávidí. Společně se pokoušejí přijít na to, jak může Immanuel tahat za nitky i z vězení. Viktor je přesvědčen, že pro Immanuela někdo uvnitř gangu spolupracuje, a donutí kolegy, aby Paulovi pomohli. Paul dokáže, že byl jeho přítel opravdu zabit, a konfrontuje Immanuela ve vězení, když se dozví, že došlo k další vraždě. Podaří se mu rozkrýt, že za vším stojí Masha, která je Immanuelovou dcerou. Ale než to stihne oznámit, je zatčen za Johannovu vraždu, protože Masha na něj nastražila past.Immanuelovi se pak podaří dostat se za pomoci Mashy z vězení. Conrad nechá Paula propustit a vrhnou se spolu na další vyšetřování, zatímco Masha a Immanuel pokračují ve svém plánu pomsty, ale Masha za to zaplatí životem, když ji Paul zastřelí dřív, než ona stihne zastřelit Conrada. Během následné potyčky v podzemí pak Paul Immanuela utopí. Život v Berlíně se zase vrací k normálu.

Ying lun dui jue (The Foreigner) 2017

Beomjoidosi (The Outlaws) 2017

Hangman (Hangman) 2017

Čára (Čiara) 2017

Adam Krajňák je otcem rodiny a zároveň také hlavou pohraniční kriminální skupiny, která pašuje přes slovensko-ukrajinskou hranici cigarety. V tomto okruhu nejbližších zastává nenahraditelnou roli starajícího se důvěrníka, ale také zásadového a nekompromisního vůdce, jemuž v rozhodujících okamžicích nechybí sebevědomí a temperament. Klidný souběh obou prolínajících se světů se však se vzrůstající nervozitou, obklopující nejistou budoucnost s nově budovanou hranicí schengenského prostoru, začíná pomalu otřásat. A když pak jedna z pašeráckých dodávek ztroskotá, spustí se nezastavitelná lavina konsekvencí, během níž bude muset Krajňák zpochybnit své vlastní mezníky, které dosud nechtěl překročit.