Filmy žánru: Akční

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (El Camino: A Breaking Bad Movie) 2019

El Camino přímo navazuje na seriál . Jesse Pinkman je na útěku před policií. Jeho plán je utéct ze země a začít nový život. Na to potřebuje spoustu peněz, které nemá. Díky vzpomínkám na staré známé tváře si uvědomí, kde bude moci nějaké peníze najít. Jenomže to nebude tak snadné, jak se zdá.

Odplata (Vendetta) 2015

Mason Danvers (Dean Cain) při jednom ze zátahů zatkne drogového bosse Victora Abbotta (Paul Wight). Ten mu v poutech výhružně slíbí jejich brzké setkání. Jelikož se posléze během dokazovacího řízení záhadně ztratí klíčový svědek, je po třech měsících propuštěn. Jeho první cesta tak vede k Danversům domů, kde doma najde jen Masonovu těhotnou ženu. Tu brutálně ubije pěstmi. Danvers je po příjezdu domů zlomen a chce Abbotta zabít. Jeho parťákovi se však podaří jej přemluvit aby Abbotta neodstřelil, ale znovu zatkl. Zničený Danvers si bere z práce volno a přemýšlí jak se pomstít Abbottovi, který je tou dobou ve státní věznici Stonewall. Také dumá nad tím, kdo a proč jej propustil z vězení…. Když se jej parťák ptá co bude o volnu dělat, Mason mu odpoví ,,lovit! …

Rytíř Zrezlík – Kovový randál (Ritter Rost 2 – Das Schrottkomplott) 2017

Království Scrapland se pomalu, ale jistě rozpadá, neboť více než polovina rozpočtu jde na zbytečné výdaje krále Leadfoota a jeho rytířů. Po nuceném odchodu do důchodu si musí rytíř Zrezlík najít novou práci. Ve sklepě hradu spatří ducha, který mu v utajené dílně ukáže otcův nedokončený vynález. Ten se bude Zrezlíkovi hodit, když zlí policisté převezmou vládu nad královstvím. Zrezlík musí opět začít dělat to, pro co byl stvořen – chránit Scrapland. Podaří se mu osvobodit království a uvést vše opět do pořádku? Oblíbený seriálový hrdina se vrací na plátna kin v celovečerním filmu.

Spolujízda (Stuber) 2019

Nesmělý řidič Uberu Stu touží po pětihvězdičkovém hodnocení od svých zákazníků a tak se snaží udělat vše pro jejich maximální pohodlí a naprostou spokojenost. Od milého úsměvu, nekonečné trpělivosti až po bonbóny zdarma. Ale když mu do auta nastoupí nevrlý obrovský chlap jménem Vic , zjistí, že úsměv a trpělivost na něj zrovna nezabírají. A bonbóny už vůbec ne. Z nerudného pasažéra se vyklube tajný policajt, který má zrovna po oční operaci, a tak nemůže řídit auto. Na cestu do akce, na jejímž konci by mělo být dopadení drogového dealera, si proto poněkud netradičně objedná právě Stuův Uber. Tím začíná jejich neuvěřitelná bláznivá spolujízda, kdy se nejistý Stu chtít nechtíc postupně zapojuje do Vicovy policejní akce. Zpočátku mu nahrazuje jeho nejistý zrak, ale jak akce nabírá obrátky, přebírá iniciativu a stává se pro tento den postrachem celého podsvětí. A pětihvězdičkové hodnocení a úsměvy už příliš neřeší. Ale možná bude Vic nakonec patřit mezi jeho nejspokojenější pasažéry a pomůže Stuovi vylepšit skóre.

Doom: Annihilation (Doom: Annihilation) 2019

Laputa: Nebeský zámek (Tenkú no širo Laputa) 1986

Do náruče Pazua, kluka z hornického městečka, se jednoho dne snese z nebe dívka Sheeta, která má kolem krku tajemný modrý kámen. Brzy zjišťují, že se jedná o mocný kámen z levitačního krystalu, po kterém usilovně pátrají nejen ziskuchtiví vzdušní piráti, ale i tajemní vládní agenti. Krystal totiž neznamená jen velké bohatství, ale může být i klíčem k Laputě – dávnému a legendárnímu městu, které pluje po obloze a ukrývá v sobě nejen obrovské bohatství, ale také obrovskou moc.

