Filmy žánru: Fantasy

The Ashram (The Ashram) 2018

Wildling (Wildling) 2018

Tlustý Albert (Fat Albert) 2004

V Americe celá generace vyrostla na sobotních komiksových seriálech Fat Albert a Cosby Kids a tyto oblíbené postavičky si našly cestu i do americké rodinné komedie režiséra Joela Zwicka.Nešťastná Doris sleduje v televizi, jak si Fat Albert a jeho kamarádi hrají. Osamělá dívka se rozpláče, její slzy dopadnou na dálkový ovladač a Fat Albert ji uslyší. Velký chlapík se širokým srdcem vnikne přes televizní obrazovku do reálného světa a jeho kamarádi ho vzápětí následují. Ve skutečném světě prožijí nečekané události, setkají se se svým stvořitelem“ Billem Cosbym, ale musejí se včas vrátit zpátky, aby se ze svého světa neztratili jednou provždy. Hrají Kenan Thompson, Kyla Prattová, Shedrack Anderson III, Jermaine Williams a Keith Robinson.

Záhadný posel (Ulak) 2007

Proč je v lidské rase tolik individualismu? V průběhu času se knihy mění, ale význam zůstává stále stejný. Jak jsme dopustili, aby se to stalo? Neměli jsme se mít všichni rádi a starat se jeden o druhého, starat se o naše mladé a staré a pomáhat chudým? Nebyl by svět lepším místem, kdybychom zacházeli s každým jako se sobě rovným? Kdysi jsme bývali všichni bratři… Cožpak jsme všechny knihy nenapsali my? Co se změnilo? Běda, co seto s námi stalo?

Místo splněných přání (The Place) 2017

Záhadný muž sedí každý den u stejného stolu restaurace The Place, připraven vyslyšet a vyplnit největší přání návštěvníků. Co budou schopni udělat, aby získali to, co chtějí?

I Kill Giants (I Kill Giants) 2017

Mladá Barbara Thorson je úplnou outsiderkou své generace, navíc poblázněnou do světa Dungeons & Dragons. To má bohužel za následek, že Barbara nemá žádné kamarády a ani pochopení svého okolí. Barbara se proto začne do svého světa fantasy a magie uzavírat čím dál tím častěji, což jednoho dne zapříčiní, že svoje vysněné tvory začne vídat ve skutečném světě.

Qi man dun jia (The Thousand Faces of Dunjia) 2017

Kdysi dávno (Somewhere in Time) 1980

Mladého spisovateľa Richarda Colliera /Christopher Reeve/ navštívi po premiére jeho hry staršia dáma, ktorá ho žiada, aby sa vrátil späť. Mystifikovaný sa snaží zistiť, kto to je. Zistí, že ide o známu herečku zo začiatku 20.storočia – Elisu McKennovú. Richard je ňou stále viac a viac posadnutý. Samo-hypnózou sa mu podarí cestovať naspäť v čase, kde sa s ňou stretne. Zamilujú sa do seba, čo sa však nepáči jej manažérovi. Odolá ich láska všetkým prekážkam? Dokážu sa vysporiadať s problémom časovej diferencie? A dokáže Richard existovať v inej dobe, ako tej svojej?

Barbaři (The Barbarians) 1987

Kočovný kmen kejklířů vedený královnou Canary (Virginia Bryant) je přepaden krutým králem Kadarem (Lynch), jenž prahne po kouzelném rubínu, symbolu kmene. Královna talisman včas ukryje a Kadar ji za trest uvězní ve svém harému. Spolu s ní jsou odvlečeni její dva chráněnci, dvojčata Kutchek a Gore (Peter a David Paulové). Bratři jsou drženi v pracovním táboře a od dětství jsou nuceni ke gladiátorským zápasům. Díky tomu z nich vyrostou statní a neohrožení válečníci, kteří se vydávají zachránit svou vládkyni.

Herkulova dobrodružství (Le avventure dell’incredibile Ercole) 1985

Pokračovanie Herkulových dobrodružstiev, ktoré sa začali vo filme (1983). Zeus (Claudio Cassinelli) sa dostane do vážnych problémov, ktoré nedokáže vyriešiť sám. Jeho manželka Héra (Maria Rosaria Omaggio) totiž spolu so svojimi stúpencami ukradla svätý oheň a blesky Kráľa bohov. Zeus tak prišiel o svoju moc a na Olympe vypukne chaos. Kráľ bohov preto poprosí o pomoc Herkula (Lou Ferrigno), ktorého úlohou je získať naspäť všetko, čo Héra a jej druhovia od neho ukradli. Ak sa mu poslanie nepodarí splniť, zlo sa dostane na zem a spôsobí zánik civilizácie.