Filmy žánru: Horor

Darkness Rising (Darkness Rising) 2017

Dvadsaťpäť rokov po tragických udalostiach v dome jej rodičov sa Madison v sprievode dvoch kamarátov vydá späť na miesto, ktoré poznačilo celý jej život. Chce nájsť odpovede na to, čo spôsobilo, že svoju matku od osudnej noci nikdy nevidela. Ešte však netuší, že zlo v dome stále prebýva a čaká na príchod ďalších obetí, ktoré práve otvorili dvere.

Temple (Temple) 2017

Trio mladých amerických turistov sa vyberie do Japonska. Kate pracuje na svojej štúdii o religionistike a tak sa rozhodne, že v spoločnosti svojho priateľa Jamesa a dlhoročného kamaráta Chrisa navštívi tunajšie budhistické chrámy. Pri návšteve jedného malého obchodu narazí Chris na poznámkový zošit s popisom akéhosi tajomného zabudnutého chrámu. Aj napriek dôraznému varovaniu sa ho trojica rozhodne poctiť svojou návštevou.

The Devil’s Rock (The Devil’s Rock) 2011

Deň pred vylodením spojeneckých vojsk v Normandii dostanú dvaja muži tajnú úlohu, ktorou je zničenie nepriateľského dela na jednom z ostrovov. Misia sa však skomplikuje, keď muži započujú krik ženy a s cieľom zachrániť ju vstúpia do nacistického bunkra.

Mrtvý vesmír: Po katastrofě (Dead Space: Aftermath) 2011

Píše se rok 2509 a Země nejen že ztratila kontakt s lodí Ishimura a Isaacem Clarkem, ale nyní také s USG OBannon, lodí která byla k Ishimuře vyslána. Čtyři členové posádky lodi OBannon přežili. Ale co se stalo se zbytkem? Co se tam odehrálo? Jaká tajemství skrývají? Všechna budou odhalena v Dead Space: Aftermath!

Tajemství starého hotelu (The Innkeepers) 2011

Claire (Sara Paxton) a Luke (Pat Healy) jsou posledními zbývajícími zaměstnanci v hotelu Yankee Pedlar Inn, který má být po více než 100 letech fungování uzavřen. V minulosti se tu odehrála děsivá vražda dívky, jejíž tělo bylo poté ponecháno po tři dny ve sklepení, aby na hrozný čin nikdo nepřišel. Hotel získává pověst nejstrašidelnějšího hotelu Nové Anglie. Claire a Luke jsou určeni k tomu, aby odhalili tajemství hotelu a potvrdili tak jeho temnou pověst. Do hotelu přicházejí poslední hosté a vše se zatím zdá být normální. Luke na své internetové stránce popisuje podivné události v hotelu. Mladé Claire vypráví o tom, jak v hotelu uviděl ducha zavražděné dívky a během nocí proto nahrává zvuky v domě. O nahrávání se střídá s Claire, která jako první narazí na divné zvuky a události. Jejich pátrání je usilovnější a nebezpečnější. Zjišťují, že klíč ke všemu je ve sklepení hotelu. Když se rozhodnou navštívit jeho temné chodby, zjišťují, že tak neměli raději nikdy učinit.

Žena (The Woman) 2011

Již první snímek režiséra Luckyho McKeeho May (2002) publikum výrazně polarizoval a stejný osud potkal všechny jeho další snímky. Tvůrce mnohými uznávaný jako jeden z nejosobitějších autorů současné americké kinematografie své filmy pojímá jako provokativní horory všednodennosti. Zatímco v typických žánrových snímcích sledujeme postavy, které musejí čelit něčemu neuchopitelnému, co ohrožuje jejich racionalitu i životy, McKee zavádí diváky do světů, které jsou zdánlivě stejné jako obyčejná realita. Ale fasádou každodennosti čím dál tím více proniká něco znepokojivého, co je o to zlověstnější, čím více nám to připomíná věci důvěrně známé. Ve svém posledním snímku, který proslul zjitřenou reakcí šokovaného diváka během premiéry na festivalu Sundance, se režisér inspiroval brakovým a zpackaným kanibalským hororem Offspring (2009), přičemž otočil jeho zápletku. Divoká kanibalka přebývající v amerických lesích se tentokrát ocitá v roli kořisti, když padne do hledáčku zaměřovače vzorňáckého otce jedné středostavovské rodiny. Podobně jako David Lynch v Modrém sametu (1986) odhalil monstrozitu amerického předměstí, nyní Lucky McKee ukazuje zvrácenost okázale zásadové a tradičními hodnotami se zaštiťující patriarchální společnosti. Žena představuje uhrančivě vytříbený film, který mimo jiné zaujme dokonalou symbiózou hudby s obrazem a zcela precizní režií. Především ale svými mnohoznačnými obrazy rodinné idyly zneklidňuje víc, než mainstreamové horory, které se jen předhánějí ve vršení explicitních krváren.

Vrah zůstal po škole (Detention) 2011

Na střední škole v Grizzly Lake řádí sériový vrah, zabíjející studenty. Riley ale i tak více zajímá mladík jménem Clapton, kterého miluje už celé roky, ale přebrala jí ho kamarádka…

Like.Share.Follow (Like.Share.Follow) 2017

Napínavý snímek od krále hororu pojednává o nebezpečích digitálního věku a rizicích, která podstupujeme, když své životy zveřejňujeme na internetu. Děj se točí kolem úspěšného youtubera Garretta a jeho posedlé fanynky, z níž se stane fanatická stalkerka (Ema Horvathová), která se nezastaví před ničím, aby se ke Garettovi přiblížila.

The Promise (The Promise) 2017

The Black Room (The Black Room) 2017

Po kúpe nového domu začínajú mladí manželia novú etapu svojho života. Ich šťastné chvíle však netrvajú dlho. Z Paula sa stáva čoraz zvláštnejší muž, neustále sa zaujímajúci o iné ženy. Pre Jennifer , ktorá dúfala v nový začiatok ich vzťahu, je to vskutku smutné zistenie. Za svoju zmenu však nemôže jej manžel úplne sám. Po ich nasťahovaní sa totiž v dome prebudilo zlo, ktoré roky číhalo v pivnici a jeho obeťou je práve Paul.