Gintama 2: Okite hajaburu tame ni koso aru (Gintama 2: Okite hajaburu tame ni koso aru) 2018

The Scorpion King: Book of Souls (The Scorpion King: Book of Souls) 2018

V starovekom Egypte, dávno pred dobou faraónov, kráľ Memtep uzavrel zmluvu s vládcom podsvetia Anubisom (Lesala Mampa). Požiadal ho, aby vytvoril prekliaty meč, ktorým by svetu vládol každý, kto ho vlastní. Meč, ktorý Anubis ukoval v samotnom pekle, odníma duše svojim nepriateľom a pohlcuje ich, čím neustále rastie jeho sila a moc. Mená tých, ktorých meč zabil, sú zapísané v Knihe duší. A tá jediná môže meč poraziť. Vládca ríše zla Nebserek , ktorý túži neobmedzene vládnuť svetu, vyplieni hrobku kráľa Memtepa v Mezopotámii a ukradne legendárny Anubisov meč. Jeho bojovníčka Khensa zajme kováča Mathayusa a zabije chlapca Ábela (Afrika Likho Mgobo). Núbijská bojovníčka, princezná Tala , oslobodí kováča a uzdraví ho bodnutím škorpióna. Vysvetlí mu, že jej nebohý otec Balthazar, kráľ Núbie, ju poveril, aby v prípade hroziaceho nebezpečenstva vyhľadala legendárneho Kráľa Škorpióna, lebo iba ten jej pomôže udržať mier v Egypte. Tala požiada Mathayusa, aby sa k nej pripojil a spoločne porazili ríšu zla, vládcu Nebsereka a jeho armádu šakalov. Jediná sila, ktorá dokáže poraziť jeho zázračný Anubisov meč, je legendárna relikvia Kniha duší. A tú musia spoločne nájsť. Keď sa prebojujú prekážkami na ceste stráženej Urukom a jeho bojovníkmi, princezná otvára posvätnú bránu Chrámu zvitkov, chránenú golemom Enkidu . A vtedy sa zjaví Amina , ktorá im prezradí najväčšie tajomstvo…

Ochránce (The Defender) 2004

Zatímco navenek Spojené státy urputně bojují proti světovému terorismu, tajně se scházejí s Mohamedem Jamarem, iniciátorem mnoha pumových útoků, který je světovým nepřítelem číslo jedna. Paradox? NE. Jamar nesmí zemřít, protože jako mučedník by nadělal víc škody než živý. O přísně tajné schůzce ale ví někdo, kdo si rozhodně nemyslí, že by Jamar měl zůstat naživu. Lance Rockford (Dolph Lundgren), osobní strážce ředitelky Národní bezpečnostní agentury, bude asi mít víc práce než obvykle. Dokáže jen svými pěstmi zachránit katastrofě globálních rozměrů?

Sběratel Ruben Brandt (Ruben Brandt, a gyűjtő) 2018

Transparentní hranice mezi výtvarným uměním a animovaným filmem byla pro tvůrce lákavá a inspirativní už od počátků dějin animace. A v posledních letech se objevilo hned několik celovečerních filmů, které na této hranici úspěšně balancují (například ). Maďarský Sběratel Ruben Brandt se ale většině počinů tohoto typu vymyká, a to jak v rovině žánru a příběhu, tak výtvarného uchopení. Slovinský režisér Milorad Krstić uvádí svůj celovečerní debut akční honičkou v pařížských ulicích a v duchu strhujícího thrilleru pokračuje dalších devadesát minut, přičemž přibírá prvky krimi, gangsterky, detektivky a mysteriózního i psychologického dramatu. Hlavními hrdiny jsou slavný psycholog Ruben Brandt, zaměřený na arteterapii, a čtveřice jeho nevšedních pacientů. Po smrti otce začnou psychologa sužovat děsivé sny, v nichž figurují obrazy klasických mistrů. Zdá se, že jedinou cestou, jak noční můry zaplašit, je ukrást tato díla ze světových galerií. A tak s pacienty vytvoří neohrožený gang, na jehož dopadení je záhy vypsaná obrovská odměna. Kromě propleteného a napínavého děje je film výjimečný i tím, jak originálně režisér stylizuje prostředí, postavy a zobrazená umělecká díla. Příběh se hemží charaktery, které jsou výtvarnými díly samy o sobě. Výrazná, někdy až extrémní stylizace postav podtrhuje jejich vlastnosti.